Junioři si napravili reputaci a přejeli Litvínovské

Plzeň - Junioři HC Plzeň 1929 - HC Litvínov 5:1 (2:0, 1:0, 2:1). Po předchozím nezvládnutém domácím utkání měli plzeňští Indiáni co napravovat. A rázně se toho ujali již v první minutě, kdy otevřel skóre Sulmmann. Domácí byli až do konce utkání povětšinou lepším týmem, navíc podpořeni výkonem jistého Mazance. Hosté ze severu Čech zvládli zaúřadovat jen jednou, když se na Kafanově brance podílel exPlzeňan Zavřel.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

5:1
2:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Sullmann (Petruška), 11. Baxa (Sedláček), 40. Sullmann (Pitule), 51. Petruška (Hošťálek, Růžička), 60. Herm (Petruška, Hošťálek) - 48. Kafan (Zavřel). Rozhodčí: Poskočil - Jílek, Kreuzer. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 43. Střely na branku: 37:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Mazanec – Hucl, Ruprecht, Růžička, Sullmann, Zeman, Mrázek – Sedláček, Pitule, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Bernad, Jonák, Stránský, Lev.

Sork (od 11. minuty Neumann)– Hora, Kabeláč, Kousalík, Čejka, Muller, Eminger – Mackal, Jurčík, Smolka, Račuk, Zavřel, Bíza, Bojer, Přeučil, Kafan.

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Už od prvních sekund bylo jasné, že domácí chtějí odčinit velice nepěkné zaváhání z předchozího domácího utkání. Již po pětatřiceti sekundách, které Plzeňští strávili v útočném pásmu, vypálil od modré spíše na teč Alexander Sullmann, ale litvínovský gólman kotouč neudržel a Plzeň se radovala. Domácí si vykoledovali i první faul utkání, ale oslabení jakoby nakoplo spíše hostující tým. Indiáni se sice dostali do polovičních šancí, avšak museli se také bránit. Takový obrázek pak vydržel téměř dalších pět minut. Pěkný bruslařský souboj svedli na levém křídle litvínovský Jan Bojler a domácí Alexander Sullmann. Úspěšnější byl hostující rychlík, ale toho pak zpacifikoval zbytek vracející se plzeňské pětky. I přes optickou začínající převahu žlutočerných se podruhé radovali domácí! Pavel Sedláček přihrál Janu Baxovi a ten se nemýlil. Marek Mazanec se v patnácté minutě musel mít na pozoru před dotírajícím Janem Bízou. V šestnácté minutě hráli domácí indiáni další přesilovou hru a ne a ne se usadit v litvínovském pásmu. Jak na to ukázal až Patrik Petruška, který se prosmýkl mezi dvěma váhajícími hosty a pořádně vystrašil Neumanna. Na druhé straně bylo také živo, Kryštof Kafan si to zhurta namířil sám přímo na Mazance, ale ten mu důrazně vypálil rybník svým odvážným a také efektivním vyjetím. Poslední dvě minuty jednoznačně patřily do litvínovské režie. Nejprve je načal Daniel Růžička svým faulem a domácí čelili dvěma přesilovkovým minutám soupeře. A za vydatné pomoci bránících čtveřic uhájil Mazanec svou branku až do první sirény.

Jako první se v druhé části osmělili domácí, jmenovitě Petr Mrázek, který vyzkoušel pozornost Neumanna. Ale ten byl připravený. Nepříliš divácky atraktivní pasáž rozřízlo až vyloučení hostujícího Tomáše Přeučila, který zahákoval Jana Baxu hned po buly. Jenže přesilová hra nevytáhla ani jeden tým z letargie a hra na uspávanou pokračovala dál. Vzruch do ospalého zápasu přinesla až první plzeňská pětka, která si svým dobrým pohybem a důrazným napadáním vynutila přesilovou hru. V ní pálil od modré Petr Zeman a Neumann vytěsnil nad. Na druhé straně si našlápl při své přesilovce hostující Jiří Mackal, ale nemířil přesně. Na nepřesnosti vlastních spoluhráčů už se nemohl dívat Alexander Sullmann, který ze svého místa beka na modré čáře sjel až před branku, kde nádherně zavěsil. Na časomíře zbývalo jen šest sekund do druhé sirény.

Úvod třetí části patřil hostům, kteří vytáhli do boje za alespoň šancí na zdramatizování utkání velmi rázně. V plzeňském obranném pásmu nevěděli bránící hráči, kde jim hlava stojí. Jen nepřesnost a zbrklost na litvínovských hokejkách zabránily snížení. Mazanec se předvedl v polovině 47. minuty, kdy domácí zapomněli na Ondřeje Jurčíka, který nikým neatakován měl dostatek času si sjet z mezikruží až před Mazance. Ale na plzeňského gólmana byla litvínovská devítka krátká. Nicméně nulu neuhájit. Indiánská pětka při obranné činnosti propadla a nechala zakombinovat do prázdné branky dvojici Marek Zavřel a Kryštof Kafan . Na druhé straně se po objetí branky pokusil překvapit Neumanna Jakub Lev, ale puk za brankovou čáru nedostal. O nápravu se snažil poté Jannik Herm, ale toho reflexivně vychytala litvínovská opora. Ta kapitulovala až v čase 50:32 z hole Patrika Petrušky. Litvínov se i přes značné manko dále tlačil do útoku a z určitého pohledu jim v tom pomáhala i značná neaktivita z hokejek domácích. Ti i díky gólu v poslední minutě z hole Jannika Herma dokázali dovést druhé víkendové utkání do tříbodového konce.