MDO: PIS - PLZ

MDO: PIS - PLZ 3:4 - Mladší dorost v Písku vydřel těsnou výhru

Mladší dorostenci: IHC KOMTERM Písek - HC Plzeň 1929 3:4 (2:0, 1:4, 0:0). Mladí indiáni předvedli v Písku nádherný obrat, když do druhé třetiny vstupovali ještě za nepříznivého stavu 0:2, ale už na konci 6. minuty této třetiny vedli! Nakonec pernou přetahovanou s domácími vybojovali a vezou domů celé tři body. Hattrickem se blýskl Lukáš Vlček.

IHC Králové Písek - HC Škoda Plzeň

3:4
2:0, 1:4, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Šuhaj, 14. Vráblík (Jiřinec, Klas), 39. Koutenský - 21. Vlček (Walter, Suchý), 23. Vlček (Suchý), 26. Krliš (Beneš), 37. Vlček (Suchý). Rozhodčí: Šperl - Rastoral, Sýkora. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 50. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.

IHC Králové Písek

Pechek - Duchoň, Červinský, Jiřinec, Kajtman, Klas, Koutenský, Křenek, Marcilis, Pokorný David, Polanský, Rod, Sýbek, Turek, Vanišová, Volf, Vráblík, Šuhaj.

Štekr - Kaňák, Muchka, Pokorný Jakub, Polívka, Starý, Tyr, Walter - Beneš, Hajšman, Jakubec, Kokoška, Kopta, Krliš, Krystl, Martykán, Suchý, Vavřička, Vlček, Vracovský, Švarc.

Jan Walter 0 1 1 2 0

Vstup do utkání se lépe podařil domácím barvám, které si už v 6. minutě vykoledovaly trestné střílení. Šuhaj ujížděl do samostatného úniku, ale plzeňský Vracovský za minutu dvanáct zatáhl za záchrannou brzdu a unikajícího píseckého hráče podrazil. Faulovaný Jakub Šuhaj v souboji tváří v tvář s plzeňským Štekrem uspěl a poslal domácí do vedení. To narostlo za osm minut na dvojnásobek, když se po přihrávkách Jiřince a Klasa trefil Natan Vráblík. Plzeň mohla odpovědět v přesilové hře, avšak to se jí nepodařilo. Stejně si pak vedli i domácí, takže po první dvacetiminutovce byl stav 2:0 pro Písek.

Indiáni v druhé části najeli do plných obrátek a už po 42 vteřinách snížili, když se po nahrávkách Waltera a Suchého poprvé v utkání prosadil Lukáš Vlček. Plzeň si navíc hned vzápětí vykoledovala přesilovku, kterou po minutě a půl svým druhým gólem proměnil Vlček. Aby toho na domácí nebylo málo, neuplynulo o mnoho více než tři minuty a Západočeši šli do vedení! Beneš nahrál Krlišovi a ten potřetí překonal Pechka, znovu v početní výhodě. Fantastická třetina z plzeňského pohledu byla korunována zkompletovaným čistým hattrickem Vlčka, který se trefil v čase 36:38. Písek ukázal morální sílu, nezlomil se a ještě před přestávkou kontroval úderem z hole Davida Koutenského.

Na začátku třetí části pomohl indiánům ve střežení těsného náskoku Červinský, který po necelé minutě putoval na trestnou lavici. Jen co se vrátil na plochu, za necelých 60 sekund se za trestoměřiči vrátil, znovu za podražení. Ale ani tato početní výhoda nebyla Plzní využita. Písek vycítil velkou šanci poslat zápas alespoň do prodloužení, když krátce po sobě byli vyloučeni Vracovský a Muchka, ale bránící čtveřice podpořená Štekrem srdnatě bránila hubený náskok. Což zvláště při průběhu Muchkova trestu byla potřeba, přestože na trestnou lavici zamířil opět Červinský (potřetí během deseti minut!), ale za necelých 20 sekund na tu plzeňskou zavítal i Hajšman a domácí hráli přesilovku 4 na 3. Hosté však náskok uhájili až do šedesáté minuty i přes power play domácích a mohou se radovat z doslova vydřeného vítězství.