CEB - PLZ 3:2 - V Budějovicích Plzeň těsně prohrála

P l z e ň – Po jednodenní pauze plzeňští indiáni opět vyjeli na led k přípravnému zápasu. Utkali se opět s Moutfieldem České Budějovice, tentokrát však na ledě svého soupeře. Po výhře Plzně na západě Čech, se chtěli výhrou na domácím ledě předvést i hokejisté Českých Budějovic. První do černého ale zamířila Plzeň – konkrétně Tomáš Pitule. Mountfield musel dotahovat. Výhru mu ale nakonec vystřelil v 52. minutě Ptáček.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

3:2
1:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 18. Gulaš (Ptáček, Novák), 39. Ptáček (Šimánek, Mikeska), 52. Ptáček (Novák, Květoň) - 11. Pitule (Dvořák), 28. M. Heřman (Benák). Rozhodčí: Pešina - Kostka, Polonyi. Vyloučení: 8:7 – navíc Dvořák (PLZ) a Tůma (CEB) 5min a do konce zápasu, Stránský (PLZ) 10 min osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Banes Motor České Budějovice

Kovář - Snopek, Šulc, Ptáček, Jank, Novák, Vydarený, Tůma, Klement - Kuchejda, Mikeska, Šimánek - Květoň, Langhammer, Gulaš - Mertl, Kašpařík, Martynek - Pšurný, Červený, Ježek

Přikryl (49. Halmoši) - Hucl, Dresler, Hanzlík, Benák, Růžička, Frolo - Kovář, Lev, Hvila, Heřman, Dvořák, Pitule, Tvrdík, Stránský, Jonáš, Vostřák, Obdržálek, Kupec, Heřman.

Hned ze začátku úvodní třetiny zahrozilo před domácím brankářem Kovářem duo Pitule a Heřman. Kovář však kryl. A právě Plzenští byli ze začátku hry aktivnější, i když se ke světlému momentu prodral domácí obránce Šulc, který na Přikryla pálil od modré a za hostujícím golmanem zazvonila tyč! Ale nejprve se radovali hosté, když Tomáš Pitule zužitkoval příhru Michala Dvořáka zpoza brány a trefil se mezi nohy Kováře, který nemohl stačit na rychlé zakončení zareagovat - 0:1. V první dvacetiminutovce dostala obě mužstva výhodu jednoho muže v poli navíc, oba týmy však ve své přesilovce protivníky neprověřily. Závěr první třetiny okořenila pořádná hokejová bitka, stejně jako v Plzni. Tentokrát si plzeňského Dvořáka, který si zase vyšlápl na českobudějovického mladíka, podal urostlý bek Martin Tůma. Diváci byli nadšeni a Tůmu vyprovodili do šatek potleskem. Právem, Tůma svého soka jasně předčil. O pár minut později byli diváci v Budvar aréně opět nadšeni, tentokrát z gólu, který vstřelil za Přikrylova záda Milan Gulaš -1:1 Domácí totiž hráli dvojnásobnou přesilovku, i když mohli srovnat stav už o pár vteřin dříve. Prázdnou branku neuvěřitelně minul Květoň. Do šaten tedy šly oba celky za vyrovnaného stavu.

Druhá dvacetiminutovka také žádný extra koukatelný hokej nepředvedla. Ihned ze začátku měla Plzeň výhodu přesilovky, ale Kovář mohl být klidný. Indiánům se power play totiž vůbec nepovedla. Zanedlouho poslal rozhodčí na trestnou lavici opět hráče MOUNTFIELDu, a to kapitána Františka Ptáčka. Tentokrát se už Plzeň nemýlila, Martin Heřman netrefil puk při dorážce ideálně, ale kotouč zamířil mezi betony Kováře a doplazil se až za čáru – 1:2. Poté si hosté zahráli dvojnásobnou přesilovou hru, ale svou šanci nevyužili. Mnozí diváci už mířili za občerstvením do bufetů, když na modré napřáhl František Ptáček a puk skončil až za Přikrylovými zády – 2:2.

Poslední dějství nezačalo nijak pohledně, dalo by se říci, že se diváci v Budějovicích skoro nudili. Zhruba po polovině třetiny plzeňský trenér Marián Jelínek vystřídal své gólmany, Přikryla tak vystřídal Halmoši. Krátce na to si Halmoši připisuje na své konto první těžký zákrok a uhájil kotouč před dorážejícím Mikeskou. Následuje přesilová hra a v ní je opět úspěšný František Ptáček, kterému gólovou šanci ukázkově připravil Lukáš Květoň – 3:2. V závěru zápasu Plzeň odvolala svého brankáře a mohla dokonce i stav srovnat, domácí obránci a brankář Kovář však vítězství uhájili.