předkolo 1: JUN: KOM - PLZ

Junioři těsně prohráli v Brně, doma budou odvracet mečbol soupeře

Předkolo play-off NOEN extraligy juniorů: HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 5:4 (0:1, 4:2, 1:1). Plzeňští junioři ztratili v Brně dobře rozehrané úvodní utkání předkola a těsně prohráli. Doma tak ve čtvrtek od pěti hodin budou odvracet mečbol soupeře.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

5:4
0:1, 4:2, 1:1

Branky a nahrávky: 23. Dittrich (Křivohlávek, Novák J.), 27. Káňa (Jurák), 33. Křivohlávek (Zbořil), 36. Křivohlávek (Zbořil), 56. Jankovič (Káňa, Dlapa) - 2. Baxa (Petruška, Kubalík), 21. Pacanda (Pašek, Kubalík), 30. Petruška, 54. Pacanda (Kubalík, Ruprecht). Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:9 + Marcel (PLZ) 10 min Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 196. Střely na branku: 47:34.

HC Kometa Brno

Zelenka - Šidák, Dujsík, Peslar, Koukal, Dlapa, Sedlák, Krejčiřík, Dittrich, Bilčík (C) - Šidák, Fusek, Buhaj, Křivohlávek, Jurák, Novák P., Kozák, Jankovič, Zbořil, Novák J., Boček, Káňa.

Polívka - Kubalík, Houfek, Ruprecht (C), Marcel, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Karpíšek, Schleiss, Andrlík, Váchal, Baxa, Petruška, Pacanda, Pour, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek.

David Varačka 0 0 0 0 0

Do utkání vstoupili aktivněji hosté a již ve druhé minutě si po faulu Peslara zahráli přesilovou hru, kterou se jim bleskurychle podařilo zužitkovat. Petruška našel křižnou přihrávkou přes brankoviště volného Jana Baxu, který sám proti Zelenkovi mířil přesně do horní části Zelenkovy brány. Domácí mohli v zápětí vyrovnat, Jurák z přečíslení tři na dva trefil tyčku, následný odražený puk pak netrefil Patrik Novák.

Přesilovou hry si zahráli i domácí, jejich úspěšnost se ale té hostující nevyrovnala. Ve zbytku třetiny bylo k vidění spíše více vyloučení a hry v nerovnovážném počtu hráčů než gólových momentů a tak se oba týmy odebraly do šaten za příznivějšího stavu pro hostující Indiány.

Druhou třetinu začali aktivněji opět hosté, Kubalík sám proti Zelenkovi trefil jen domácího gólmana do náruče. Přesto ho jeho promrhaná šance nemusel příliš mrzet, v zápětí navýšil plzeňské vedení Tomáš Pacanda, který dokonal další Kubalíkovu akci. Brněnské snížení však přišlo v zápětí. Během přesilové hry napřáhnul na modré čáře obránce Tomáš Dittrich a propálil Polívku mezi betony – 1:2.

Z další šance mohl vyrovnat Jurák, jeho pokus o zakončení zpoza brány po vzoru Granlunda mu však nevyšel. Chvíli poté mohli puk do plzeňské brány dopravit Boček s Dlapou, hostující gólman Polívka byla ale opět proti. Přesto se domácím podařilo po dalších dvou minutách vyrovnat. Během další přesilové hry našel Jurák v mezikruží volného Jana Káňu, který pěknou střelou švihem trefil horní část plzeňské brány – 2:2.

Dokonat obrat mohl Kozák, kterého do samostatného úniku vyslal Jurák, brněnský forward však přestřelil hostující bránu. Gól tak přišel na druhé straně. Z přečíslení dva na jednoho se Patrik Petruška rozhodl místo přihrávky pro střelu, která prošla Zelenkovi mezi rukou a tělem – 2:3

Ani tohle vedení ale hostům dlouho nevydrželo, po dalších třech minutách zužitkovala Kometa přesilovou hru pět na tři. Zbořil našel přesnou přihrávkou před bránou volného Jana Křivohlávka, který se z mezikruží nemýlil. Další branku přidalo stejné duo následovně, tentokrát však v oslabení. Z obdobně vyhlížející situace mířil přesně do černého opět brněnský Jan Křivohlávek, který za svoji druhou trefu výrazně poděkoval svému nahrávači Adamu Zbořilovi – 4:3. Kometa v závěru třetiny mohla přidat ještě jednu branku, Patrik Novák však ze svého pokusu v oslabení trefil jen tyč.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji již domácí, po šancích Krejčiříka a Zbořila se však skóre neměnilo. O slovo se tedy opět přihlásili hosté, v 54. minutě našel Kubalík křižnou přihrávkou volného Tomáše Pacandu, který svoji druhou brankou v utkání vyrovnal na 4:4.

S remízou z prvního zápasu se však Brňané nechtěli smířit. Během přesilové hry v magickém čase 55:55 dotlačil puk za brankovou čáru brněnský Branislav Jankovič a notně tak ulevil svému týmu. Ten tak může jet ve čtvrtek na plzeňskou odvetu s pocitem jedné výhry na kontě, přesto příliš v klidu však ne. Plzeňští, kteří se do vyřazovacích bojů dostali až na poslední chvíli, papírového favorita více než potrápili a souboj v Plzni může nabídnout vícero scénářů. Pro postup do čtvrtfinále potřebují Brňané minimálně remizovat.

Pavel Pazourek (Kometa Brno): Začali jsme špatně, zakřiknutě. Soupeř šel do dvoubrankového vedení. Po právu, protože jsme nebruslili. Pak jsme hru zlepšili a už jsme byli kvalitnějším týmem. Ale nevyužili jsme hodně šancí, zasloužili jsme si vyhrát aspoň o dvě branky. V předkole se hraje na skóre, takže máme jenom minimální náskok. Byl to těžký zápas a asi nás ovlivnila i jeho důležitost. Bylo dobře, že to z nás spadlo aspoň v té druhé třetině. Uvidíme, jak to bude pokračovat. Musíme se v Plzni porvat o další dobrý výsledek.

David Bruk (Plzeň): Bylo vidět, že jde o první zápas play-off. Na obou stranách byly nepřesnosti, hra byla nervózní a extrémně tvrdá. Zápas byl vyrovnaný, odehrával se hodně ve středním pásmu. Pro mě překvapivě padlo hodně branek. V základní části jsme s Kometou odehráli dvě velice špatná utkání, kde jsme vůbec neměli šanci. Dnes nám výsledek pozitivně otevřel oči a myslím, že jsme stále ve hře.