PLZ - SLA 2:4

PLZ - SLA 2:4 - Střelecká mizerie pokračuje a indiáni počtvrté za sebou prohráli

Plzeň - Plzni se v posledních zápasech přestalo střelecky dařit. To potvrdili Západočeši i dnes, kdy jejich hru kazila spousta nepřesností a špatná koncovka. Slavia se velmi rychle ujala po proměněném brejku vedení, které si pohlídala až do prostřední části, kdy Gulaš využil dvojnásobnou početní výhodu. Jenže domácí se vyrovnání neradovali dlouho a Krenželok opět převážil skóre na stranu Pražanů. V poslední čísti pak zkompletoval svůj hattrick. Branky Vlasáka a Skokana v posledních vteřinách hry již nic neřešily. V Plzni, která i přes další prohru stále okupuje s náskokem první příčku tabulky, se zřejmě začne mluvit o herní krizi.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

2:4
0:1, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 24. Gulaš (Straka), 59. Vlasák (Straka, Kratěna) - 2. Krenželok (Žejdl), 29. Krenželok (Alinč), 54. Krenželok (Alinč, Kempný), 60. Skokan (Kempný). Rozhodčí: Lacina, Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6959. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Slovák, St. Pierre, Havíř, Boháč - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Dvořák - Hollweg, Lev, Johnson

HC Slavia Praha

Furch - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Koma, Kučný - Skokan, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Klhůfek, Poletín

Tomáš Vlasák 1 0 1 -1 0

Vstup do zápasu sice opticky patřil domácímu týmu, do vedení šli ale hosté, kteří udeřili hned ze své první šance. Ve druhé minutě totiž zůstal po přečíslení ležet puk před opuštěnou brankou a bezmocný Adam Svoboda mohl jen sledovat, jak jej do branky umisťuje osamocený Lukáš Krenželok - 0:1!. A stejný hráč byl v dobré příležitosti i o chvíli později, jeho střelu z levého kruhu ale Svoboda včas zaregistroval a sklapl betony. První gólovou šanci měli domácí při přesilové hře. Vlasáka si tak dlouho nikdo nevšímal, až si to zkušený útočník namířil přímo před Furcha, zamíchal pukem, ale mladého gólmana neprostřelil. To bylo ale na dlouhou dobu ze strany domácích vše, protože hosté dokazovali, že jejich obrana právem patří mezi nejlepší v celé lize. Pokořit ji mohl navrátilec do plzeňské sestavy Slovák, který si počkal na nahrávku Kováře zpoza branky, Furch byl ale včas na místě. První formace domácího týmu dostala Slávisty pod tlak v poslední minutě, ale Vlasák s Gulašem tak dlouho kličkovali v rohu a u mantinelu, že o možnost zakončit kvůli první siréně přišli.

Druhá třetina mohla začít pro Škodováky ještě hůře, než ta první. Už v úvodní minutě totiž Vlasák přišel ve vlastním obranném pásmu o puk a Kolařík rychle vystřelil z prostoru mezi kruhy, Svoboda ale ramenem kotouč vyrazil vysoko nad branku. Hosté se pak ale museli stáhnout do obrany, protože krátce po sobě byli dvakrát potrestáni a hráli v oslabení tří proti pěti, i tam se jim ale pozornou obranou dařilo deptat domácí útočníky. Ti nakonec ale recept na bránící trojici našli. Martin Straka poslal od branky křížnou žabku do levého kruhu, odkud pálil z první Milan Gulaš, který puk odrazem o břevno poslal za Furchova záda - 1:1! Dobrou příležitost pro Jozefa Baleje vypracoval za brankou Michal Dvořák, slovenský forvard ale puk před Furchem netrefil. Když v přesilovce nezamířil přesně ani Pletka, udeřilo na druhé straně. Alinč se za brankou zbavil obránce a našel Krenželoka, který zamířil na bližší tyč přesně nad nohu Svobody a podruhé v zápase rozvlnil síť - 1:2! Domácí se do tlaku dostali opět až v poslední minutě třetiny. V tutové šanci se při signalizovaném vyloučení octil obránce Slovák, místo střely ale nahrával, a tak z celé akce nic nebylo.

Třetí třetinu začali díky přesilové hře aktivněji domácí hokejisté, opět to ale byli Pražané, kteří mohli skórovat jako první, a byl to znovu Krenželok, jehož střela zápěstím ale mířila těsně nad břevno plzeňské branky. Hosté pak sice nevyužili přesilovou hru, po jejím uplynutí se těsně před Svobodou dostal do šance Žejdl, s pukem na bekhendu se ale ocitl moc blízko u Svobody a nezvládl jej přehodit. Indiáni se kýženého vyrovnávacího gólu mohli dočkat v přesilové hře před polovinou třetí části, jenomže v početní výhodě hráli jen krátký úsek, protože byl vyloučen i Pavel Kašpařík, a síly na ledě se srovnaly. Vzápětí fauloval i Pletka a hosté tak rázem hráli dvojnásobnou přesilovou hru, tu ale také nevyužili. Hra se poté hodně kouskovala a hlavně na domácích bylo vidět, že chtějí za každou cenu alespoň vyrovnat. Skórovat se ale podařilo hostům, a byl to opět Lukáš Krenželok! Ten zůstal po buly v útočném pásmu nestřežen v levém kruhu, dostal z rohu ideální nahrávku na střelu a přesným zásahem přidal svůj třetí gól v zápase - 1:3! V 56. minutě už mohlo být rozhodnuto – Poletín bekhendovou kličkou překonal Svobodu, ale puk se od tyčky odrazil zpět do hřiště! Stejně jako v první i ve druhé třetině se domácí dostali k tlaku až v samotném závěru, kdy dokonce hráli dvojnásobnou přesilovou hru! Jenže Slávisté opět dobře bránili a blížili se svému cíli. 11 vteřin před třetí sirénou se ale indiánům podařilo přeci jen snížit, když se od levého mantinelu trefil Vlasák – 2:3! Hosté ale vyhráli následné klíčové vhazování a nahodili puk na branku, kde jej dostihl Skokan, který dvě vteřiny před koncem svým prvním gólem za Slavii pečetil výhru svého týmu - 2:4!

Michal Straka (Plzeň): "Prakticky za celý zápas jsme nenašli recept na skvělou hru Slavie. Povedlo se nám to pouze ve druhé třetině, kdy jsme soupeře přestříleli 16:5, ale kromě jedné přesilovky jsme nevyužili šance. V době náporu nám nakonec soupeř ujel a dal gól. Tam se zápas rozhodoval. Ve třetí třetině Slavia skvěle bránila a zaslouženě vyhrála. Měla lepší pohyb. My se v poslední době strašně nadřeme na góly. Dnes se to potvrdilo, protože jsme skórovali pouze v přesilovkách."

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "Bylo to vyrovnané utkání. Plzeň jako domácí tým hrála více dopředu, my jsme se naopak soustředili spíš na obranu a čekali na jejich chyby. Ty se nám povedlo potrestat. Jako rozhodují se ukázal náš gól na 3:1 ve třetí třetině při přesilovce, kdy jsme Plzni odskočili o dvě branky. Poté už jsme utkání ubránili. Každý bod je pro nás cenný. Musím mužstvo pochválit za dobře odehrané utkání a odvedený výkon."