LIT - PLZ 8:2

LIT – PLZ 8:2 – Plzeň z Litvínova odjíždí s osmi gólovým přídělem

Plzeň – Indiáni zajížděli na nepřátelské území. Z Litvínova se navíc body příliš nevozí. Žádný tým ještě na stadionu Ivana Hlinky nedokázal v letošní sezóně získat tři body. Nepovedlo se to ani Plzni. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, ve které hosté inkasovali čtyři góly, z toho dva v pětiminutovém oslabení po faulu Kinrada. Nic nebyl platný ani gól Radka Dudy ve vlastním oslabení. Ve třetí třetině to vypadalo na plzeňský odpor, ten ale jasně utnul Litvínov dvěma góly v rozmezí dvaceti šesti vteřin. O vítězi bylo rozhodnuto.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

8:2
1:0, 4:1, 3:1

Branky a nahrávky: 20. Jenáček (Hujsa, Frolík), 23. Hujsa (Frolík, Jenáček), 36. Gula (Kubát, Lukeš), 37. Kubát (Lukeš), 39. Hübl (Lukeš), 46. Kubinčák (Lukeš), 46. Hujsa (Jenáček, Frolík), 54. Hübl (Lukeš, Kubát) - 37. Duda (Kovář), 43. Heřman (Svoboda). Rozhodčí: Blecha, Souček - Bádal, Kis. Vyloučení: 6:6; navíc Kindrade (PLZ) 5min + do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Diváci: -. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 8:2.

HC Verva Litvínov

Franěk - Gula, Kubát - Pojkar, Kousalík - Černošek, Havelka - Martinka, Skuhrovec - Kubinčák, Hübl, Lukeš - Ručinský, Hanzl, Trávníček - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer

Mazanec (od 41. Svoboda) - Hanzlík, Růžička - Jeřábek, Marušák - St. Pierre, Kinrade - Dresler - Duda, Straka,Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Kovář, Mrňa - Horna, Heřman, Petruška

Jan Stránský 0 0 0 -2 0

Duel načali Kubinčák s Hüblem, když oba naložili se svým pokusem z levého křídla mizerně a Mazanec si s přehledem začal připisovat úspěšné zákroky. Plzeň se dostala do tempa a byla odměněna přesilovou hrou, která málem skončila katastrofou. Hanzlík od modré trefil Lukeše, ten ujížděl sám na Mazance, ten si však počkal na to, co litvínovský útočník udělá a včas sklepl betony. Stejná situace se následně opakovala i na druhé straně. Při plzeňském vyloučení se do úniku dostal Straka, jenže byl faulován a rozhodčí nařídili bez váhání trestné střílení. To však kapitán Plzně neproměnil. Když už to vypadalo, že se týmy do kabin rozejdou za nerozhodného stavu, Litvínov se v další přesilovce přece dočkal. Martin Jenáček se dostal k odraženému puku a nemilosrdně jej poslal za Mazance - 1:0.

Vstup do druhé části se vyvedl domácím, kteří už po 134 sekundách utekli do dvoubrankového náskoku. Mazanec sice stačil zasáhnout proti Frolíkovi, ale Martin Hujsa už puk za nešťastného přispění jednoho z obránců dopravil do branky - 2:0. Na ledě začaly pracovat emoce ve velkém a plzeňský mladík Petruška se v krátkém sledu dvakrát vypravil na trestnou lavici. Mohl být rád, že se Litvínovu přesilovky zle nevydařily. Po potyčce za domácí brankou se pětiminutového prohřešku dopustil hostující Kinrade, který Hujsu narazil zezadu na mantinel a zamířil předčasně do sprch. Přestože následovala dlouhá přesilovka chemiků, Plzeňští přečíslili Litvínov a byli tři na jediného obránce. Dvořák dostal puk na brankoviště, ale neměl čas ani rychlost, tak se snažil puk procpat skrz Fraňkovy betony, neuspěl. A pak to začalo "lítat". Čas 35:21 - Litvínov v přesilovkovém deštníku a Kubinčákova šikovná teč skončila za Mazancem - 3:0. Čas 36:26 - Uběhlo něco málo přes minutu a Radek Duda ve vlastním oslabení dostal bleskovou přihrávku a stejně rychlým švihem ji uklidil mezi Fraňkovy betony - 3:1. Čas 36:47 - Pouhopouhých 21 sekund uběhlo a Litvínov si vzal tříbrankový náskok zpět díky Karlu Kubátovi - 4:1. Čas 38:15 - A aby toho nebylo na Plzeň málo, neuplynula ani minuta a půl a Mazanec se znovu ohlížel za svá záda, když v oslabení Viktor Hübl zakončil svůj únik mistrnou kličkou - 5:1.

Ve třetí třetině nahradil Mazance v plzeňské brance Adam Svoboda.
Změna na gólmanském postu se pozitivně promítla i do hry, indiáni brzy stáhli náskok domácích. Právě Svoboda vyslal Martina Heřmana na steč a ten forhendovou kličkou překonal brankáře Fraňka. - 5:2. Jenže pak přišla 46. minuta, která znamenala dva zásahy za Svobodovými zády. Kubinčák po přihrávce za obranu oslavil svůj druhý úspěch, o necelou půlminutku po něm se prosadil podruhé také Hujsa - 7:2. Diváci se dočkali také zápasnické vložky, když Duda sekl při odpískání Fraňka, který měl kotouč v moci, do masky, a to už se bitce zabránit nedalo. Kousalík skončil na zemi, Duda si připsal alespoň vyhranou bitvu. Litvínov se ale nemusel vůbec prohrou v dílčí části trápit, protože indiánům ještě jednu branku na cestu domů naložil Hübl a pečetil domácí drtivé vítězství 8:2.

Jiří Kučera (Litvínov): Zápas byl o tom, že jsme si vytvořili střelecké příležitosti a hlavně jsme je proměnili. Obzvlášť potěšující je narůstající forma třetí pětky v čele s Martinem Hujsou.

Milan Razým (Plzeň): Utkání se nám nepovedlo. Ať už to bylo neproměněné trestné střílení, naše obranná činnost, nedisciplinovanost nebo gól v poslední minutě první třetiny. Ve druhé třetině nám domácí odskočili na rozdíl čtyř branek. Ve třetí třetině jsme chtěli ještě zmobilizovat všechny síly, ale dali jsme pouze jeden gól. Pak domácí vstřelili další dvě branky a utkání bylo rozhodnuté.