JUN: LIB - PLZ

JUN: LIB - PLZ 4:5 - Junioři ukázali indiánské srdce!

Plzeň - Junioři: Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 4:5 (3:1, 1:1, 0:3). Bojovné srdce indiána prokázali mladíci z Plzně, kteří dokázali i přes stav 1:4 ve druhé třetině zabojovat a nakonec vyrvat šelmám z Liberce všechny body za výhru 5:4. Dvě asistence si připsal Baxa, vítěznou branku v šestapadesáté minutě Schleiss.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

4:5
3:1, 1:1, 0:3

Branky a nahrávky: 3. Dlouhý (Mulač), 17. Miškovský (Morong), 19. Mikyska (Psota, Dám), 27. Urban - 18. Pašek, 34. Ruprecht (Baxa), 47. Hucl (Slavík), 50. Pacanda (Baxa, Blumentrit), 56. Schleiss. Rozhodčí: Wagner - Arazímová, Čížek. Vyloučení: 4:7, navíc Miškovský (LIB) na 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 156. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:5.

Sobotka (náj. Jelínek) - Bednár, Pícha, Mikyska, Procházka T., Kedršt, Psota, Pálek, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Krucký, Niko, Bittner, Pravda, Šimek, Urban P., Frk, Mulač, Miškovský.

Polívka (21. Brabec) - Hucl, Houfek, Ruprecht, Marcel, Slavík, Němec, Pejchar, Tichý, Schleiss, Karpíšek, Váchal, Baxa, Noga, Pacanda, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek, Vizinger, Bastl.

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

Bílí Tygři měli do utkání parádní vstup a hned ve třetí minutě procedil plzeňského Polívku Adam Dlouhý – 1:0. Indiáni se v prvních minutách na ledě hledali a druhý gól mohl přidat Mikyska, když hostující gólman si jeho pokus málem sám srazil za svá záda.

V patnácté minutě pak stejný hráč už překonal Polívku, jenže plzeňského brankáře ochránila tentokrát tyč. O chvilku později už se ale černal další kotouč za jeho zády. Daniel Miškovský se obtočil kolem hostujícího beka a střelou po ledě skóroval – 2:0. Západočeši našli ale rychlou odpověď. V čase 17:58 propálil Sobotku z neškodné akce aniel Pašek. S Libercem branka nic neudělala a Bílé Tygry naopak ještě více rozzlobila. Psota ale trefil bekhendem jen boční síť. Po pár vteřinách se ale Psota opět dostal k černé pryži a Josef Mikyska ji uklidil za Polívku – 3:1.

Do druhé třetiny vystřídali hosté brankáře a nově se mezi tyčemi ocitl Brabec. Jeho kouzlo na chvilku zapůsobilo a indiáni v úvodu ožili. Bastl řešil situaci 2 na 1 do přesunujícího se Sobotky. Severočeši pak ale opět udeřili. Patrik Urban předvedl krásný slalom a střelou nad vyrážečku poprvé překonal Brabce – 4:1. To ale ještě nevěděl, že to je na dlouho poslední zásah domácích.

Karta se totiž začala obracet při přesilovce, kdy právě Urban dřepěl na trestné. Jakub Ruprecht totiž dělovkou od modré propálil Sobotku mezi betony – 4:2. Libereckých šelem se zhostila panika a Sobotka měl najednou plné ruce práce. S obtížemi pak vytěsnil další ránu Ruprechta.

V sedmačtyřicáté minutě vyslali indiáni další šíp do liberecké branky a odstartovali tím cestu za obratem. Jan Hucl naskočil z trestné lavice a z pravé strany nedal tygřímu brankáři šanci – 4:3. O tři minuty později už byl náskok Liberce smazán. Tomáš Pacanda zakončil smrtelnou kombinaci přesně – 4:4.

Bílí Tygři si vzali oddechový čas, ale indiáni byli v tu chvíli na koni, a tak neustále bušili do Sobotky. Další šance se pro Západočechy naskytla, když Dám fauloval Němce a bylo nařízeno trestné střílení. Sobotku vystřídal v brance Jelínek, na kterého si Němec ale nepřišel. V čase 55:59 pak ujel domácí obraně Jan Schleiss a střelou nad vyrážečku dokonal fantastický obrat – 4:5. Liberec se ještě pokusil o hru bez brankáře, ale mohl ještě inkasovat. Pacanda ale trestuhodně minul prázdnou branku. Další trefa už nepadla, a tak indiáni mohli slavit tříbodové vítězství.

Petr Haken (TJ Bílí Tygři Liberec): „Utkání se mi velice těžko hodnotí. Po čtyřech prohrách jsme se snažili nastoupit aktivně a myslím, že se nám to povedlo. Odehráli jsme výborně první třetinu, ale zlom začal ve druhé, kdy jsme dali na 4:1. Přišlo tam malinké uspokojení a hráče jsme na to mezi druhou a třetí třetinou upozorňovali. Měli jsme ještě šance na 5:2 a odskočit soupeři. Vytváříme situace, které netrénujeme a ty nás zabíjí. Zbytek hráčů na ledě pak neví, kam má v tu chvíli jet a nastává chaos, což vyústilo v branku na 4:3. Z naší strany pak přišla křeč, i tak jsme měli utkání zvládnout.“

Bruk David (HC Plzeň 1929): „Pro nás je to dnes fantastický výsledek vzhledem k tomu, jak utkání probíhalo. Máme tři body z venku, kterých si nesmírně vážíme. Liberec byl první polovinu zápasu lepší, ve druhé polovině jsme to srovnali a ke konci jsme měli více ze hry.“