JUN: CHM - PLZ

JUN: CHM - PLZ 5:2 - Juniorce se na severu nedařilo

Junioři: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 5:2 (1:0, 0:1, 4:1). Plzeňská juniorka nedokázala v Chomutově na dvě výhry z minulého týdne a prohráli 2:5. Branky indiánů vstřelili Sedláček a Petruška.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

5:2
1:0, 0:1, 4:1

Branky a nahrávky: 17. Hammerbauer (Klouček), 43. Chlouba (Lehnert), 47. Mála (Chlouba), 53. Hammerbauer (Klouček, Hanták), 60. Mála (Bartejs) - 31. Sedláček (Němec, Schůeiss), 54. Petruška (Sedláček). Rozhodčí: Kostourek - Šulo, Sentenský. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Piráti Chomutov

Matoušek - Kolář, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Mála, Kolčava, Klouček, Deveri, Ondráček, Hammerbauer, Chlouba, Pesjak, Lehnert, J. Novák, L. Novák, Škorík, Opalek, Kopáč, Hrabák.

Polívka - Hucl, Houfek, Ruprecht, Marcel, Slavík, Němec, Pejchar, Sedláček, Vizinger, Schleiss, Tichý, Váchal, Petruška, Noga, Pacanda, Pour, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek.

Martin Váchal 0 0 0 0 0

Od začátku zápasu se hrál hokej jako na houpačce. Jak Plzeň, tak i Chomutov několíkrát ohrozili branku soupeře. Indiáni však měli o něco větší šanci skórovat. Martin Němec se ale k puku jednoucímu po brankovišti nedostal. Branku přinesla až 17. minuta, kdy se Jan Hammerbauer trefil bekhendem přímo mezi padající betony brankáře Patrika Polívky. Ihned po tomto gólu se Pirátům podařilo ještě chvíli držet hosty daleko od své branky, což se jim dařilo a po první třetině Chomutov vedl nad indiány 1:0.

Druhé dějství vypadalo podobně, jako to předchozí. O akce na obě strany nebylo nouze. Domácí Daniel Kolčava si krásně dojel až k brance hostů. Brankář indiánů se však nenmýlil a Kolčavův šikovný pokus zlikvidoval Patrik Polívka. Dlouho se však stav neměnil až do 31. Minuty, kdy se přesně trefil Pavel Sedláček a vrátil Plzeň zpět do hry. O pár minut později však mohl Chomutov prohrávat, jelikož si sami málem poslali puk do vlastní branky. Odraz od brusle obránce však ještě na poslední chvíli zachytil domácí brankář Matoušek.

Domácí se nenechali rozhodit tím, že je stav vyrovnaný a hned ve 43. minutě skóroval Roman Chlouba. Indiáni z Plzně si ale na domácí připravili další tlak. O 3 minuty později se však přesilová kombinace na modré čáře hostům nepovedla a bylo z toho přečílení 2 na 1. Roman Chlouba přesně přihrál na druhou stranu Františku Málovi a byl z toho gól v oslabení. O pár minut později se ještě podruhé trefil Jan Hammerbauer. To už pro indiány nebyl moc optimistický výhled. Tohle však neznamenalo úplný propad hostů. Jen o minutu později bleskově odpověděl plzeňský Patrik Petruška. Na poslední minuty zápasu šli ale chomutovští do tří hráčů, po vyloučení Kopáče a následně i Chlouby. Plzeň vycítila šanci ještě něco se zápasem udělat, a tak si hráčská lavice vyžádala oddechový čas. Z přesilovky 5 na 3 však nic nebylo, jelikož fauloval i hráč hostí Ruprecht. Polívka i přesto opustil branku, tam se ale zanedlouho trefil František Mála. Chomutov tedy vítězí na svém ledě 5:2.

David Bruk (Plzeň): Odehráli jsme slušnou první třetinu, vynikající druhou, kdy jsme srovnávali na 1:1. Poté jsme udělali velké individuální chyby, když jsme dostali gól i ve vlastní přesilové hře po obrovské chybě na modré čáře. Chyby jednotlivců nás vytrestaly a prohrály nám vyrovnané utkání.