Generálka na extraligu keramikům nevyšla

J i n d ř i ch ů v H r a d e c - Před prvním kolem extraligy si změřili mezi sebou síly hokejisté Českých Budějovic a Plzně. Generálka vyšla lépe "domácím", kteří zvítězili 6:3, když své vítězství potvrdili dvěma brankami při závěrečné power-play keramiků.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

6:3

4. Josef Straka - 0:1, 12. Andrašovský - 0:2, 14. Mrázek - 1:2, 40. Rob - 2:2, 46. Michálek - 3:2, 55. Suchánek - 4:2, 55. Vlček - 4:3, 59. Babka - 5:4, Gřegořek - 6:3. Třetiny: 1:2, 1:0, 4:1.

Do posledního přípravného utkání vstoupili keramici skvěle, dvěma brankami v úvodu se dostali do dvoubrankového vedení, které zařídil první útok. "Začali jsme velice dobře. Ale bohužel ve druhé třetině jsme neproměnili asi pět vyložených šancí a nakonec jsme ji prohráli 1:0," posunul popis vývoje zápasu k prostřední části hry trenér Richard Farda. Závěr zápasu však keramikům nevyšel, poslední třetinu prohráli vysoko 4:1. "Ovšem dvě branky jsme dostali při hře 6 na 5, kterou jsme tím aspoň vyzkoušeli." Keramici nenastoupili kompletní, pravé křídlo třetího útoku si také zahrál například Juraj Štefanka. "Nehrál například Duda či Koreis, kterým jsme dali volno. O sestavě na Vsetín rozhodneme zítra," vysvětluje v předstartovní horčce Richard Farda.