Juniorka zabrala a zvítězila v Jihlavě

Jihlava/Plzeň - Junioři HC Dukla Jihlava - HC Plzeň 1929 0:2 (0:0, 0:0, 0:2). Plzeňští junioři zabrali a připisují si první tři body do tabulky druhé části juniorské NOEN extraligy, když bodově vyloupili jihlavskou Duklu. Velice napínavé střetnutí musela rozsoudit až poslední třetina, ve které skóre duelu otevřel plzeňský Sullmann. Brankovou pojistku výhry indiánů pak přidal v posledních sekundách Baxa.

HC Dukla Jihlava - HC Škoda Plzeň

0:2
0:0, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 44. Sullman (Hájek), 60. Baxa. Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 0:2.

HC Dukla Jihlava

Rittich - Randa, Šťastný, Kolda, Tobola, Dobrovolný, Martínek - Malec, Mikeš, Kuřítko - Prokš, Zídek, Brychta - Pěška, Matějka, Brabec

Mazanec - Sullman, Ruprecht, Ružička, Špaček, Hucl, Šimandl, Blumentrit - Němec, Pejchar, Baxa - Vizinger, Hájek, Pacanda - Pašek, Váchal, Faschingbauer - Sedláček, Mainer, Bernad - Hošťálek

Petr Vizinger 0 0 0 1 2

Utkání o první body do druhé části soutěže rozehráli plzeňští mladíci velice opatrně a branek se diváci dočkali až v poslední části.
V první třetině si obě mužstva vyzkoušela přesilovku, hosté nejprve ubránili faul Šimandla, domácí pak přečkali vyloučení Peška. O jednu dvouminutovku v početní převaze si pak zahráli domácí, ale ani napodruhé nebyli úspěšní. V podobném duchu se odvíjela i prostřední část, jen vyloučeních přibylo. Když na trestnou lavici vedle sebe usedli plzeňští Špaček s Ruprechtem, měli domácí výhodnou pozici pro vstřelení úvodní branky. Jenže bránící trojice indiánů podpořena spolehlivým Mazancem se překonat nenechala. Západočeši se z vyloučeních otřepali a naopak sami sehráli na konci části dvě po sobě rychle jdoucí přesilovky, ale i Jihlava si nerozhodné skóre pohlídala. A tak se skóre měnilo až v již zmiňované třetí části. To čtyři sekundy před koncem 44. minuty využil Hájkovy nahrávky Sullmann a Plzeň šla do vedení. To mohla navýšit při dvou za sebou rychle jdoucích přesilovkách, ale potvrdit body se povedlo až při domácí power play Baxovi.

Radek Kampf (trenér Plzně): My jsme tři zápasy v řadě nevyhráli. Máme sestavu takovou všelijakou. Jsme rádi, že jsme ubránili hlavně ve druhé třetině přesilovky domácích. Ve třetí třetině se nám podařilo dát gól, druhý jsme přidali v power-play. za toto vítězství jsem rádi.

Petr Svoboda (trenér Jihlavy): Dnes rozhodla jediná chyba, kterou jsme udělali bohužel my. Poté nám nevyšlo power-play. Klukům nemůžu upřít snahu, bojovnost a nasazení, ale těch hokejových věcí tam moc nebylo. Vyložené šance jsme nedali.