Junioři doma těsně podlehli Litvínovu

Plzeň - Junioři HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1). Plzeňská juniorka prohrála své první utkání po reprezentační pauze s Litvínovem. A to i přesto, že byla po většinu duelu lepším týmem, ale z vyložených šancí vytěžila jen dvě branky. Soupeř se třikrát ujal vedení a Plzeňané na to dokázali zareagovat dvakrát, třetí gól chemiků již zůstal bez kýžené odezvy.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

2:3
1:1, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 14. Bernad (Němec, Faschingbauer), 56. Blumentrit (Němec, Bernad) - 6. Písařík (Jurčík), 24. Račuk (Matai, Procházka), 56. Procházka (Zdeněk). Rozhodčí: Zubzanda - Havelec, Suchánek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 73. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Mazanec - Hucl, Ruprecht, Houfek, Slavík, Sullmann, Špaček, Blumentrit - Váchal, Sedláček, Faschingbauer, Hošťálek, Pacanda, Pašek, Hájek, Bernad, Němec.

Nechvátal - Hora, Čejka, Račuk, Eminger, Smolka, Švarc, Havelka, Matai, Kasal, Zavřel, Pisařík, Procházka, Jurčík, Zilcher, Ejem, Zdeněk, Kafan, Bittner.

Martin Váchal 0 0 0 0 0

Ve čtvrté minutě si proti Mazancovi našlápl Kafan, plzeňský gólman zkrácený samostatný nájezd spolehlivě chytil. Plzeňští hráli od čtvrté minuty přesilovku po faulu Kasala, nejnebezpečnější se nakonec ukázala nešťastná teč jednoho z Litvínovských, který si puk málem uklidil do vlastní sítě. Plzeňští přesilovku tedy neproměnili a naopak už při plném počtu soupeře sami inkasovali. Jurčík našel přesně sjíždějícího Písaříka, který trefil pod víko. Velkou šanci spálil na sklonku jedenácté minuty Sedláček, jenž nevyužil zaváhání hostujícího gólmana. Přesto se indiáni vyrovnání dočkali, v další přesilovce zamkli Litvínov v jeho pásmu a Jakub Bernad na hranici brankoviště ze vzduchu sklepl kotouč do sítě. Chemici se nadále tlačili do pásma a Plzeň jim svými nepřesnostmi v rozehrávce práci rozhodně usnadňovala. Přesilovku hostů pak v závěru třetiny přerušila první siréna.

Přestože Litvínov hrál v úvodu prostřední části v početní převaze, velkou šanci měli domácí. Pacanda ujížděl v tandemu s Hošťálkem na jediného bránícího hráče a prvně jmenovaný vzal odpovědnost na sebe a vypálil. Nechvátal vytěsnil mimo. Na druhé straně se skóre už měnilo. Po nenápadné akci vrátil chemikům vedení Marek Račuk. Své světlé chvilky si na konci 25. minuty vybrali oba gólmani. Nejprve uháněl na Mazance samotný Smolka a hned z protiútoku se ve stejné situaci ocitl Nechvátal, který čelil Hošťálkovi. Oba brankáři situace vyřešili a skóre se neměnilo. Plzeňští měli v této části zápasu více ze hry, velké šance si postupně připsali Sedláček a Němec. Snaha domácích byla umocněna přesilovkou, ve které dvakrát dobře pálil Hucl, ale stejně jako u jeho spoluhráčů svou střelou nezamířil mezi tři tyče. Odvážným sólem se v 33. minutě Sedláček dostal přes svého obránce, avšak ani on nemířil přesně. Tlak Plzně pokračoval, o několik málo minut později proklouzl Sullmann podél mantinelu až do útočné třetiny, nahrával před branku na okamžik volnému Špačkovi s Váchalem, ale kouzlo Nechvátala pokračovalo i nadále. To si poznal i Sedláček, který pálil z bezprostřední blízkosti.

Začátek poslední části patřil spíše Litvínovu, toho do tempa dostala dvě rychle po sobě jdoucí vyloučení indiánů. Marek Mazanec se musel mít na pozoru proti Zdeňkovi. Ve vlastním oslabení pak ujeli Špaček s Váchalem dva na nikoho, ale ani z této vyložené šance se Plzni nepodařilo vyrovnat. A to dokonce ani při dvojnásobné přesilovce, která trvala tři čtvrtě minuty. Indiáni jakoby najednou nevěděli, co s větším prostorem na ledě podniknout. Ale indiáni byli za svou aktivní hru přeci jen odměněni brankou Blumentrita, který konečně vyrovnal. Jenže Plzeňští hned následující situaci hrubě podcenili a po nepřesnostech v obranném pásmu se puk dostal k Procházkovi, který nikým neatakován prostřelil Mazance. Minutu a půl před koncem šli Plzeňští do čtyř a tím definitivně zhasly jejich šance na nějaké body. Navíc Mazanec musel rychle zasáhnout proti Jurčíkovi. Plzeň tak doma těsně prohrává s Litvínovem.

Radek Kampf (trenér Plzně): Měli jsme po celý zápas více ze hry a soupeř se ujal vedení po jedné naší chybě. My jsme do branky puk prostě nedokázali dotlačit, chyběl nám větší tlak před brankou. Naše nízká produktivita je dána tím, že hráč musí být v klíčových situacích pohotový, být připravený. Když to hráči nemají v sobě, můžeme se tomu v tréninku věnovat, ale při větším tlaku, který je v zápase, se neumíme prosadit.