PLZ - SPA - 5:4

PLZ - SPA 5:4 Plzeň po dalším dramatickém závěru porazila Spartu

Plzeň - Tomuto utkání nechybělo vůbec nic. Góly, tvrdé střety, šance. Dokonce bylo okořeněno bitkou. Indiáni do třetí třetiny sice nastupovali s podlným náskokem, Sparta však dokázala utkání zdramatizovat. Nakonec ale všechny body zůstali na plzeňském ledě, Sparta protáhla svou sérii porážek.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

5:4
2:1, 2:0, 1:3

Branky a nahrávky: 7. Vlasák (Slovák, Straka), 16. Straka (Vlasák, Kovář), 22. Dvořák (Balej), 23. Hollweg (Lev), 45. Balej (Heřman) - 6. Gawryletz (Forman), 41. Pacovský (Luňák), 45. Bahenský (Luňák, Vallin), 58. Foster (Tenkrát, Milam) . Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:9 - navíc Kočí (SPA) a Hollweg (PLZ) osobní trest do konce utkání, Krstev (SPA) 10 min osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 46:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Rask (Svoboda) - Frolo, Jeřábek. Hanzlík, Marušák, Slovák, Růžička, Ševc - Kratěna, Vlasák, Straka - Gulaš, Kovář, Pletka - Hollweg, Lev, Pitule - Dvořák, Balej, Heřman - Havlíček

Schwarz (od 23. Neuvirth) - Vallin, Husák, Sobotka, Kočí, Bahenský, Milam, Gawryletz, Philipp, Krstev - Rachůnek, Luňák, Hlinka, Foster, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Treille, Jánský, Ton, Forman, Simon

Tomáš Vlasák 1 1 2 -1 0

Už po odehrané jediné minutě se posila Plzně z NHL Tuukka Rask představil domácímu publiku velkolepým zákrokem, když vychytal šanci Jaroslava Hlinky. Plzeň se oklepala, zvýšila aktivitu a odměnou jí byla úvodní přesilovka duelu. Tu nevyužili a naopak krátce po návratu pražského hříšníka sami inkasovali z hole Travise Gawryletze. Radost hostům nevydržela dlouho. Za půl minuty se totiž do útoku vydala Strakova formace a Tomáš Vlasák se krásnou střelou pod horní tyčku postaral o vyrovnání. Pražané následně pohrdli více než půlminutovou přesilovkou o dva muže v poli, a tak přišel trest v podobě druhého gólu indiánů. V další z přesilových her, konkrétně po zbytečném zákroku Tona, Plzeňští dokonale rozebrali sparťanskou bránící čtveřici, vyšachovali ze hry i gólmana, když Vlasák nádherně našel osamoceného Martina Straku, který poslal do sparťanské branky nechytatelnou bombu.

Skóre se po druhém úvodním vhazování měnilo znovu velice brzy a tentokrát dokonce dvakrát ve prospěch Plzně. Nejprve Michal Dvořák, ač velmi těsně hlídán, objel branku a procedil puk mezi Schwarzovými betony. A opět jen s půlminutovým odskokem přišla další trefa, to Ryan Hollweg zabojoval na hranici brankoviště a dostal sám sebe, spoluhráče i diváky do varu při bouřlivých oslavách úspěšné dorážky. Známý bouřlivák se ve druhé třetině prezentoval velice hokejově, na sklonku 30. minuty zachytil sparťanské vyhození, ale z prostoru mezi kruhy trefil jen hruď brankáře Neuvirtha, který po čtvrtém gólu nahradil Schwarze mezi třemi tyčemi branky Sparty. Hra se velice kouskovala po různých malých roztržkách a soubojích, kdy většinou hosté byli aktivnější a snažili se přidat na důrazu všude, kde to jen šlo. Nakonec to však byli domácí, kdo se musel bránit znovu dvojnásobné přesile soupeře. A opět úspěšně.

Ten, kdo se zdržel na přestávkové klobáse, přišel o kontaktní branku hostů. Po dvaceti sekundách Luňák posílal střílenou přihrávku do ohně před plzeňskou branku, kde v tom momentě zrovna projížděl Dominik Pacovský, od jehož těla se puk odrazil za Raska. Proti tomu byl plzeňský gólman naprosto bezmocný. A v minutě 45. přišlo to, co prostě muselo. Diváci se dočkali boxerské vložky, když došlo na pravděpodobně domluvenou bitku mezi Hollwegem a Kočím. Ta vznikla u plzeňské střídačky, kdy oba kohouti odhodili rukavice a pustili se do sebe. Nejprve měl navrch plzeňský tvrďák, poté je ale nutno přiznat, že převzal aktivitu Kočí a vyhrál na body. Oba hráči dostali za zcela férovou bitku tresty pět minut plus osobní tresty do konce utkání. Výhra sparťanského bijce nakopla celý tým, který brzičko snížil manko za Plzeňskými. Celý plzeňský stadion ještě skandoval jméno Ryana Hollwega, když Sparta z ničeho nic přijela do útočného pásma a Zdeněk Bahenský vsítil třetí gól hostujícího týmu. Sparta se do domácích zakousla a na Raska pálila ze všech možných i nemožných úhlů. Čerstvá posila indiánů prokazovala čest svému jménu a stala se oporou za plzeňskou obranou. Finský gólman pak musel svým spoluhráčům poděkovat za ubráněné oslabení, které úmyslným posunutím branky sám způsobil. Jenže Sparta se prováhanou šancí nenechala zabrzdit a brzy to bylo jen o branku! Tři minuty před třetí sirénou vypálil od modré Tenkrát, Rask jen vyrazil a ze vzduchu trochu s baseballovým nádechem napálil puk do sítě Alex Foster. Už tak náročnou cestu za vyrovnáním vlastním barvám ztížil hostující Hlinka, který se naprosto zbytečně nechal vyloučit. Domácí zvládli přesilovku takticky skvěle, vynutili si 13 vteřin před koncem faul Krsteva a poté s přehledem uhájili tříbodovou výhru.

Michal Straka (Plzeň): O výsledku utkání rozhodl začátek druhé třetiny, kdy jsme dvěma góly v rozmezí dvou minut odskočili Spartě na 4:1. Celkově nám druhá třetina vyšla, protože jsme soupeře přestříleli 17:5. Utkání jsme si zkomplikovali ve třetí třetině. Stalo se nám to už poněkolikáté za sebou. Tentokrát nám pomohlo, že se Sparta v závěru připravila o možnost power play dvěma fauly. Jinak to ještě mohlo být s výsledkem všelijaké. Z brankáře Raska byla cítit jistota a mančaft podržel.

Jan Votruba (Sparta): Mrzí nás, že jsme už počtvrté v řadě prohráli o jeden gól. Druhý gól jsme dostali z přesilovky, na kterou jsme se důkladně připravovali. Věděli jsme o tom, že je to velká plzeňská zbraň první pětky. Ve druhé třetině nám soupeř odskočil v začátku na rozdíl tří gólů a to pro nás vůbec nebylo dobré. Ve třetí třetině jsme ale zlepšili pohyb, byl tam od nás dobrý forčekink a bojovnost. Tím jsme se dotáhli na jeden gól. Bohužel jsme se zbytečně připravili faulem o možnost hrát power play.