PLZ - PCE 1:2

PLZ - PCE 1:2 - Škodovka prohrála s mistrem

Plzeň - Škoda Plzeň poprvé v sezóně nezískala ani bod, když na svém ledě podlehla úřadujícím mistrům z Pardubic 1:2. Utkání přitom bylo vyrovnané, hosté ale o svém prvním vítězství rozhodli díky dvěma rychlým brejkům, ze kterých vstřelili dvě branky a to jim na vítězství nakonec stačilo.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

1:2
1:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 53. Straka (Kovář, Vlasák) - 10. Zohorna (Šagát, Sičák), 48. Kousal (Brendl, Benák). Rozhodčí: Souček, Pešína - Bláha, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5306. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Svoboda - Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Marušák, Slovák, Růžička, Boháč - Heřman, Balej, Kratěna, Vlasák, Straka, Lev, Kovář, Hollweg, Pitule, Dvořák, Havlíček, Gulaš, Pletka

HC Dynamo Pardubice

Růžička - Vašíček, Ďaloga, Sičák, Kočí, Benák, Píša, Kolář - Drtina, Bartek, Beech, Starý, Semorád, Šagát, Buchtele, Brendl, Zohorna, Kousal, Nosek, Cetkovský, Somík

Tomáš Vlasák 0 1 1 0 0

Obhájce titulu zavítal na led Plzně už ve třetím kole. Pardubice ještě přijely bez posil z NHL, Aleše Hemského se tedy diváci v Plzni nedočkali. Zato se dočkali svého kapitána Martina Straky, který se vrátil do sestavy po zranění.

V první šanci zápasu se objevili hosté. Zohorna se dostal do přečíslení, ale při své střele minul. Na druhé straně si málem hosté dali vlastní gól, když obrana před Růžičkou tečovala puk vyslaný Marušákem, a to udělalo hostujícímu gólmanovi velké starosti. Poté se domácí stali lepším týmem, ovšem v 10. minutě přišel jako blesk z čistého nebe gól Pardubic. Zohorna byl v momentě přebírání přihrávky dobře rozjetý a proti jeho střele byl Svoboda bez šance - 0:1. Ani ne za minutu mohl vyrovnat Pletka, ze dobré pozice ale nastřelil bohužel pro Plzeň jen tyčku. Další velké šance měli perníkáři. Ovšem plzeňský Adam Svoboda se rozhodl, že bude chytat jako ďábel a za svá záda nic nepustil. Po první třetině tedy domácí hlavně díky svému gólmanovi prohrávali pouze 0:1.

Druhou třetinu zahájila Plzeň tlakem, protože domácí Škodováci chtěli rychle svým fanouškům udělat radost a vyrovnat. Ve 26. minutě spálil obrovskou šanci Vlasák, který stál zcela sám před odkrytou brankou. Kotouč ale netrefil tak, jak si představoval, jeho střela nakonec nebyla pro Pardubice nebezpečná. A šance domácích střídala šanci. Dvořák vypálil a Růžička si dlouho ověřoval, zda mu puk nepropadl za záda. A z dalšího přečíslení nevytěžil nic ani Martin Straka, jeho střela šla vysoko nad. Ve 34. minutě dostal Kratěna přesnou přihrávku mezi kruhy, ale zamířil pouze přesně do gólmana. Poté měly přesilovou hru Pardubice, ale Svoboda opět v brance čaroval a nic za svá záda nepustil.

I třetí třetinu začali domácí tlakem. Škodováci se však před prázdnou brankou nedokázali zorientovat. Toho využily Pardubice a vydaly se do útoku. Ve 48. minutě přišla další rána pro domácí. Kousalovi stačilo nastavit hokejku do přihrávky od Brendla a zakončil - 0:2. To rozlítilo Adama Svobodu, protože obránci mu v této situaci ani trochu nepomohli. Plzeň se prosadila až v 53. minutě v přesilové hře. Krásnou kombinaci tří přesilovkových útočníků Straka, Kovář, Vlasák zakončil Straka svou obvyklou pozicí – střelou na jedné noze - 1:2. V 54. minutě zaskočil Kovář všechny přítomné na zimním stadionu. Vzal si puk ve svém obranném pásmu a dojel s ním až před Růžičku. Nakonec ho musela faulem zastavit až pardubická obrana. Poté ještě Plzeň dostala možnost dvojnásobné přesilovky. Ale tu využít nedokázala a neprosadila se ani v závěrečném tlaku bez brankáře.

Michal Straka (Plzeň): "Začali jsem hrát až ve třetí třetině. Dvě třetiny jsme byli špatní. Zejména v úvodní části jsme byli úplně mimo. Neútočili jsme, ani jsme nebránili. Pramenilo to z toho, že jsme vůbec neměli pohyb. Nedokázali jsme se vůbec udržet na puku a můžeme být rádi, že jsme inkasovali jen jeden gól. Ve druhé třetině se to trochu zlepšilo a ve třetí dvacetiminutovce jsme sahali dokonce po vyrovnání. Na jednu dobrou třetinu se ale vyhrát nedá, Pardubice prostě dneska byly lepší."

Pavel Hynek (Pardubice): "Chci poděkovat hráčům za výkon a nasazení. Chtěli jsme přidat na agresivitě a více dohrávat souboje. Z výkonu kluků bylo cítit, že chtějí tu neúspěšnou sérii zlomit a vyhrát. Byla tam vidět obětavost a urputnost, prostě pravý týmový výkon. Výborně chytali oba gólmani, proto padlo tak málo branek. Ten hokej nabíral postupně otáčky a utkání vrcholilo ve třetí třetině. Jsem velmi rád, že jsme uhráli tři body a se štěstím jsme přežili ten závěrečný plzeňský tlak."