JUN: PLZ - SLA

Junioři i přes prohru se Slavií drží postupovou dvanáctou příčku

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 1:7 (0:2, 0:3, 1:2). Plzeňská juniorka prováhala při prohře Kladna na ledě vedoucího Litvínova možnost svému nejbližšímu pronásledovateli bodově odskočit. Před sedmdesátkou fanoušků nezvládla duel proti bojovnější Slavii a před posledními dvěma duely má na třinácté místo jen bodový náskok.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

1:7
0:2, 0:3, 1:2

Branky a nahrávky: 51. Houfek (Kubalík) - 3. Barák (Nejezchleb, Jaškin), 7. Tomek (Moravec, Mavrojandis), 22. Mavrojandis (Tomek), 26. Nejezchleb (Semrád, Jaškin), 37. Jaškin, 46. Nejezchleb (Jaškin, Barák), 53. Rittig (Ptáčník, Barák). Rozhodčí: Lacina - Štětina D., Štětina J. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 71. Střely na branku: 22:25.

Polívka, Brabec - Houfek, Ruprecht, Slavík, Moravčík, Karpíšek, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Bastl, Pejchar, Schleiss, Váchal, Baxa, Kubalík, Pacanda, Pour, Hájek, Pašek.

HC Slavia Praha

Dlouhý - Jeník, Rittig, Vítek, Semrád, Růžička, Barák, Žvatora - Jaškin, Ptáčník, Kotyra, Havelka, Tomek, Mavrojandis, Nejezchleb, Moravec, Hejna.

David Varačka 0 0 0 0 0

Utkání otevřel faul plzeňské Šimandla, který Slavia po půl minutě potrestala díky trefě Jindřicha Baráka. Nadějné vedení aktivnějších Pražanů gólově zvýraznil v úvodu 7. minuty po zaváhání plzeňské obrany Václav Tomek. Na ledě úřadoval extraligista Dmitrij Jaškin, který s precizností sobě vlastní rozdával přesné přihrávky na hole svých spoluhráčů.

V úvodu druhé části v plzeňské brance nahradil Polívku Brabec, ale tomu nevydrželo čisté konto o mnoho déle. Po vypršení Ruprechtova trestu se přece jen prosadil Georg Mavrojandis. Pěknou šanci si domácí indiáni vypracovali až v 23. minutě, kdy Houfek v pádu před Dlouhým poslal puk kolem levé tyčky mimo branku. A tak to byla znovu Slavia, kdo se radoval. Semrád s jel s Richardem Nejezchlebem sám na Slavíka, prvně jmenovaný poslal precizní přihrávku a Nejezchleb zavěsil. Při Schleissově trestu se Plzeň dvakrát utrhla do šance, ale ani Váchal, ani Kubalík neměli štěstí. Do druhé sirény se vešla ještě jedna branka hostů, kterou zaznamenal již chválený Jaškin.

Jak druhá část skončila, tak třetí začala, a to brankou v Brabcově síti, když druhý zásah v tomto utkání přidal Nejezchleb. V polovině poslední třetiny sice Bastl trefil ještě tyčku, pak už se přece jen Plzeň prosadil, když čestný zásah trefil bek Jakub Houfek. Poslední slovo měla v utkání symbolicky stejně Slavia, kdy na konečné skóre 1:7 upravil Jaroslav Rittig.