Juniorka padla doma s Libercem

Plzeň - Junioři HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:1, 0:2, 1:1). Plzeňská juniorka duelem s Bílými Tygry rozehrála svůj poslední letošní soutěžní týden. Se Severočechy sehrála ve dvou třetinách velice vyrovnaný duel, ale nakonec se rozhodovalo v prostřední části, kdy šelmy vsítily dvě branky a Plzni nic nedovolily. Plzeňští junioři nyní mají jeden den oddechu a ve čtvrtek se od pěti hodin rozloučí se svými fanoušky v posledním domácím duelu proti Jihlavě.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

2:4
1:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 20. Petruška (Růžička, Bernad), 45. Pacanda (Sedláček) - 16. Morong (Psota), 24. Kouba (Morong), 25. Kedršt (Niko, Jánošík), 41. Bittner (Dám). Rozhodčí: Šmíd - Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 87. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.

Polívka - Hucl, Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullmann, Špaček, Šimandl, Blumentrit - Váchal, Sedláček, Faschingbauer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Pacanda, Pašek, Bernad, Mainer, Vizinger, Němec.

Bílí Tygři Liberec

Jelínek - Niko, Psota, Šimek, Lacek, Dám, Jánošík, Říha, Kouba, Bulíř, Kedršt, Jandejsek, Skalický, Plutnar, Šefl, Mulač, Miškovský, Jonák, Morong, Bittner, Maďar.

Petr Vizinger 0 0 0 -2 0

Nového muže v plzeňské brance, věkem ještě staršího dorostence Patrika Polívku, který vzhledem k okolnostem dostal v domácí kleci šanci, jako první prověřil hostující Plutnar. O tři minuty nato zahrozili i domácí, útočník indiánů Baxa trefil v dobré pozici tyčku. V desáté minutě se musel mít na pozoru znovu gólman modrobílých, když jej bekhendem prověřil Kedršt. O chvíli později se aktivní šelmy znovu opět tlačily do zakončení a Polívka musel likvidovat nejprve šanci Nika, poté hned střelu Filipa Jánošíka. Hosté byli za svou aktivitu odměněni vedoucí brankou, to když natřikrát doklepl puk do domácí svatyně David Morong. Indiáni mohli se soupeřem srovnat krok při vyloučení explzeňského Jonáka, ale přesilovka se jim zprvu nedařila. Teprve ve druhé minutě výhody vyslal pěknou přihrávku Baxa na volného Bernada, ale tomu volej z první nesedla. Jenže pak se domácí přeci jen zaradovali, devatenáct vteřin před sirénou se radoval Patrik Petruška.

Jak Západočechům konec první částí vyšel, tak úvod té druhé jednoznačně patřil Tygrům. V rozmezí pouhé minuty a pětatřiceti sekund skórovali Kouba a Kedršt a hodně zchladili plzeňské hokejisty. Ty se dlouho nedokázali popasovat s tak rázně pozměněným průběhem utkání a Liberec jasně kontroloval hru. V ojedinělé šanci nachytal Petruška Jelínka při rozehrávce, nahrál Hošťálkovi před relativně odkrytou klec, ale než plzeňský útočník vystřelil, liberecký gólman byl zpět na místě a napravil své předchozí zaváhání. Severočeši mohli své vedení ještě navýšit v následující přesilové hře, ale ta se jim nepodařila dle představ a plzeňská čtveřice s Polívkou v zádech se atakům ubránila. Závěr dvacetiminutovky patřil sedmadvacítkám na obou stranách. Nejprve se liberecký Bittner uvolnil, ale vypálil jen těsně vedle, poté z protiútoku v dobré pozici přestřelil plzeňský Vizinger.

Ani začátek poslední části si domácí za rámeček nedají. Po necelé minutce musel Polívka lovit puk ze své sítě, do střeleckých statistik se zapsal Bittner. Plzeňští tentokrát dokázali poměrně rychle odpovědět, za necelé čtyři minuty našel Sedláček připraveného Pacandu, jehož pěkná střela se rychle zatřepetala v síti za bezmocným Jelínkem. Domácí začali cítit možnost vyrovnání a o poznání více se tlačili do útoku. V 47. minutě pěkně vypálil Faschingbauer na vzdálenější tyčku, avšak Jelínek se efektně, a hlavně efektivně pro puk natáhl lapačkou. Když Plzeň hrála přesilovku, zapomněla při všem útočení na zadní vrátka a Kedršt uháněl sám na Polívku. Liberecký útočník ale tváří v tvář domácímu gólmanovi nedokázal zvednout kotouč a ten skončil bezpečně v Polívkově moci. Aktivitu v útoku indiáni neztratili, Hošťálek obehrál svého bránícího hráče, mezi třemi Tygry puk přenechal Pacandovi, jehož střelu Jelínek vytěsnil nad. Dvě minuty před koncem třetí části vypálil Petruška, avšak narazil opět na připraveného Jelínka. V samotném závěru duelu sáhli domácí trenéři pochopitelně k power play, ale ta k vyrovnání nevedla. Naopak definitivně rozhodnout mohl Skalický, ale Sullmanna, který zastoupil Polívku, neprostřelil.

Radek Kampf (trenér Plzně): Začátek utkání jsme měli dobrý, ale ve druhé třetině nám scházela střelba. Zlepšili jsme se až v poslední části, kdy na klucích bylo vidět, že se snaží vstřelit kontaktní branku. Vyzkoušeli jsme i power play, která nám ke snížení bohužel nepomohla.