Juniorka těsně prohrála v Liberci

Liberec/Plzeň - Junioři Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 5:4 (4:0, 1:4, 0:0). Plzeňští junioři ukončili trilogii venkovních zápasů duelem na ledě Bílých Tygrů. Jak už bývá u indiánů nepříjemným zvykem, soupeř se dostal do rychlého vedení, které nakonec narostlo na čtyřgólový rozdíl. Plzeňští se výbornou druhou částí svému soupeři dostali takřka na dostřel, ale ne nadarmo se říká, že udělat poslední krok je nejtěžší. Ten vyrovnávací z plzeňské hokejky nepřišel, a tak indiáni uzavírají smutné počty z venkovních zápasů.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

5:4
4:0, 1:4, 0:0

Branky a nahrávky: 9. Pánek (Skalický, Valášek), 13. Jánošík (Kouřil, Kedršt), 17. Bulíř (Skalický, Karlík), 20. Jánošík (Kouřil), 33. Bulíř (Pánek) - 27. Němec (Ruprecht), 33. Petruška (Bernard, Sullmann), 36. Lev (Baxa), 40. Petruška (Jeřábek, Hošťálek). Vyloučení: 9:10, navíc Hucl (PLZ) na 10 min. + trest ve hře za nesportovní chování. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 4:0,4:1,5:1,5:4.

Alexa (Jelínek) - Šimek, Říha, Pánek, Čechura, Šefl, Karlík, Jandejsek, Sobotka - Jánošík, Kouřil, Bulíř, Kedršt, Skalický, Valášek, Mulač, Miškovský, Bittner, Maďar, Urban.

Markovič (Hubáček) - Hucl, Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullman, Špaček, Jeřábek, Šimandl - Váchal, Sedláček, Hošťálek, Baxa, Petruška, Pacanda, Pašek, Bernad, Mainer, Vizinger, Němec, Lev.

Petr Vizinger 0 0 0 -1 0

Duel na severu zahájili aktivněji hosté z Plzně. Alexa v domácí brance byl ale od prvních vteřin pozorný a poradil si se střelou Hošťálka i Lva. Dobrý vstup Západočechů ale přibrzdila dvě vyloučení. V sedmé minutě šel na trestnou Váchal, v osmé se k němu přidal Růžička a domácí dvojnásobnou přesilovku využili. Střelou od modré překvapil Makaroviče domácí obránce Václav Pánek.

Náskok navýšili domácí ve třinácté minutě, když se po kombinaci druhého útoku prosadil nekrytý Filip Jánošík - 2:0. O chvíli později využili domácí v rychlém sledu dvě přesilovky, když se nejprve tečí střely Karlíka prosadil Michal Bulíř a deset vteřin před koncem první části z dorážky Filip Jánošík. Druhá branka slovenského útočníka v utkání znamenala vedení Tygrů 4:0.

Kdo si myslel, že je před druhou třetinou rozhodnuto, ten se mýlil. Hosté vstoupili do prostřední dvacetiminutovky velmi aktivně. Lev ale sám před Alexou ve velké šanci neuspěl. Snížení tak přišlo v sedmadvacáté minutě a paradoxně to bylo v oslabení Plzně. Ruprecht poslal do samostatného úniku Martina Němce, a ten pokořil Alexu střelou mezi betony.

Další změna stavu přišla až v minutě třiatřicáté, během ní se ale ukazatel stavu pohnul hned dvakrát. Nejprve využil zaváhání hostující obrany po pasu Pánka Michal Bulíř, aby hned šestnáct vteřin poté Patrik Petruška na druhé straně střelou k tyči snížil na 5:2. V šestatřicáté minutě dokázali hosté náskok snížit, když Alexu překvapil střelou na vyrážečku Jakub Lev a v tu chvíli bylo jasné, že zápas bude ještě hodně dramatický. Když pak deset vteřin před koncem druhé třetiny Patrik Petruška protlačil puk po velkém tlaku hostů do domácí sítě, byl stav 5:1 z třiatřicáté minuty takřka smazán.

O dorovnání stavu se hosté pokusili hned v úvodu třetí části, takový tlak jako před přestávkou si už ale vytvořit nedokázali. A to ani při vyloučeních Bulíře a Sobotky. Domácí se do útoku také příliš netlačili a soustředili se především na bránění vlastní modré čáry. V závěru se hodně přitvrdilo a sudí měli občas plné ruce práce. Hosté se pokusili o power play, ta už ale vyrovnání nepřinesla. Po bezbrankové třetí části se tedy ze tří bodů radovali domácí hráči.

Radek Kampf (trenér Plzně): Do utkání jsme nevstoupili dobře, jak se nám to letošní sezónu stává často. Zápas ale především ovlivnila jednostrannost hlavního sudího, který jasně pomáhal domácím. I když je v naší soutěži teď ve hře hrozící sestup, nadržování domácím by mělo být v určitých mezích, kterých se rozhodčí nedržel. Z utkání jsme nakonec udělali drama jenom proto, že bojujeme do posledních minut. V samotném závěru liberecký hráč vyhodil puk ze třetiny, ale automatický trest nenásledoval. Navíc se pak čas posunul o deset vteřin dopředu a byl vrácen jen o dvě sekundy. Obrali nás o drahocenný čas, kdy jsme mohli vyrovnat.