Junioři se vrací z Karlových Varů s prázdnou

Karlovy Vary/Plzeň - Junioři HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 3:0 (1:O, 0:0, 2:0). Plzeňská juniorka nevykročila do bojů v B skupině II. části NOEN extraligy pravou nohou. V prvním duelu nestačili v Karlových Varech na tamní Energii a prohráli jasně 0:3. Vyrovnaný duel se rozhodoval až v posledních minutách, když místo snížení, které si indiáni toužebně přáli, v 59. minutě potřetí inkasovali. Možnost nápravy mají modrobílí již tuto sobotu v hale ČEZ Arény od 13:30, kdy se postaví BK Mladé Boleslavi.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

3:0
1:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 8. Kverka (Baar, Matyáš), 42. Hudák (Záhora), 59. Kentoš (Kverka). Vyloučení: 7:8 Využití: Bez využití. Diváci: 64 Střely na branku: 33:47 Průběh utkání: 3:0

HC Energie Karlovy Vary

Habal - Andrlík, Valeš, Šik, Matyáš, Schusser, J. Tomeček, Funk - V. Tomeček, Hudák, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Zadražil, Záhora.

Mazanec - Hucl, Ruprecht, Ružička, Slavík, Sullman, Špaček, Šimandl, Blumentrit - Váchal, Sedláček, Hošťálek, Baxa, Petruška, Pacanda, Pašek, Faschingbauer, Hájek, Bernad, Vizinger, Němec.

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

První vyložená šance přišla už ve druhé minutě. Plzeňský bek Špaček vypálil přízemní ránu, která se odrazila od tyčky. Karlovarské tato situace zřejmě probrala a začali hrát aktivněji než v samém úvodu. A vyplatilo se jim to. Kverka zakončil rychlý protiútok přesnou a rychlou střelou, která skončila v brance. Za hosty se snažil odpovědět Ružička, jehož střelu domácí Habal vyrazil. Pacanda zase svým projektilem netrefil karlovarskou branku. Ani přesilovky se týmům moc nedařily.

Druhá třetina se lépe povedla hostům. Baxa se znenadání objevil před domácí brankou, Habal ho ale dokázal zázračně vychytat. Uspěl i proti tvrdé střele útočníka Němce. Hra byla zdánlivě vyrovnaná, do větších šancí se ale častěji dostávali hosté. Velký závar před karlovarskou brankou však gólem neskončil. Plzenští se dostali do slibné příležitost i ve vlastním oslabení, natlačili se do branky, Habal byl ale opět úspěšný. Nebezpečně pálil také domácí kapitán Vachovec. Gól ale ve druhé třetině nepadl.

Plzenští nedokázali ve třetí části navázat na svůj výkon ze druhé třetiny. A zaplatili za to inkasovanou brankou. Hudák dostal pěknou přihrávku a propasíroval puk pod brankářem Mazancem do branky. Zvýšit mohl i Daniel Záhora, sám před gólmanem ale neuspěl. Hosté vytvořili před Habalem obrovskou skrumáž, brankář Energie si však poradil. V závěru to plzenští indiáni zkusili v šesti. Skórovat se jim nepodařilo, naopak dostali gól do prázdné branky. Vstřelil ho Kentoš a pojistil tím svému týmu tři body.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary):Bylo to velmi kvalitní utkání. Kluci makali na sto procent. Hráli obětavě a padali do střel. To byl rozdíl oproti poslednímu zápasu. Chceme bojovat o play-off a doufáme, že to takhle bude pokračovat dál.