Junioři uspěli ve Varech!

Plzeň - Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 2:6. Již potřetí svedl nový mládežnický systém dva západočeské celky do přímého souboje. Až do toho nynějšího vždy vyhrál domácí tým, navíc s čistým kontem. Indiáni však dneska zabrali a do 34. minuty nasázeli domácím šest branek a zaslouženě se radovali ze zisku tří bodů a osmé výhry v posledních devíti duelech.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

2:6
1:2, 0:4, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Schusser, 47. Hudák (Chaljavin) - 1. Zeman (Lev, Pitule), 4. Jonák (Boháč), 21. Boháč (Pitule, Lev), 28. Lev (Bernard), 28. Bernard (Lev, Herm), 34. Pitule (Zeman, Lev). Vyloučení: 8:11, navíc Pitule (PLZ) 10 min. OT. Využití: 1:3 . Diváci: 53 . Střely na branku: 39:30 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6 .

HC Energie Karlovy Vary

Endál (28. Habal) - Ryžuk, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Dlapa - Hudák, Kellner, Flieger, Chajlavin, Putyera, Vaněk, Baar, Švec

Mazanec (Seqvens) - Hucl, Ruprecht, Růžička, Sullmann, Hrbas, Zeman, Boháč - Polívka, Sedláč, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Bernad, Jonák, Lev

Petr Zeman 1 1 2 1 2

Do zápasu vstoupili mnohem lépe hokejisté Plzně. Jejich tlak zužitkoval už v první minutě Petr Zeman , který nenápadným nahozením od mantinelu vstřelil gól, když nahazovaný puk nešťastně propadl domácí brankáři mezi tělem a rukou. Tlak Plzně i nadále gradoval a výsledkem bylo navýšení na dvoubrankový rozdíl. Postaral se o to Vít Jonák ve 4. minutě, který po přesné přihrávce zavěsil přímo pod víko domácí klece. Poté se hrálo chvíli spíše ve středním pásmu s množstvím šancí. Můžeme jmenovat například únik Lukáše Baara v 7. minutě, jehož střelu zastavila výstroj hostujícího Mazance. Nebo šance hostí, když v 11. minutě střílel Bernard zleva do lapačky Endála. V polovině třetiny se prosadil i celek domácích. Adam Schusser v 11. minutě při přesilové hře po učebnicové kombinaci přesně zavěsil nad rameno brankáře. Zbytek třetiny se odehrával v mírném tlaku Plzně, který se však už domácím dařilo odvracet častými zakázanými uvolněními.

Druhé dějství přineslo ještě více jednostranný hokej, než-li první. Hostům se opět povedlo vstřelit branku hned ze začátku třetiny. Zařídil to Dominik Boháč, který ve 21. minutě využil přesilovou hru přesnou ranou od modré. Následovala nátlaková hra Plzně, ve které nasázeli domácím další tři branky. Ve 28. se nejprve trefil Jakub Lev a doražním odraženého puku do odkraté klece vstřelil svůj druhý gól. Ve stejne minutě se prosadil i Jakub Bernard, který si dojel odražený puk a po rychlém zpracování jej přehodil přes tělo, již v té době střídajícího Habala. O poslední branku této třetiny se postaral Tomáš Pitule. V úniku se pokusil o blafák do bekhendu, kterýmu vyšel, když nalezl škvírku mezi betony brankáře. Největší šance domácích v této třetině bylůnik Marka Švece, jehož projektil se zastavil až někde ve výstroji brankáře.

Třetí třetina již tak útočně laděný hokej nenabídlo. K vidění bylo spíše množství osobních soubojů ve středním pásmu a souboje okaždý puk. První vážnější akci si vypracoval ve 42. mniutě Adam Schusser, když po kombinaci v pásmu hostí poslal střelu od modré, kterou musel Mazanec vyrážet až betonem mimo brankoviště. Hosté se také nenechali zahanbit. Důkazem toho byla šance ze 45. minuty. Václav Polívka při úniku zvolil střelu z mezikruží, kterou muselHabal vytěsnit až vyražečkou. Energii se povedlo prosadit ve 46. minutě. Miroslav Hudák si dojel odražený puk od mantinelu a pohotovou dorážkou jej poslal za Mazance. Zbytek utkání se vzhledem ke skóre spíše dohrával.