Junioři si doma poradili s Litvínovem

Plzeň - Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 5:3 (2:1, 2:2, 1:0). Junioři potvrdili na vlastním ledě neochvějnou pozici lídra extraligy a doma si jasně poradili před slušně naplněnými tribunami s černožlutými vrstevníky z Litvínova. Blýskl se Adam Roušal, který protivníkovi nasázel krásný hattrick.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

5:3
2:1, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Roušal (Jonák, Blumentrit), 20. Roušal (Polívka, Růžička), 38. Roušal (Zeman, Růžička), 39. Hošťálek (Soukup, Hucl), 47. Hošťálek (Jonák, Zeman) - 4. Zavřel (Müller), 29. Jurčík (Hora, Kousalík), 35. Bíza (Černý, Kousalík). Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:10 + Zeman do konce utkání, Sullmann (oba Plzeň) 5 min + do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 243. Střely na branku: 31:30.

Mazanec (Seqvens) - Hucl, Růžička, Sullmann, Blumentrit, Zeman, Karpíšek - Polívka, Trojan, Hošťálek, Petruška, Herm, Soukup, Roušal, Jonák.

Nechvátal (Sork) - Hora, Kabeláč, Kousalík, Havelka, Muller, Ejem - Mackal, Jurčík, Smolka, Račul, Zavřel, Bojer, Černý, Bíza, Přeučil, Kafan.

Petr Zeman 0 2 2 1 0

Utkání začalo ve zjitřené atmosféře, protože ani ne po minutě hodně diskutabilně vyloučil hlavní sudí na pět minut plus do konce zápasu plzeňského obránce Alexe Sullmanna a Litvínov mohl obléhat plzeňskou branku. A to jim nakonec neslo ovoce. Na konci čtvrté minuty se přesně mezi Mazancovy betony trefil explzeňský Marek Zavřel a poslal hosty do vedení. Žlutočerné přesilovka dostala do tempa, a tak byli i dále aktivnější. Dokumentoval to rychlý průnik Bojera, proti němuž už Mazanec betony sklapl dostatečně rychle. Na druhé straně našel v deváté minutě Jonák ideálně postaveného před brankou Adama Roušala, který svižnou střelou vyrovnal. Mazanec se vytáhl i proti improvizovanému samostatnému úniku Kafana, ale proti němu stačilo si pohlídat spodek branky u levé tyčky. Chvilku před sirénou zahrozili i domácí, když Hošťalkovu střelu tečoval do protipohybu gólmana Jonák a puk se tak tak nedokutálel do branky. To se povedlo pak až Adamu Roušalovi, který 32 vteřin před koncem první třetiny poslal Indiány do vedení.

Úvod druhé třetiny se stejně jako ten první nesl v duchu vyloučení. Hlavní sudí dokázal vyloučení vyrovnat nakonec na dva dva během úvodních minutek. Nakonec to více vyhovovalo hostům, kteří díky _ vyrovali. Pokud by se hrálo na optickou převahu, byli by Plzeňští na koni. I když se hosté víceméně jen bránili, byli daleko nebezpečnější brejkovými úniky, když domácí nechávali trestuhodně otevřená vrátka do svého obranného pásma. A jednou se už jim to nevyplatilo – v pětatřicáté minutě poslal znovu Litvínovské do vedení Jurčík. Z toho se ale neradovali dlouho. Sto třicet vteřin před koncem, při přesilovce pěti proti třem, využil Adam Roušal, a dotáhl tak do konce svůj hattrick. Znovu vyrovnáno. A opět jsme si tohohle stavu moc neužili. V pokračující přesilovce o jednoho muže v poli se trefil zblízka Ondřej Hošťálek.

Hosté se nechali i po několika minutách znovu vyloučit a domácí Indiáni opět našli recept, jak faulující Severočechy. Konkrétně Ondřej Hošťálek se radoval ze své branky. Poslední třetina se odehrála již v tréninkovém tempu, na domácí střídačce akorát pykal Soukup. Z tempa vybočila jen akce Litívnovských, kdy Kousalík byl mezi kruhy dobře najetý a mohl utkání ještě zdramatizovat. Plzeňští si konec zápasu pohlídali a zaslouženě si připsali tři body.