CEB - PLZ 4:5sn

CEB - PLZ 4:5sn - Dokonalý obrat s povedenými nájezdy v zádech

Plzeň - Indiáni si nakonec zahrají o páté místo v Red Bulls Salute 2011, přestože ještě jednaosmdesát vteřin před třetí sirénou prohrávali o dvě branky. Soupeřem jim bude další český celek - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, který dnes vyhrál nad Frölundou.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

4:5sn
2:0, 1:2, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 8. Novák (Kašpařík, Martynek), 10. Dvořák (Gulaš), 35. Martynek (Šimánek, Ptáček), 44. Šimánek - 24. Stránský (Ruprecht), 33. Andrašovský (Straka), 59. Dvořák (Dresler), 60. Vlasák (Vykoukal, Straka), roz. nájezd Pletka. Rozhodčí: Andersson, Sjöberg - Smeibidlo, Siegl. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:5.

Banes Motor České Budějovice

Kovář - Ptáček, Novák, Mikuš, Kolarz, Němeček, Dvořák - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, Sailer - Červený, Langhammer, Květoň - Kuchejda, Mertl, Pšurný.

Mazanec - Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, Ruprecht, St. Pierre - Andrašovský, Straka, Vlasák - Mrňa, Kovář, Pletka - Dvořák, Petruška, Heřman - Stránský, Pitule, Johnson.

První třetina poražených čtvrtfinalistů vyzněla lépe pro Mountfield. Indiáni neměli na soupisce Kratěnu či Dudu, do branky se postavil Mazanec. Toho prověřil hned po patnácti vteřinách hry Šimánek, o chvilku později i Kuchejda, mladík v brance indiánů ale odolal. Stoprocentně si vedl i v úvodním oslabení. Jenže do poloviny úvodního dějství kapituloval hned dvakrát. Nejprve se prosadil obránce Jan Novák, který stále čeká na svou první branku v extralize. Za dalších sto pět vteřin propálil vše, co mu stálo v cestě, od modré Miroslav Dvořák – 2:0! Západočeši museli do první sirény ustát ještě dvě oslabení, v největší šanci vychytal Mazanec z kruhu střílejícího Květoně. Modrobílí nepředvedli zdaleka tak povedený výkon jako v minulých duelech, Kovář si připsal pouze jeden zásah.

Prostřední část patřila indiánům, kteří podali zcela odlišný výkon od úvodní části. Již po pár minutách dokázal prostřelit Kováře Jan Stránský – 2:1! Plzni byly následně také nabídnuty početní výhody. Tu první ještě svěřenci kouče Jelínka neproměnili, v té druhé se opřel do kotouče Dušan Andrašovský, který tak již po druhé během pár dnů vyzrál na bratra plzeňského Jana - 2:2! Západočeši se ale neradovali dlouho. I Mountfield dokázal potrestat faul soupeře, konkrétně Rostislav Martynek – 3:2! V závěru třetiny ještě mohli srovnat Dvořák či Petruška, ale dorážkami se jim nepovedlo procedit touš až za brankovou čáru. Modrobílí se prezentovali velmi zlepšeným výkonem, k jediné střele z úvodních dvaceti minut jich nyní přidali hned patnáct.

Třetí dějství započalo šancí Západočechů na srovnání, když hned po necelé minutě putoval na trestnou Novák. Jenže indiáni svou šanci nevyužili a naopak udeřil Mountfield zásluhu dnešní druhé trefy Jiřího Šimánka – 4:2! České Budějovice následně ustály další dvě oslabení, Kovář si poradil s pokusy Andrašovského či Kinradeho, později neuspěl ani mladík Petruška. Vše si totiž Plzeňáci schovali na závěr třetiny. Nejprve se necelou minutu a půl před koncem prodral do zakončení Michal Dvořák a pětatřicet vteřin před sirénou využil hru bez brankáře za asistence Straky a Vykoukala Tomáš Vlasák – 4:4!

Přestože Západočeši byli v prodloužení lepším týmem, musely vše rozhodnout až nájezdy. Za modrobílé se prosadil Vlasák i Pletka, a protože za Mountfield uspěl pouze Kotalík, mohli svěřenci kouče Jelínka slavit dokonalý obrat v zápase.