Plzeň završila dvojboj opět výhrou!

Plzeň - Junioři: HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 5:6pp. Po včerejší přesvědčivé výhře na ledě Vítkovic dnes Modrobílí ztratili tříbrankové vedení, jednogólový náskok v poslední vteřině zápasu, přesto vezou dva body, které v prodloužení trefil Patrik Petruška.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

5:6p
0:2, 3:1, 2:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 28. Pavlík (Chvostek), 35. Marosz (Pavlík, Hegyi), 37. Rajnoch (Toman J.), 45. Marosz (Bezuška, Pavlík), 60. Chvostek (Hegyi, Marosz) - 6. Jonák (Růžička, Roušal), 15. Sullman (Jeřábek), 21. Petruška (Sedláček, Baxa), 47. Jonák (Jeřábek, Sullmann), 58. Sullmann (Jeřábek, Baxa), 63. Petruška (Jeřábek, Sullmann) . Rozhodčí: J.Jeřábek - A.Urbánek, T.Záviský . Vyloučení: 11:9. Využití: 4:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 234. Střely na branku: 33:46. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6.

HC Oceláři Třinec

Boška - Roupec, Gottwald, Špaček Š, Toman J., Pavlík, Rajnoch, Chvostek - Hegyi, Böhm, Marosz, Měrka, Martyčák, Palička , Číhal.

Mazanec - Huci, Ruprecht, Růžička, Sullmann, Špaček M., Zeman, Jeřábek - Sedláček, Baxa, Petruška, Herm, Bernad, Roušal, Mainer, Jonák.

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Hned od prvních vteřin utkání jsme mohli sledovat napínavý a rychlý hokej. Do utkání vstoupili lépe domácí. Na první plzeňskou šanci jsme čekali až do páté minuty. O minutu později už lovil Boška ze své sítě puk poprvé, když Vít Jonák mířil na pravý beton brankáře a puk přeskočil za jeho záda. Ve dvanácté minutě nevyužili hosté pochybení třineckého muže hájícího třinecké barvy. Ten vyjel naproti puku, zalehnul a myslel, že má puk pod kontrolou. Puk byl však mimo jeho dosah. Než se hosté vzpamatovali, nepříjemnou situaci zachránil jeden z třineckých hráčů.

V 15. minutě při přesilové hře překonal zblízka italský útočník Alex Sullmann Bošku podruhé. Hosté stále nebyli zasyceni a do konce třetiny snad neopustili útočné pásmo. Přesto se hostům třineckého brankáře už nepodařilo v této třetině překonat.

Druhá dvacetimutovka začala hned brankou hostí, když po půl minutě se po zemi trefil Patrik Petruška po ukázkové akci Sedláčka a Baxy. Přesilovou hru ve 27. minutě využil Filip Pavlík, když Chvostkovu přihrávu poslal za Mazancovy záda. Plzenští se snažili bezvýsledně odpovědět a byli to opět Třinečtí, kteří ve 35. minutě využili již druhou přesilovou hru. Rostislav Marosz za asistence Hegyiho a Pavlíka snížil na 2:3.

¨

O dvě minuty později do třetice Oceláři skórují při převaze hráče v poli. Při signalizovaném trestu Lukáš Rajnoch dostrkal puk kolem levé tyče do odkryté brány a vyrovnává . Třinec výrazně ožil vidinou vítězství. Skóre na světelné tabuli se ale nezměnilo, proto hráči odcházeli do šaten za nerozhodného stavu 3:3.

Do posledního dějství vstoupili opět lépe domácí. A ve 44. minutě přínáší důraz před brankou Třineckým ovoce v podobě branky Rostislava Marosze - 4:3. Hráči na ledě byli často trestáni za svou nedisciplinovanost. Dvojnásobnou přesilovou hru využila Plzeň v 47. minutě, když Vít Jonák vyrovnal na 4:4. Sledovali jsme hokej nahoru dolů. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou se zdálo, že Alex Sullmann rozhodl o výsledku dnešního utkání 4:5. Domácí se ale nesmířili s výsledkem a Filip Chvostek v čase 59:59 při závěrečné power – play vyrovnal na 5:5.

V prodloužení hosté již nic nenechali náhodě a Třinec nepustili z obranné třetiny. Po vyloučení Roupce Patrik Petruška, který mohl již skórovat do prázdné brány při power play, dokončil své dílo až v prodloužení. Plzeň si tak zaslouženě odváží z Třince dva body.

Aleš Mach (Třinec): Kromě první třetiny dnešní utkání vypadalo tak, jak by mělo utkání juniorů vypadat. O vítězství jsme se připravili svou nedisciplinovaností. Na trestné lavičce se utkání nevyhrává.

Radek Kamf (Plzeň): S dnešním výkonem nemůžu být spokojený, i když jsme nakonec vyhráli. Stalo se nám to už poněkolikáté, že jsme vedli 3:0, soupeř dal branku, přidal další a bylo vyrovnáno. Závěr utkání už byl podle mých představ.