Junioři si doma poradili s Pardubicemi

Plzeň - Junioři HC Plzeň 1929 - HC Eaton Pardubice 5:1 (3:0, 2:0, 0:1). Plzeňští mladíci si na svém ledě hravě poradili s vrstevníky z Pardubic. Domácí dominovali po celý průběh zápasu a stříleli branky v přesilovkách, v oslabení i ve hře pěti proti pěti. Za indiány se v juniorské soutěži objevil po odmlce Pavel Francouz, kterému radost z nuly pokazil až sedm vteřin před koncem Havlík.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

5:1
3:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Jeřábek (Petruška), 17. Růžička (Jeřábek, Vizinger), 18. Sedláček (Herm), 25. Bernad (Vizinger, Růžička), 33. Herm (Jeřábek, Roušal) - 60. Havlík (Kaut). Rozhodčí: Dvořák - Fledl, Šperl. Vyloučení: 5:8 + Sullmann (PLZ) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 39:25. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

HC Škoda Plzeň

Francouz – Hucl, Růžička, Sullmann, Zeman, Jeřábek – Sedláček, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Bernard, Roušal, Jonák, Vizinger.

HC Dynamo Pardubice

Štroch - Zdráhal, Krejnus, Beneš, Vondráček, Lenoch, Havlík – Šťastný, Půhoný, Veselý, Moučka, Kaut, Nosek, Zrůst, Čapek, Hemský, Kapec, Vlček.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Pavel Francouz 60 25 1 24 96,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jan Baxa 0 0 0 -1 0
Jakub Bernad 1 0 1 1 2
Jannik Herm 1 1 2 2 0
Ondřej Hošťálek 0 0 0 -1 0
Jan Hucl 0 0 0 1 0
Jakub Jeřábek 1 2 3 1 0
Vít Jonák 0 0 0 0 6
Patrik Petruška 0 1 1 -1 0
Adam Roušal 0 1 1 2 0
Dan Růžička 1 1 2 1 2
Pavel Sedláček 1 0 1 2 0
Alex Sullmann 0 0 0 2 10
Petr Vizinger 0 2 2 1 0
Petr Zeman 0 0 0 -1 0

komentář

Po faulu na Alexe Sullmanna dostali jako první možnost přesilové hry. Ve výhodě nastřelili tyčku,ale skóre se neměnilo. Když na trestnou zamířil i pardubický Lenoch, hráli domácí v přesile o dva muže po 12 vteřin. Indiáni využili až tu následující klasickou variantu, kdy po dlouhém obléhání pardubické branky se trefil Jakub Jeřábek. Převaha modrobílých pokračovala i nadále, avšak Petrušku vychytal .Pardubičtí odpověděli pěknou šancí Tomáše Šťastného, ale Francouz se proti němu stačil včas přemístit. Svou přesilovku získali i hosté, když se na trestnou posadil Dan Růžička. Před Francouzem bylo rušno, ale Hucl dobrým obranným zákrokem odpálil puk do bezpečí. Naopak domácí svého soupeře vyškolili v efektivitě početních výhod. Další faul hostujících Středočechů potrestal přesnou střelou Dana Růžička. Pardubičtí se nestačili rozkoukat a už prohrávali o tři branky, kdy se radoval po přihrávce Herma Pavel Sedláček.

V úvodu druhé části se musel mít na pozoru pardubický gólman Štrof, kterému po nepřesném zásahu vlastního obránce zazvonila tyčka. Hosté se po plzeňském faulu dostali k další přesilové hře, avšak paradoxně z toho těžili indiáni. Jakub Bernad našlápl, nechal za sebou všechny hráče v poli a zkamenělého strážce středočeské branky pohodlně překonal. A Štrof byl opět v ohrožení znovu při pardubické přesilovce, protože jeho spoluhráči propadli na útočné modré a nechali si ujet duo Petruška-Hošťálek, kdy ale druhý jmenovaný pálil jen do gólmana. Ten byl však ve 33. minutě krátký na bezchybnou souhru Jakuba Jeřábka a Jannika Herma, jež znamenala již pátý gól v jeho síti.

Třetí třetina nezačala pro oko diváka nijakým pohledným hokejem. Plzeňští indiáni hráli přesně to, co potřebovali. Vyvarovali se hrubých chyb při přechodu středního pásma a nastřelovali puky do útočného pásma. A v něm také dokázali pořádně pardubického gólmana vystrašit a zaměsnat. Tak to předvedla dvojice Herm-Roušal, kdy střílející Roušal však minul zívající branku. Na druhé straně prověřil Francouze z otočky Čapek, ale mladý gólman byl na místě. Skóre ze druhé třetině vydrželo až do času 59:53, kdy se trefil Ladislav Havlík a snížil na konečných 5:1. Emoce vzplály ještě úplně v posledních vteřinách, kdy dokonce odhodil rukace Sullmann a šel si vyřídit nějaké účty. Rozhodčí s ním byli rychle hotoví a horkou hlavu uklidnili odchodem do šaten.