JUN: PLZ - CHM

JUN: PLZ - CHM 5:3 - Indiáni Pirátům vrací úder!

Junioři: HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov 5:3 (1:0, 2:2, 2:1). Plzeňští junioři slaví druhou tříbodovou výhru ve třech dnech, když dokázali Pirátům z Chomutova vrátit porážku z úvodního kola soutěže.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

5:3
1:0, 2:2, 2:1

Branky a nahrávky: 16. Pašek (Váchal), 22. Mainer (Schleiss), 32. Sedláček (Houfek, Noga), 55. Noga (Váchal, Pašek), 56. Pacanda (Blumentrit, Sedláček) - 31. Škorík (Hammerbauer, Korim), 37. Pesjak (Račuk, Ptáčník), 60. Korim (Hanták, Hrabák). Rozhodčí: Fraňo - Rybáček, Špůr. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 78. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.

Polívka - Houfek, Ruprecht, Slavík, Pejchar, Sedláček, Moravčík, Schleiss, Mainer, Váchal, Baxa, Noga, Pacanda, Varačka, Blumentrit, Pašek.

Piráti Chomutov

Matoušek - Kolář, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Mála, Kolčava, Hlaveš, Klouček, Deveri, Ondráček, Mazánek, Hammerbauer, Račuk, Pesjak, Ptáčník, Škorík, Opalek, Kopáč, Hrabák.

David Varačka 0 0 0 1 0

První střelu duelu si připsal Sedláček, který z pravého kruhu provětral lapačku chomutovského gólmana. V polovině třetí minuty Ruprecht vyslal krásnou kolmicí do úniku Sedláčka, ale ten minul branku. Plzeň byla aktivnější, a tak si vykoledovala i úvodní přesilovku, když na trestnou lavici usedl Račuk. Faulu se však nevyvarovali ani domácí, a hrálo se tedy ve čtyřech na obou stranách. V následující krátké přesilovce Pirátů se Chomutov paradoxně musel obávat pohromy, když Martin Pašek zachytil rozehrávku soupeře a ujížděl sám na Matouška. Branku však minul. Přestože Plzeň prohospodařila i následující početní výhodu, ujala se vedení. V šestnácté minutě indiáni předvedli důraz na hranici brankoviště a puk za Matouška doklepl Martin Pašek. Rychle odpovědět mohl Ondráček, ale pozorný Polívka betony sklepl včas.

Úvod druhé částí vyšel lépe domácím, když spolupráce Schleiss - Petr Mainer opět zafungovala a kapitán Plzně zvýšil na rozdíl dvou branek. Před plzeňskou brankou se začaly dít věci až v polovině šesté minuty, když Pesjaka plzeňští obránci pustili ke dvěma dorážkám, ale ani jedna neprošla za záda domácího brankáře. Piráti se prosadili až těsně po polovině duelu, když Pacandovi s Blumentritem u hrazení u plzeňské střídačky proklouzl Stanislav Škořík a v samostatném úniku překonal i Polívku. Indiáni však z rukávu vytáhli rychlou odpověď! Dlouhá nahrávka našla Tomáše Nogu, který na modré čáře ještě posunul na Houfka, ten přihrál Pavlu Sedláčkovi a skóre se přehouplo na stav 3:1. Po sérii vyloučení na obou stranách hrála Plzeň přesilovku 4 na 3, ale ta se jí příliš nevydařila, drtivá většina jejich střel byla zablokována a vůbec nedoletěla na branku soupeře. Těsně poté, co se Piráti ubránili, sami vstřelili branku. Další chyba v plzeňské defenzívě a znovu byla potrestaná. Moravčík už nestačil dohnat rozjetého Mihu Pesjaka a ten zkorigoval skóre.

I začátek poslední třetiny byl v režii domácích. Noga s Paškem v úniku dvou na jednoho, Pašek vystřelil a před Nogu se zčistajasna odrazil kotouč. Možná byl mladý útočník situací zaskočený, protože v téměř stoprocentní šanci, kdy bojoval jen proti opuštěné brance, ji minul. Chomutov se do plzeňských indiánů pořádně zakousli a nechtěli ze západu Čech odjet bez bodů. A tak, když Houfek dostal dvouminutový trest, rozpoutali před Polívkou peklo. Račuk měl z bezprostřední vzdálenosti vyrovnávací branku na hokejce po odražení puku, ale domácí gólman chytil. Vybral si také svou dávku štěstí, když Radek Hrabák trefil břevno. Znáte to, nedáš - dostaneš. Martin Váchal vystřelil, Matoušek puk vyrazil jen před Tomáše Nogu, který tentokrát prokázal chladnokrevnost při zakončení. Když po minutě navíc v přesilovce zvýšil Pacanda, zdálo se, že účtování zápasu je uzavřeno. Přesto se Chomutov ještě jednou prosadil, 19 sekund před koncem potřetí Polívku překonal Karol Korim.

David Bruk (Plzeň): Po dvou domácích zápasech máme šest bodů, jsme za ně rádi. V zápase jsme udělali chyby, nejprve na modré, pak na červené čáře a soupeř je potrestal. To se ale stává, kdyby nebyly chyby, nedá se hrát. Problém byl v tom, že Chomutov ty chyby vytvořil taky, ale my jsme je nepotrestali - dvakrát Sedláček a jednou Pašek byli v brejku a neproměnili své šance. Dnes jsme měli v zápase hodně šancí, kluci byli v tlaku, tlačili se před gólmana a Chomutov měl pak přetížené beky, z čehož pramenily chyby, které byly vynucené aktivitou našich kluků. Líbil se mi přístup hráčů, kteří už na včerejším tréninku chtěli a to se dneska opakovalo.