Juniorům končí sezóna, nestačili na Spartu

Plzeň - Junioři HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 3:5 (0:0, 2:2, 1:3). Plzeňským juniorům skončila sezóna. Nejprve v úterý, poté ve čtvrtek nestačili na houževnaté sparťany a zbyly jim jen oči pro pláč. Nic na tom nezměnil ani fakt, že do série vstoupili jako vítězové základní části, ani dotažený dvoubrankový náskok soupeře, ani dvě branky Jakuba Lva. Sparta jde dál a junioři si neplánovaně protahují dovolenou.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

3:5
0:0, 2:2, 1:3

Branky a nahrávky: 29. Hošťálek, 32. Lev, 59. Lev (Růžička) - 7. Kafka (z trestného nájezdu), 27. Sovík, 44. Forman (Luňák), 47. Tůma (Forman), 52. Chára (Žálčík). 59. Lev (Růžička) (PLZ). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: 1:0. Diváci: 300. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 3:5.

HC Škoda Plzeň

Mazanec - Hucl, Růžička, Sullmann, Špaček, Zeman, Jeřábek, Boháč - Němec, Polívka, Sedláček, Pitule, Mainer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Váchal, Roušal, Jonák, Lev.

HC Sparta Praha

Novotný - Vošmik, Kořínek, Veselý, Pohl, Drvota, Husák, Kučera, Zacpálek, Přibyl - Tůma, Rybalkin, Forman, Chára, Kafka, Žálčík, Sovík, Luňák.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Mazanec 60 34 5 29 85,29 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jan Baxa 0 0 0 -2 0
Dominik Boháč 0 0 0 -1 0
Ondřej Hošťálek 1 0 1 -2 0
Jan Hucl 0 0 0 0 0
Jakub Jeřábek 0 1 1 -1 6
Vít Jonák 0 0 0 -1 2
Jakub Lev 2 0 2 -1 2
Petr Mainer 0 0 0 -1 0
Martin Němec 0 0 0 0 2
Patrik Petruška 0 1 1 -2 2
Tomáš Pitule 0 0 0 0 0
Václav Polívka 0 0 0 0 0
Adam Roušal 0 0 0 -2 0
Dan Růžička 0 0 0 -1 2
Pavel Sedláček 0 0 0 -1 0
Alex Sullmann 0 0 0 -2 0
Michal Špaček 0 0 0 -1 0
Martin Váchal 0 0 0 0 0
Petr Zeman 0 1 1 -2 0

komentář

Do utkání lépe vstoupili hosté, dokonce Zacpálek jel sám na Mazance, ale nakonec plzeňský gólman ani zasahovat nemusel. Obránce Jeřábek se soupeři dobrovolně vrhnul pod nohy a jeho střelu srazil do ochranné sítě. Plzeň poté přežila i přesilovou hru soupeře a nabrala dech, aby se sama mohla pustit na zteč Novotného branky. Na druhé straně zahrozil až Roušal v úvodu deváté minuty, ale sparťanský gólman si situaci bezpečně pohlídal. Domácí získali také příležitost přesilové hry, avšak stejně jako jejich soupeři jí pohrdli. Jediný Sedláček na hranici brankoviště trochu hosty vystrašil. Ještě hůře vypada přesilovka Pražanů, kteří snad ani na Mazance nevystřelili. To si vynahradil Luňák v devatenácté minutě, který si najel mezi kruhy a ob obránce střílel. K vlastní smůle netrefil branku. Opatrný hokej z obou stran přerušila až siréna ukončující první část.

Druhou část opět rozjeli lépe hosté, když Kučera nadvakrát zkoušel přehodit Mazance. Nicméně neúspěšně. Velikou příležitost vstřelit první branku utkání a přerušit oboustranné střelecké trápení měli domácí. Dva hostující hráči se nechali vyloučit v rozmezí 13 sekund, a Indiáni tak měli předlouhou dvojnásobnou výhodu. Nicméně až na dva nepřesné pokusy Lva, který číhal u levé tyčky, se bohužel z jejich pohledu to bylo vše. Daleko větší šanci si vypracoval Hošťálek o minutu nato, který měl dvě jasné příležitosti, ale proti byl jak Novotný, tak asi rozklepané ruce plzňského útočníka. Mrzet ho to muselo dvojnásobně poté, co Jeřábek nejprve zastoupil Mazance a vychytal sparťanskou šanci, ale vzpápětí zalehl puk a jelo se trestné střílení. To s přehledem proměnil Petr Kafka. S Plzeňskými bylo hůře několik sekund nato, kdy rychlou akci završil druhým gólem v Mazancově síti Robert Sovík. Plzeňský gólman pak svůj tým podržel za okamžik, kdy vychytal osamoceného sparťanského útočníka. Něco udělat s výsledkem měli domácí v devětadvacáté minutě, když hráli výhodnou variantu přesilovky čtyři proti třem. A opravdu se to povedlo! Ondřej Hošťálek doklepl na brankové čáře Petruškovo střelu. Sparta ve snaze udržet alespoň na chvíli rozjíždějící plzeňský vlak bránila až za hranicí pravidel, a tak domácí měli další možnost přesilovky pěti proti třem. Tentokrát ji sehráli daleko lépe a Jakub Lev ze svého výsostného místa prostřelil Novotného, který se musel červenat a zároveň i divit, kudy to vlastně za jeho záda propadlo. Ale ani Plzeňští se faulů nevyvarovali. V následující přesilovce už už sparťanský obránce Husák zvedal ruce nad hlavu, ale to spíše ve víře, že je Mazanec překonaný, než z potrvzeného stavu. Na druhou stranu se nicméně zase valil plzeňský útok, jelikož rozhodčí velice skočil ve svém rozhodcovském metru, najednou jeho pravice létala nahoru jako na spartakiádní rozcvičce a ani jeden z týmů si skoro nevyszkoušel hru v pěti. Tentokrát to odnseli sparťané, ale aby to Plzeňanům asi nebylo líto, za chvíli na trestnou putoval i jejich kapitán Pitule. Jen se asi záměr hlavního sudího nepovedl, protože na ledě rozhodně emocí neubylo, ba naopak. Nikdo nevěděl, co si vlastně může dovolit, a tak se paradoxně daleko více přiostřovalo.

Ve třetí minutě třetí části si do mezikruží najel domácí Roušal, ale minul! Nedáš, dostaneš. Na druhé straně se z nenápadné šance prosadil Miroslav Forman, který za Mazance doklepl střelu Luňáka. A Plzeňané jakoby přestali hrát. Velikou letargii předvedli při podcenění rozehrávky, kdy stuaci naprosto podcenili a dovolili Davidu Tůmovi naprosto lacině zvýšit náskok Pražanů na dvě branky. A domácí úplně ztratili jiskru. Najednou, i když se hrálo v pěti proti pěti, nebyli vidět. Ne vinou bílých dresů, které barevně splývají s ledem, ale hráči jakoby se ještě schovávali. Přestože stále vyráželi dobývat Novotného branku, strážce sparťanské svatyně se nějaké komplikace ani bát nemusel. Buď se plzeňským před rozhodujícím okamžikem roztřásla kolena, nebo prostě sparťanský gólman puk nevyrazil a nedal prostor k dorážkám. Pražanům tento systém hry naprosto vyhovoval. Bránili chabé útoky plzeňských hráčů a ještě daleko nebezpečněji ohrožovali jejich branku. Nakonec se domácím podařilo vstřelit alepoň jednu branku, když přesně zacílil v přesilové hře dnes již podruhé Jakub Lev.