Juniorka veze z Boleslavi alespoň bod

Mladá Boleslav/Plzeň - Junioři BK Mladá Boleslav – HC Plzeň 1929 3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - ). Plzeňská juniorka ve druhém duelu za sebou dokázala bodovat. Na ledě silné Boleslavi dokonce po čtyřiceti minutách nadějně vedla o dvě branky, ale soupeři se dvě minuty před koncem podařilo vyrovnat. O vítězi tohoto duelu muselo rozhodnout až prodloužení, kde dokonalý obrat pro domácí vystřelil Soukup.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

3:2
0:1, 0:1, 2:0 - 1:0

Branky: 46. Rys (Belay), 58. Vrba (Lenc, Belay), 64. Soukup (Lenc) - 14. Pacanda (Ruprecht), 33. Hošťálek (Ruprecht) . Rozhodčí: Úlehla – Arazimová, Čížek. Vyloučení: 8:6, navíc Růžička 10 min OT. Využití: 0:1. Diváků: 49.

BK Mladá Boleslav

Will – Chalupa, L. Vrba, Mozík, Soukup, Arazim, Kurka, Martínek – Rys, Belay, Lenc – Chaloupka, Koudela, Sajdl – Frolík, Matějček, Jiránek – Jankovský, Babický.

Mazanec – Ruprecht, Sullmann, Sedláček, Faschingbauer, Pacanda, Bernad, Vizinger – Růžička, Slavík, Špaček, Váchal, Hošťálek, Baxa, Pašek, Šimandl, Hájek, Blumentrit, Mainer, Němec.

Petr Vizinger 0 0 0 1 0

V arktických podmínkách menšího ze dvou boleslavských stadionů to hráčům chvilku trvalo, než se rozehřáli. Nevýraznou oťukávanou z úvodu přerušil jako první domácí útočník. Rys se natlačil do šance a zajistil Boleslavi první přesilovku. Netrrvalo dlouho a už se mohlo měnit skóre; Belay po krátké kličkované vtipně vybídl k zakončení Rysa, ten však minul. Will si nohy pořádně protáhl o pár minut později, když levým betonem překazil akci Bernada a zakončujícího Pacandy.

Proti další střele stejného hráče byl však Will bezmocný – ve čtrnácté minutě Plzeň, konkrétně Tomáš Pacanda, využila svou druhou přesilovou hru v utkání. Domácí se po zbytek třetiny pokoušeli o vyrovnání. Vzdor dvěma početním výhodám se však prakticky nedostali ani do šance.

Ve druhé periodě dostali hosté příležitost ke komfortnějšímu vedení; nedisciplinovaná Boleslav šla dvakrát v krátkém sledu do tří. Bernad ve výborné pozici trefil pouze tělo maskovaného protivníka. Uběhla polovina zápasu a s tímto milníkem se domácí junioři konečně dostali do šance, velké šance. Jenže Lenc, jindy bezchybný snajpr, tváří v tvář Mazancovi ani nadvakrát neuspěl.

Hrál se velíce vyrovnaný hokej bez nikterak dramatikého průběhu. Branku však opět vstřelili hostující hokejisté. Ondřej Hošťálek se gólově prosadil z levé strany a Boleslav musela přeřadit na jiný rychlostní stupeň. To ale místo gólové příležitosti vyústilo v další vyloučení. Bruslařskému klubu chyběla lehkost, Mazanec tedy málokdy musel řešit ošemetnou situaci před vlastním brankovištěm. Snad v poslední minutě druhé třetiny, kdy se do plzeňské brány tlačili hned tři Boleslavští – marně.

Jakousi herní křeč odstranila kontaktní branka Jiřího Rysa. Belay mu z chumlu v brankovišti Plzně posunul puk na zadní tyč, Rys pak měl značně usnadněnou práci. A začalo se bruslit. Vcelku svižný hokej přinášel spoustu zajímavých akcí před oběma brankáři, leč obrany týmů nepřipouštěly závažnější šance.

Až v pětapatesáté minutě zazněl halou charakteristicky krystalický zvuk nastřelené tyče, o což se postaral krátkým švihem zápěstí v modrém hrající Bernad. No a pak to přišlo. Mladá Boleslav se rychlým průnikem dostala do útočného pásma, v rohu kluziště založila nenápadnou akci, na jejímž konci stál z levého kruhu střílející Lukáš Vrba. Kdo chtěl vidět vítěznou branku, musel podstoupit zdravotní riziko podchlazení a setrvat na svém místě v ochozu.

Na ten záhy v prodloužení zamířil za nevybíravý slovník trenér Kampf. Nelíbilo se mu potrestání jednoho ze svých svěřenců. Jak se zanedlouho ukázalo, byl to klíčový okamžik zápasu. Domácí se dostali do tlaku a po dlouhém obléhání soupeřovy klece rozhodl Matěj Soukup. Boleslav předvedla stupňovaný výkon korunovaný výborným obratem a dvoubodovým ziskem. Plzeň nebyla o nic horší, proto si jeden bod rozhodně zasloužila.