KAP - PLZ 0:4 - Vlasák hattrickem ozdobil další výhru Plzně

P l z e ň – Finský dvojboj indiáni završili proti týmu KalPa Kuopiu. A že na sever Evropy Plzeň nevyrazila jen na výlet bylo znát. Hosté z Plzně přežili úvodní nápor domácího týmu, podržel je brankář Svoboda, který s přehledem likvidoval šance Kuopijských útočníků. Tomáš Vlasák pak navíc zařídil indiánům dvoubrankové vedení, které ještě před koncem druhé třetiny navýšil Hanzlík. KalPa Kuopio se na přílišné zdramatizování zápasu nezmohla, tudíž si Západočeši odváží z Finska další výhru – tentokrát za plný počet bodů – a ukazují, že i v evropské konkurenci se s týmem z města piva musí počítat.

Kalevan Pallo - HC Škoda Plzeň

0:4
0:1, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 16. Vlasák, 23. Vlasák (St. Pierre), 33. Hanzlík (Kovář, Pitule), 54. Vlasák (Straka). Rozhodčí: Tuomo Sorakangas, Vesa Keränen. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4.

Kalevan Pallo

Ahonen – Timonen, Masuhr, Lannon, Kauppinen, Riikola, Laurila, Koistinen, Pakarinen - Kapanen, Rissanen, Hentunen – Salminen, Kuparinen, Kiiskinen - Kallela, Riekkinen, Jokinen - Saarinen, Ikonen, Junnila.

Svoboda - Hanzlík, Kinrade, Kaberle, St. Pierre, Frolo, Jeřábek, Růžička, Heřman - Straka, Kovář, Duda - Vlasák, Hlinka, Kratěna - Johnson, Pitule, Dvořák - Lev, Petruška, Mrňa.

Tomáš Vlasák 3 0 3 0 0

V úvodních minutách měli jednoznačně více ze hry domácí. Na začátku šesté minuty se na Svobodu dokonce řítili tři útočníci najednou. Ale plzeňský gólman si poradil. Další obrovské šance domácích přišli v podání Kallely a Laurily ve 12. minutě. Svoboda byl ale opět na místě. V 16. Minutě už se domácí pomalu začínali radovat. Sami Kapanen totiž nikým nebráněn ujížděl na Svobodu. Ke své smůle ale nedal. A přišel trest. V čase 15:30 Tomáš Vlasák dostal Plzeň do vedení . První třetina byla pro domácí tým trochu nešťastná. Přestože celou dobu na ledě vládli, tak jedinou branku vstřelila Plzeň.

Ve druhé třetině se domácí nestačili ani pořádně rozkoukat a v čase 22:57 vstřelil Tomáš Vlasák svůj druhý gól večera. Poté Plzeň přežila dvě oslabení, když na trestnou lavici postupně odešli Frolo a Duda. Ale hned, co začala hrát v plném počtu, udeřila potřetí. Tentokrát Ahonena v čase 32:20 překonal Jiří Hanzlík. Druhou třetinu ovládli hráči Plzně, když navýšili své skóre a vedou již o tři branky.

Domácí vlétli do třetí třetiny jako blesk, Svoboda si musel připadat jako na střelnici. Puk za svá záda nepustil. Tlak KalPy přibrzdilo vyloučení, ale tím rozhodčí zdaleka neskončili. V plném počtu se oba týmy sešly až ve 48. minutě. Nakonec se diváci dočkali i gólu. Radost z něj ovšem moc neměli. Čtvrtý gól Plzně vstřelil v 54. minutě Tomáš Vlasák, který tak zkompletoval hattrick. Plzeň si tedy z Finska odvezla další výhru. Tentokrát zcela jasnou.