Junioři vydřeli dva body proti Kometě

Plzeň - Junioři HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 7:6 po prodloužení (1:4, 2:1, 3:1 - 1:0). Plzeňští junioři nevstoupili do tohoto utkání nijak ideálně, po první třetině ztráceli o tři branky. Po zlepšeném výkonu v dalším průběhu zápasu sahali dokonce po všech bodech, ale nakonec slaví i zisk dvou, které půlminutku po úvodu prodloužení trefil Ondřej Hošťálek. V utkání se blýskl jeho parťák Jakub Lev, který si připsal hattrick.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

7:6p
1:4, 2:1, 3:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 15. Lev (Hošťálek, Špaček), 24. Lev (Petruška, Špaček), 26. Sullmann (Ruprecht, Pacanda), 42. Petruška (Hucl, Růžička), 44. Lev (Sullmann), 51. Hošťálek (Baxa), 61. Hošťálek (Hucl) - 6. Jankovič (Hnilička), 8. Juráň (Horehleď, Štindl), 16. Sova (Křivohlávek, Stehlík), 20. Jurák (Křivohlávek), 24. Juráň (Sova), 56. Jurák (Jankovič). Rozhodčí: Grech - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 9:10 + Sedláček (PLZ) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 127. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 6:5, 6:6 - 7:6.

Mazanec (11. - 20. minuta Makarovič) - Hucl, Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullmann, Špaček, Váchal, Šimandl - Sedláček, Faschingbauer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Pacanda, Hájek, Bernad, Němec, Mainer, Lev.

HC Kometa Brno

Barus (od 26. minuty Strmeň) - Štindl, Vozdecký, Sova, Hnilička, Juráň, Dufek, Křivohlávek, Koukal, Dlapa, Jurák, Horehleď, Svatý, Jankovič, Šafránek, Stehlík, Krejčiřík.

Martin Váchal 0 0 0 0 0

Utkání začalo velice opatrně na obou stranách, hrálo se převážně ve středním pásmu a oba gólmani byli naprosto bez práce. První se osmělil domácí Mainer v šesté minutě, který zblízka prověřil hostujícího Strmeně. Ale byli to Brněnští, kdo se radoval jako první. Branislav Jankovič najížděl v tandemu s Hniličkou, avšak na nic nečekal a přesně zacílil ke vzdálenější tyčce. Za moment bylo v hostujícím táboře ještě veseleji, to když Juráň využil zaváhání celé plzeňské obrany. Domácí dostali příležitost odpovědět při vyloučení svého soupeře, ale sami si zavařili před vlastní brankou a Hucl musel fauloval také. Síly na ledě se tak vyrovnaly. Více prostoru na ledě vyhovovalo aktivnějším Moravanům, Vozdecký našel rozjetého Jankoviče a jen tak tak že hbitý útočník nepřekonal Mazance dnes podruhé. Na sklonku jedenácté minuty sáhli domácí trenéři k taktickému tahu, když vystřídali zkušenějšího Mazance mladým Tomášem Makarovičem. Zamýšlený impuls však domácím křídla nepřidal a Brněnští pokračovali ve své nátlakové a efektivní hře. Přesto se Plzeňští radovali. Přesilovkový postupný útok zakončil přesnou střelou těsně nad ledem Jakub Lev. Jenže domácí kontaktní gól vůbec nevrátil do zápasu. Makarovič ještě očima vytlačil na břevno pokus Hniličky od modré čáry, ale na přesilovkovou kombinaci zakončenou tvrdým projektilem z repertoáru Sovy neměl nárok. A hosté se radovali do první sirény ještě jednou; další početní výhodu využil Roman Jurák.

Na druhou třetinu se do plzeňské branky vrátil Marek Mazanec a přivedl s sebou úplně jinou Plzeň. První dvě minuty vůbec nepustila hosty z jejich pásma, a zadělala tak na další kontaktní branku. Neradoval se nikdo jiný než Jakub Lev, jenž dokázal přejít přes Dlapu a elegantně překonat i Strmeně. Avšak gólové hody pokračovaly, tentokrát své oslabení nedokázali uhájit domácí a Mazanec musel po dorážce Viléma Juráňe lovit puk z vlastní sítě. Faulů se nevyvarovali ani hosté a i oni za to gólově pykali. Ruprechtova přihrávka našla na modré čáře volného Alexe Sullmanna, jenž potřetí rozesmutnil brněnskou lavičku. Ta na nepříznivé chvilky zareagovala oddechovým časem, při kterém došlo i ke střídání gólmanů. Strmeň byl nahrazen Filipem Barusem. Velice dramatické a koukatelné utkání pokračovalo. Jakoby si obrany na obou stranách daly zápasy oddych, přelévala se hra ze strany na stranu. Dokumentoval to brněnský Jankovič, který tváří v tvář Mazancovi trefil tyčku. Hlavní sudí utkání se i nadále činil a aktivně pískal na obě strany. Nejprve poslal po jednom hráči z obou týmu na trestnou lavici, pak vyloučil na dvě plus dvě minuty hostujícího Juráně. Plzeňští tak měli možnost hrát v početní převaze celé čtyři minuty, nutno však říci, že hostující (podporováni hlasitými pokyny ze střídačky) se drželi v obranném čtverci zuby nehty a nenechali domácím prostor ke kombinaci. Deset vteřin před vypršením Juráňova trestu byl vyloučen i brněnský Sova, takže dobývání brněnské klece pokračovalo. Patrik Petruška byl blizounkou gólu, ale zastavila ho pravá tyčka hostující branky. V osmatřicáté minutě našel Sullmann ideálně Faschingbauera, ten však těsně před Barusem přestřelil. Minutu před koncem prostřední části se vyznamenal domácí gólman Mazanec, který zblízka vychytal osamoceného Stehlíka, na kterého plzeňská pětice úplně zapomněla.

Poslední dvacetiminutovka začala, jak jinak, vyloučením. Tentokrát na straně hostů. A domácí svou přesilovku sehráli parádně. Nejprve Růžička od modré ještě neuspěl, ale Patrik Petruška se již radoval! Brněnská Kometa doplatila o dvě minuty později na svou neaktivitu, když se po střele Sullmanna potřetí v tomto utkání radoval plzeňský Jakub Lev. A mohlo se začít od začátku, skóre se vyrovnalo na 5:5. Hosté jakoby se touto studenou sprchou probudili a začali být znovu nebezpeční. Po nepřesné plzeňské rozehrávce hledal Křivohlávek přihrávkou osamoceného Stejlíka, ale ten nedosáhl na puk. Zato na druhé straně vybuchl gejzír radosti naplno. Domácí se rychle oklepali po diskutabilním vyloučení Pacandy a kapitán Ondřej Hošťálek poslal svůj tým poprvé do vedení. Z toho se neradovali domácí nijak dlouho, po několika nepřesnostech a velkém zaspání indiánů v obraně srovnal Roman Jurák na 6:6.

Prodloužení takřka dříve skončilo, než začalo. Stačila jen půlminutka, aby Hošťálek znovu nabil a prostřelil všechno, co potřeboval.

Radek Kampf (trenér Plzně): Před zápasem jsme si s klukama něco řekli, ale vstoupili jsme úplně jinak. Nebruslili jsme, nedohrávali jsme soupeře, prostě to vypadalo katastroficky po první třetině. Nemusel jsem hráčům o přestávce nic opakovat, oni moc dobře ví, co je potřeba hrát. Jen se zvýšil hlas, aby si uvědomili, že jejich pojetí hokeje opravdu k vítězství nevede. Začali jsme pracovat a pomalu to otáčeli. Škoda té branky, která nás poslala do prosloužení, ale je potřeba si uvědomit, že jsme také mohli prohrát v základní hrací době. Sice to bylo utkání plné vyloučení, je jasné, že rozhodčí a trenéři mají různé úhly pohledu. Sporné byly snad dvě situace - vyloučení Honzy Hucla, kdy soupeř do něho při kličce vrazil, a údajný nafilmovaný pád Pacandy. Jsme s Ivanem přesvědčení, že tady to mužstvo má sílu. Je potřeba, aby kluci byli disciplinovaní. To je základ úspěchu každého týmu.