PLZ - KLA 2:1sn

PLZ - KLA 2:1sn - Škodováci porazili hvězdné Kladno!

Plzeň - Plzeňská Škodovka v předehrávce jedenáctého kola přivítala na svém ledě Kladno Jaromíra Jágra a vyrovnaný zápas dokázal dovést do vítězného konce! Rytíři šli sice díky zásahu Tlustého brzy do vedení, ale vyrovnaný zápas dokázali domácí hokejisté dovést až do nájezdů, ve který přesně mířili Hanzlík s Kovářem, zatímco za Kladno se prosadil jen Jaromír Jágr.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 25. Gulaš, 65. Kovář - 5. Tlustý (Plekanec, Židlický). Rozhodčí: Souček, Fraňo - Ondráček, Svoboda. Vyloučení: 3:3, navíc Mocek (KLA) 5+DKU. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 8236. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Rask - Ševc, Jeřábek, Slovák, Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Kratěna, Kovář, Pletka - Gulaš, Straka, Vlasák - Balej, Havlíček, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev.

Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Eberle, Dragoun, Látal - Valský, Melka (26. Bicek), Kuchler.

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

Po menším zdržení způsobeném technickými záležitosti vypuklo v Plzni tolik očekávané a nejen televizními kamerami sledované střetnutí Plzně a Jágrovy družiny. Tedy, Strakovy družiny a Kladna.

Prvních deset minut bez diskuze patřilo hostům. Ti vlétli na neagresivní domácí v plné polní a Rask měl plnou hlavu i ruce práce. Po strop zaplněná ČEZ Aréna poprvé vzdechla, když se v čase 4:23 po rychlém útoku dvou na jednoho prosadil Jiří Tlustý, který přesnou střelou po ledě zužitkoval výbornou nahrávku Plekance. Kladenský koncert přerušil na chvilku domácí Gulaš, který v osmé minutě zpoza branky našel jednoho ze spoluhráčů, jenž najel po levém křídle do střelecké pozice a překvapil Cháberu. Ten ale puk se štěstím vyrazil do strany. Po výše zmiňovaných deseti minutách se domácí na vlastní ledě rozkoukali a začali Středočechům zatápět. Blízko vyrovnání byl kapitán Straka, když se odpoutal od obránce a mezi kruhy stáhl kotouč pro sebe a ihned vystřelil na Cháberu. Ten stejně jako po zbytek utkání předvedl skvělý zákrok a fanoušci domácích vzdychali znovu. Indiáni následně přestáli první vyloučení, sami zahrozili díky Pitulemu, aby čelili druhé kladenské přesilovce, která se přelila do druhé části.

Plzeň byla v bránění proti přesile znovu úspěšná a sama pak zahrozila ve vlastní přesilovce. To smolař zápasu Majeský usedl na trestnou lavici a musel se třást při šanci Vlasáka a Gulaše. Deset vteřin pak měli Škodováci početní výhodu pěti proti třem. Ta sice byla na využití očividně krátká, ale v pokračující klasické variantě už zahrozil ostrostřelec Vlasák, jenž orazítkoval tyčku. Nemusel ale zoufat dlouho, snaha indiánů byla odměněna. Milan Gulaš nahazoval kotouč na branku a výše zmiňovaný Majeský ve snaze odpálit puk do bezpečí zakončil krásně k tyčce, avšak do vlastní branky. Kladnu mohl vedení zpět ukrást Hovorka, ale Rask dobře přečetl jeho úmysl a chytil. Po zmařených šancí Dvořáka a Lva přišla na řadu taktéž z hlediska fanoušků dobrého hokeje nepříjemná situace, to Mocek bezohledně poslal kapitána Straku na konstrukci branky. Ten po zásahu okamžitě v doprovodu realizačního týmu odjel do kabiny a šrám si nechal zašít.

Indiáni tak měli k dispozici v úvodu třetí třetiny dohrávanou pětiminutovou přesilovku, kdy Mocek zcela oprávněně zamířil předčasně do sprch. Jenže ani luxusní prostor ke kombinaci domácím nestačil k tomu, aby se vyhoupli do sedla. A tak se nadále hrálo vyrovnaně, jak co do skóre, tak co do předváděné hry. Přesto vyloženější šance měli domácí. V 51. minutě Kovář šikovně předal puk Gulašovi, který našel na levé straně rozjetého Vlasáka, ten ale minul. I v 55. minutě patřil led domácím, to aktivní Dvořák Dvořák předvedl hezkou akci, prosmýkl se mezi beky a stahovačkou už téměř překonal Cháberu, ale puk poslal těsně vedle. A tak se šlo do prodloužení.

V něm nejvážnější šanci promrhali hosté, když po špatném střídání Plzeňských měli k dispozici výhodnou variantu početní výhody čtyř proti třem. Domácí však všechny snahy Kladna pokryly a ČEZ Aréna začala nedočkavě vyhlížet nájezdy.

V nich se jako první rozjel proti Raskovi sám Jaromír Jágr a uspěl! Jenže Plzeň našla hned odpověď, to se prosadil i Jiří Hanzlík. A když neuspěl ani Tomáš Plekanec ani Jiří Tlustý a Jan Kovář procedil kotouč do sítě, Plzeň si připsala velecenný druhý bod.

Michal Straka (Plzeň): Chtěli jsme začít aktivně, ale bohužel jsme prvních deset minut koukali, jak hraje Kladno. Za tu dobu jsme snad vystřelili jen jednou na bránu. Pak jsme se oklepali, přestali jsme se bát a hru jsme srovnali. Ve druhé třetině byly pasáže, kdy byl vždycky jeden tým lepší. Klíčový moment byl začátek třetí třetiny, kdy jsme měli ještě zbytek přesilovky čtyři minuty, ale bohužel jsme s tím naložili špatně. Přesto jsme byli ve třetí třetině lepší a Kladno jsme přestříleli 12:1. Gól jsme nedali a byla to spravedlivá remíza. Na nájezdy jsme nejdříve mysleli, že tam dáme Adama Svobodu, ale Tuukka Rask si věřil, tak jsme ho tam nechali a nakonec to vyšlo.

Jiří Kopecký (Kladno): Bylo to vyrovnané utkání. Do půlky zápasu jsme byli lepší my, měli jsme i větší šance. Od půlky utkání Plzeň hru vyrovnala, naším vyloučením do čtyř na pět minut se dostala na koně a třetí třetinu nás přehrávala. Remíza je podle mě spravedlivá a penalty jsou kdo s koho. Proti nám v té sestavě, v jaké jsme, každý podá nadprůměrný výkon. Minule to byl Zlín, dneska hrála výborně Plzeň a my se s tím musíme vyrovnat a začít opět vyhrávat.