Junioři nestačili na Zlín

Plzeň - Junioři: HC Plzeň 1929 - HC RI Okna Zlín 1:5. Hosté ze Zlína se v první polovině úvodní třetiny rozkoukávali, Plzeň od 13.minuty vedla zásluhou Sullmanna. To však bylo ze strany indiánů vše. V 16.minutě hosté vyrovnali a od té doby patřilo kluziště jim. Zcela zaslouženě si tak odvážejí výhru a tři body.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

1:5
1:2, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 13. Sullmann (Špaček) - 16. Finsterle, 19. Holík (Finsterle), 42. Zábojník (Šlahař, Holík), 42. Křemeček (Holík, Finsterle), 52. Blinka (Šlahař). Vyloučení: 8:10, navíc Roušal (PLZ) 10 min osobní trest + 20 min osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

Mazanec (od 42. Seqvens) - Hucl, Sullmann, Mrázek, Špaček, Zeman, Boháč - Polívka, Sedláček, Mainer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Bernad, Roušal, Jonák

PSG Berani Zlín

Kašík - Zábojník, Hampl, Valenta, Matějíček, Sadil, Kundera, Fořt, Vaněk, Šlahař, Finsterle, Sedlář, Vodný, Holík, Šoula, Blinka, Křemeček, Vodák

Petr Zeman 0 0 0 -1 2

Hned ve třetí minutě zvedl diváky ze sedadel plzeňský Mainer, když se jeho střela otřela o boční konstrukci zlínské branky. V páté minutě přišla další možnost domácích, tentokrát pálil Polívka. První nebezpečnou střelu na Mazance vyslal v šesté minutě v přesilovce hostí Matějíček. V 9. minutě nastřelil v početní převaze 5x3 Zeman tyčku. Až ve 13. minutě se po sérii šancí dočkali indiáni gólu. Alex Sullmann dorazil v čase 12:20 do branky Špačkovu střelu - 1:0. V čase 15:01 Zlín vyrovnal. Mazanec nestihl zasáhnout proti nepříliš prudkému nahození Lukáš Finsterle - 1:1. V čase 18:38 už hosté vedli. Po Boháčově nepozornosti se k dorážce dostal Petr Holík - 2:1.

Ve 24. minutě skončil zápas pro plzeňského Roušala. Nejprve byl vyloučen na dvě minuty, ale za protesty nakonec skončil v šatně a zbytek utkání mohl sledovat pouze v civilu. Ve 26. minutě usměrňoval Šlahař střílenou přihrávku do sítě, nemířil přesně. O minutu později ujel ve vlastním oslabení Šoula, byl stíhán Mainerem, kterého přelstil, ovšem na Mazance si zpětnou kličkou nepřišel. Ve 29. minutě se plzeňský brankář blýskl podruhé. Křemeček na něj najížděl v tandemu s Matějíčkem, druhý jmenovaný převzal přesnou příhru, ale Mazanec ukázkovým skluzem zabránil dalšímu gólu. Ve 38. minutě unikal po levé straně Sedláček, ale na zlínského brankáře nevyzrál.

Ze třetí třetiny nebyla ještě odehrána ani minuta a půl a Zlín už navýšil svůj náskok. Lukáš Zábojník svou bombu od modré čáry nasměroval nad lapačku Marka Mazance, využil přesilovou hru a upravil skóre na 1:3. Ještě stále ve 42. minutě, konkrétně v čase 41:54 Josef Křemeček za stavu 1:4 vyhnal Mazance z branky. Ve 47. minutě netrefil Petruška zcela odkrytou a brankářem v tu chvíli vůbec nestráženou klec. V 50. minutě kroužil Hošťálek tak dlouho okolo zlínské branky, až prováhal správný okamžik ke střele. O minutu později měli další obrovské šance na zkorigování skóre a vykřesání naděje Zeman s Mainerem. Když v čase 51:14 Matěj Blinka, předvedl, jak se má naložit s gólovou šancí, bylo téměř po zápase. Za stavu 1:5 se na plzeňské hokejky vkladla křeč a indiáni už nedokázali se zápasem nic udělat.