Junioři neudrželi vedení 3:1 a prohráli vysoko 4:7

Plzeň - Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Sparta 5:7. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří využili hned první přesilovku. Poté ale třemi góly v řadě otočil zápas na stranu Plzně Sedláček. Sparťané byli zralí na ručník. Jenže domácí poté polevili hlavně v defensivě a hosté ještě do konce druhé třetiny srovnali. Třetí třetinu proměnil ve svoji exhibici Žálčík, který stejně jako Sedláček vstřelil hattrick a zajistil Sparťanům vítězství 7:4, které pečetil gólem do prázdné branky.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

4:7
2:1, 1:2, 1:4

Branky a nahrávky: 10. Sedláček (Růžička), 18. Sedláček (Růžička, Petruška), 30. Sedláček (Baxa, Boháč), 50. Petruška (Baxa) - 4. Zacpálek (Kejdana, Tůma), 33. Forman (Sovík, Žálčík), 35. Merta (Sovík, Žálčík), 45. Žálčík (Dvořáček), 54. Husák, 56. Žálčík (Sobotka), 59. Žálčík (Sovík). Rozhodčí: Šmíd - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 2:3, navíc Boháč (PLZ) 5+10+20, Husák (SPA) 5+20. Využití: 2:1. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:7.

Mazanec - Hucl, Ruprecht, Růžička, Sullmann, Zeman, Boháč - Polívka, Sedláček, Pitule, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Bernard, Jonák, Lev

Kocián - Veselý, Sobotka, Drvota, Žovinec, Husák, Zacpálek - Merta, Tůma, Puna, Forman, Kejdana, Dvořáček, Žálčík, Sovík, Hanták

Petr Zeman 0 0 0 -2 0

Domácím se vstup do zápasu vůbec nepovedl. Už na konci druhé minuty nabídli hostům přesilovku a ti touto šancí nepohrdli. Kejdana nahrál napříč brankovištěm Zacpálkovi, který napálil puk do odkryté branky. 3:39 – 0:1. Domácí se z předchozí situace nepoučili a další přesilovku nabídl Spartě svým faulem Boháč. Domácí se tentokrát ubránili, i přesto, že si Pražáci opět vytvořili velký tlak. Na začátku 9. minuty získali výhodu přesilovky také domácí. Plzni se dlouho nedařilo dostat se s pukem do útočné třetiny. Pak ale zachytil na modré chybné vyhození Sparty Růžička a sjel si až mezi kruhy. Jeho střelu dorazil za Kociána Sedláček. 9:37 – 1:1. Poté se hrál vyrovnaný hokej bez vyložených šancí na ani jedné straně. Na začátku 18 minuty si však domácí vytvořili velký tlak a donutili Spartu použít nedovolený zákrok. Následnou přesilovku se podařilo využít té samé dvojici, která již skórovala při první početní výhodě Plzně. Od modré vypálil Růžička, Kocián jeho ránu neudržel a ztratil o puku přehled. Ten ale neztratil Sedláček a pohodlně skóroval do prázdné branky. 17:28 – 2:1.

Ve 24. minutě dostal Herm přihrávku zpoza branky, ale po krátké kličce nepropasíroval puk mezi Kociánovými betony. Ve 25. minutě poslal Pitule výbornou přihrávku Lvovi, ten ale v obrovské šanci nedokázal přesně zamířit. V následujících minutách dostali domácí Sparťany pod obrovský tlak. Vyčerpané dvojice pražských obránců, kteří dlouho neměli šanci vystřídat, se vracely na střídačku s posledními zbytky sil. Plzni se ale přesto nedařilo skórovat. Gól domácích přišel paradoxně ve chvíli, kdy se Spartě po velmi dlouhé době podařilo probojovat se do útočného pásma. Jenže hosté propadli v obraně a Plzeň se dostala do přečíslení 2 na 1. Baxa ideálně uvolnil Sedláčka, který si sám proti Kociánovi věděl rady a po bekhendové kličce mu poslal puk mezi betony. 29:51 – 1:3. Hosté byli pod drtivým tlakem a prohrávali o dva góly. Zdálo se, že návrat do zápasu je pro ně nemožný. Jenže poté Plzeňští chybovali za vlastní brankou, od mantinelu poslal Žálčík puk Sovíkovi, který jej předal napříč brankovištěm Formanovi a tomu už pouze zbývalo umístit touš do odkryté branky. 32:39 – 2:3. Domácí se nepoučili a jejich hra dozadu byla i nadále nedůsledná. A tak o pár minut později zavezl puk do pásma Sovík, předal jej Mertovi a ten ranou zpoza kruhu překonal Mazance. 34:43 – 3:3. Hostům se tak překvapivě podařilo dvěma slepenými góly vyrovnat. Domácí se mohli dostat zpět do vedení ve 38. minutě. Nejprve nahrával Hošťálek Bernardovi, který ale nedokázal u tyčky usměrnit jeho přihrávku do odkryté branky. Poté si oba hráči role vyměnili a Hošťálek otřel svoji střelu z levého kruhu o břevno Kociánovy branky. V samotném závěru se po pěkné kombinaci dostal do další slibné šance Hošťálek, ale zamířil mimo branku. Do kabin tak oba celky odcházely za nerozhodného stavu.

Také třetí část začali domácí náporem. Ve 44. minutě měl stoprocentní šanci Culek. Dostal přihrávku před branku a měl i dostatek času, srovnat si puk a zamířit. Přesto nedokázal Kociána překonat. A za nevyužité šance přišel trest. Po akci Dvořáčka Mazanec nedokázal skokem přikrýt puk a Žálčík zamířil bez větších problémů do odkryté plzeňské branky. 44:55 - 3:4. A najednou to byli Sparťani, kterých byl plný led a stříleli na Mazance ze všech úhlů. Přesto se ještě domácí dostali jednou zpátky do hry. Baxa uvolnil Petrušku, který propálil Kociána. 49:57 – 4:4. Jenže ani vyrovnání skóre domácím nepomohlo k vyrovnání hry a hosté svého soupeře nadále znatelně přehrávali. Na modrou dostal přihrávku úplně volný Husák. Svými kličkami položil Mazance a dostal jej mimo branku, z téměř nulového úhlu pak s vydatnou pomocí domácího Bernarda dostal puk do plzeňské branky. 53:18 – 4:5. Odpor domácích definitivně zlomil Žálčík, který se rozjel po pravé straně a nenápadnou akci zakončil přesnou střelou příklepem nad Mazancovu lapačku. 55:58 – 4:6. Dvě minuty před koncem si domácí trenéři vybrali oddychový čas a poslali na led šest hráčů v poli. Ti se marně snažili dotlačit puk do branky hostí, z mely před brankovištěm vzešla akorát vzájemná bitka, po které se do kabin odporoučeli Husák s Boháčem. Sparťané definitivně rozhodli o osudu utkání, když Sovík uvolnil Žálčíka a ten pohodlně dovezl puk do opuštěné plzeňské branky. 58:58 – 4:7.