Junioři vyválčili nad Litvínovem dva body

Plzeň - Junioři HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 4:3 po prodloužení (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0). Plzeňští junioři i druhé víkendové utkání dovedli do vítězného konce, byť v prodloužení. Doma proti Litvínovu byli lepším týmem a dlouho pomýšleli na všechny body, to když se třikrát trefil střelec utkání Sedláček. Chemici však dokázali do konce šedesáté minuty vyrovnat a šlo se do prodloužení. To mělo jepičí život, už po čtyřiceti sekundách přihrál Špaček Jakubu Lvovi, který vystřelil indiánům bonusový druhý bod.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:3p
2:0, 1:2, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 10. Sedláček (Bernad), 19. Sedláček (Lev, Sullmann), 23. Sedláček (Šimandl), 61. Lev (Špaček) – 21. Matai (Kousalík), 34. Zlicher (Smolka), 44. Račuk (Jurčík). Rozhodčí: Svoboda - Černý, Suchánek. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 43. Střely na branku: 23:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Šťastný - Hucl, Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullmann, Špaček, Blumentrit, Šimandl – Sedláček, Baxa, Pašek, Hájek, Bernad, Mainer, Vizinger, Němec, Lev.

Nechvátal – Hora, Čejka, Račuk, Mackal, Eminger, Brettschneider, Smolka, Švarc, Kousalík, Šrámek, Havelka, Matai, Zavřel, Dittrich, Suchánek, Jurčík, Zilcher, Ejem, Kejdana, Kafan.

Petr Vizinger 0 0 0 1 0

Úvod duelu patřil litvínovským barvám, které v prvních minutách oplývaly více svěžími nápady než jejich plzeňský soupeř. Domácí se do hry dostali až při své přesilovce, když v úvodu osmé minuty dobře vypálil domácí Lev a do jeho střely ještě stačil vložit hokejku Bernad, avšak Nechvátal si v brankovišti sjednal pořádek. Indiáni si dlouho lámat hlavu s neproměněnou početní výhodou nemuseli, jelikož v desáté minutě se litvínovští hráči neuvěřitelně rozestoupili před Jakubem Sedláčkem a ten chladnokrevně poslal puk o horní tyčku do branky. Chemici mohli se svým soupeřem srovnat krok v přesilovce po faulu Hájka, avšak početní výhoda se jim nezdařila podle představ a vytěžili z ní jen optický tlak, který pokračoval i po návratu hříšníka na led. Navíc hned vzápětí se hákováním provinil Slavík a Litvínovští mohli směle v přesilovce pokračovat. I když tlak byl místy znatelnější, Šťastného vystrašil jen Marek Švarc svou dobře umístěnou střelou. Jenže to byli opět domácí, kdo se radoval. Při hře čtyř proti čtyřem vstřelil po nahrávce Lva svou druhou branku v utkání Sedláček.

Hostující hráči nastoupili do druhé části opravdu impozantně, po půlminutce se po Kousalíkově nahrávce prosadil Matai. Jenže tenhle zápas měl svého střelce v plzeňských barvách - Jakub Sedláček těsně před Nechvátalem tečoval Šimandlovu střelu a završil hattrick. Při výhodné variantě přesilovky čtyř proti třem ve prospěch Litvínova výborně vypálil Eminger, avšak Šťastný proti němu předvedl ještě lepší zákrok. Stejně skončil i souboj Jurčíka s plzeňským gólmanem na sklonku 29. minuty. Jenže po sérii nepřesností v plzeňském obranném pásmu si pak domácí zavařili sami. Zmatků dokázal využít Smolka, který přesně našel Zilchera, jenž snížil na rozdíl jediné branky. Vzápětí měl obrovskou šanci Šrámek, avšak proti němu si plzeňský gólman vyjel, a zmenšil tak střelecký úhel na minimum.

Ve 43. minutě pěkně vypálil Mainer, který se na okamžik ocitl nehlídaný v mezikruží, ale proti němu vytáhl Nechvátal zákrok večera. O minutu později musela indiány neproměněná šance mrzet o to víc, když Račuk od modré propálil všechno, co mu stálo v cestě, a srovnal stav. Oba mančafty tak začínaly prakticky od nuly, jen ve prospěch hostů hrálo psychická výhoda dohnaného manka. Utkání uhánělo zběsilým tempem dopředu, hlavní sudí pustil několik hraničních zákroků, což ani jednomu týmu do klidu mnoho nepřidalo. Hokej nahoru dolů a čekání na chybu soupeře zároveň často roztřáslo ruce jak bránícímu týmu, tak útočícímu. Nejdříve aktivní Mainer nevyužil pěkné pozice v polovině třetiny, hned po něm Šrámek přestřelil Šťastného branku. Rozhodnout mohli Litvínovští v přesilovce, avšak i přes několik střel se stále hrálo nerozhodně. A to až do konce třetí třetiny.

Prodloužení ani pořádně ještě nezačalo a už skončilo. Plzeňští nastoupili s variantou jednoho klasického útočníka a tří beků, která se nakonec ukázala jako velice platná. Po čtyřiceti sekundách našel Špaček ideálně rozjetého Jakuba Lva, který za duelem udělal plzeňskou vítěznou tečku.

Radek Kampf: Stejně jako včera v Ústí, i dnes jsme byli lepším týmem a zasloužili jsme si tři body. Proti Litvínovu jsme dlouho vedli, ale pak jsme udělali individuální chyby, když zachybovali útočníci a soupeř toho využil ke srovnání. Ještě na konci základní části jsme tam měli jednu pěknou teč, škoda jen že nešla do branky. V prodloužení se ukázalo, že chceme více vyhrát, a dokázali jsme rozhodnout. Včera si Kuba Lev připsal asistenci na gól v prodloužení, dneska sám rozhodl. Tak by to mělo vypadat.