Junioři udolali Mladou Boleslav

Plzeň - Junioři: HC Plzeň 1929 – BK Mladá Boleslav 4:2. Do Plzně tentokrát na zápas zavítala Mladá Boleslav. Zápas divákům nenabídl příliš atraktivní podívanou. V úvodní třetině byl téměř bez šancí, až od druhé třetiny se úroveň hry pozvedla. Zvlášť domácí si vypracovali gólové příležitosti. Hlavně díky nedisciplinovanosti boleslavských hráčů. Indiáni je však nedokázali využít, a tak v závěru druhé třetiny přišla dramatizace utkání. Indiáni se nakonec báli o výsledek až do 60. minuty, kdy trefil opuštěnou hostující branku Jakub Lev.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

4:2
1:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 12. Roušal (Boháč, Lev), 31. Boháč (Hošťálek), 51. LEv (Herm, Jeřábek), 60. Lev - 37. Babický (Belay), 52. Krejčík (trestné střílení). Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Mazanec - Hucl, Růžička, Sullmann, Blumentrit, Mrázek, Jeřábek, Boháč - Polívka, Trojan, Mainer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Váchal, Roušal, Němec, Vizinger, Lev.

BK Mladá Boleslav

Will - Houser, Vrba, Šimon, Mikulaštík, Soukup, Sedláček, Arazim, Martínek, Krejčík, Belay, Babický, Kadlčík, Antončík, Protivný, Lenc.

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

Hned na začátku utkání dostali domácí možnost přesilové hry, která navíc mohla trvat až čtyři minuty. A také trvala, protože indiáni nabídnutou výhodu využít nedokázali. Také Boleslav dostala po fauly Růžičky přesilovou hru. Ale ani hostující hráči nebyli příliš úspěšní. Až ve 12. minutě byla k vidění první kloudná akce a hned gólová. Druhou početní výhodu domácích využil v čase 11:37 Adam Roušal – 1:0. Díky gólu domácí trochu přidali na aktivitě a v 15. minutě nebezpečně střílel Němec. V 18. minutě zahrozili i hosté – konkrétně Babický.

Hosté nastoupili do druhé třetiny velmi aktivně a ve 23. minutě nastřelil dokonce Protivný tyčku. Téměř hned z protiútoku neproměnil jasnou gólovou příležitost Jakub Lev. Na začátku 25. Minuty nastřelili tyčku i domácí. A v zápětí si mohli zahrát 41 vteřin dlouhou přesilovku 5na3. Tu nevyužili. Již při klasické početní převaze skončila Willova lapačka s pukem za brankovou čarou, ale bohužel pro Plzeň až po odpískání. Ve 28. minutě se vytasil se skvělým zákrokem Mazanec proti šanci Protivného. Přesně v čase 30:00 se se štěstím trefil Dominik Boháč – 2:0. Ve 37. minutě tváří v tvář Willovi neuspěl Mainer. A v čase 36:57 přišel za nevyužitou šanci trest. Toni Babický snížil na 1:2.

Ve 45. minutě uzamkli boleslavští domácí v obranném pásmu a Mazanec se měl co ohánět, aby zabránil vyrovnání. Největší šanci si vypracoval Radim Lenc. A v následující přesilové hře nastřelili hosté tyčku – už druhou v utkání. Ve 48. minutě se řítil do šance Hošťálek. Neprokázal však přesnost v zakončení. Až v čase 50:28 se trefil Jakub Lev – 3:1. V čase 51:08 rozhodčí po faulu Boháče nařídil trestné střílení, které se štěstím proměnil Lukáš Krejčík – 3:2. Pět minut před koncem třetí třetiny přišla pro domácí komplikace v podobě vyloučení a plzeňští hokejisté museli velmi tvrdě bránit jednobrankový náskok. Již ve hře pět na pět měl velkou možnost hostující Kadlčík, štěstí stálo při Mazancovi. V čase 58:41 opustil Will branku. A v čase 59:18 šel navíc Roušal pykat na trestnou lavici. Ale v čase 59:39 odebral obráncům puk Jakub Lev a trefil odkrytou branku Mladé Boleslavi - 4:2.