KLA - PLZ 2:1sn

KLA - PLZ 2:1sn - Škodováci přišli o první místo

Plzeň - Plzeňáci odjeli na Kladno značně oslabení, bez několika svých opor. Chyběl tak Straka, Vlasák, Balej nebo i Pletka. Kladno celý zápas vedlo, v 50. minutě vyrovnal Kratěna. Svou přesnou ranou poslal zápas do nastaveného času. Nakonec Kladno zvítězilo po samostatných nájezdech. Plzeň tak vinou prohry ve středočeském městě přišla o vedení v extraligové tabulce. Na prvním místě jí vystřídala Slavia.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

2:1sn
1:0, 0:0, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 6. Dragoun (Melka, Dalecký), 66. Jass - 50. Kratěna (Kovář). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 3:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3157. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Chábera - Procházka, Růžička, P. Hořava, Doudera, Kameš, Kužel, Černošek, Piskáček - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Melka, Dragoun, Dalecký - Valský, Kuchler, Kuchejda.

Mazanec - Jeřábek, Hanzlík, Havíř, St. Pierre, Mozík, Frolo - Vampola, Lev, Johnson - Kratěna, Kovář, Schleiss - Sedláček, Kašpařík, Hollweg - Petruška, od 21. navíc Boháč.

Petr Vampola 0 0 0 1 6

První třetinu začali lépe domácí hokejisté. Už v šesté minutě se Kladno dostalo do vedení zásluhou Michala Dragouna, který zužitkoval přesnou přihrávku a svou střelou překonal Mazance - 1:0. První větší šanci Plzně měl až v 11. minutě Kratěna. Chábera byl ale připravený. Ve 13. minutě se pokoušel o dorážku Eberle, ale Mazanec udržel za pomocí svého betonu puk před brankovou čarou. Kratěna byl nejaktivnější z hostujícího týmu. Ale Cháberu nepřekonal ani podruhé. Necelé dvě minuty před koncem třetiny měla Plzeň další velkou šanci. Ale Petruška v akci 3na1 ve finální fázi selhal.

Druhou třetinu začal obrovskou šancí Vampola, ale Chábera byl opět na místě. Ve 23. minutě se do akce dostal opět Kratěna. Tentokrát hledal přihrávkou Kováře, ale ten neuspěl.Druhou třetinu kouskovala častá vyloučení, hlavně na hostující straně. V přesilovce byl blízko gólu Jass, ale Mazanec se vytasil s fantastickým zákrokem. Největší šance měla Plzeň v poslední minutě druhé dvacetiminutovky. Nejprve vytvořila plzeňská útočná lajna obrovský tlak před brankou, Chábera nevěděl, kdemu hlava stojí. Tři vteřiny před koncem dokonce Vampola dosáhl branky, ale ta nakonec nebyla uznána a Vampola byl naopak vyloučen za faul na gólmana.

Do třetí třetiny nastoupila Plzeň s vědomím, že musí skóre otočit, nebo ji čeká čtvrtá prohra v řadě. Ale kýžené vyrovnání přišlo až v 50. minutě z hole Ondřeje Kratěny - 1:1.V zápětí se ale Kladno mohla dostat do vedení, ale přečíslení 3na2 Dragoun zužitkovat nedokázal. Závěr byl nervózní, postrádal větší šance. A přesto mohla Plzeň nakonec strhnout vítězství na svoji stranu po drobném zaváhání Chábery. Ale domácí obrana svému brankáři pomohla.

Rozhoduto nebylo ani po nastaveném čase, ke slovy přišly samostatné nájezdy. Ani jeden z Plzeňáků se prosadit nedokázal, za Kladno zamířil přesně Koba Jass a rozhodl tak o vítězství domácího celku - 2:1.

Jiří Kopecký (Kladno): "Z naší strany to byl jeden z nejhorších domácích výkonů po odchodu hráčů z NHL. Mluvilo se o tom, že máme šanci na šestku, ale my jsme neměli jistou ani desítku. Potřebovali jsme bod. Ten se nám povedlo získat. Výkon nebyl dobrý, měli jsme spoustu přesilovek, hráli pět na tři a tam byl prostor rozhodnout a získat tři body. My jsme ale i po tomto výkonu šťastní za dva body, navíc nám zmizela nula v kolonce utkání vyhraných v prodloužení nebo na nájezdy."

Milan Razým (Plzeň): "Přestože to bylo utkání na branky chudé, tak se pořád něco dělo. Bylo to velmi bojovné a šance byly na obou stranách. Brankáři chytali velmi dobře. Myslím, že jsme si minimálně vyrovnání za naši snahu zasloužili. V prodloužení jsme měli při přesilovce i šanci rozhodnout, což se nám bohužel nepodařilo. Poslední dobou se nám nájezdy nedaří a nepodařilo se nám v nich zvítězit ani tady."