JUN: PLZ - KOM 2:4

Junioři doma prohráli s brněnskou Kometou

Junioři HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 2:4 (0:2,0:1, 2:1). Plzeňská juniorka nenavázala na pětibrankové vítězné představení z Jihlavy a před vlastními fanoušky nestačila na brněnskou Kometu.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

2:4
0:2, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 47. Schleiss (Houfek, Příhoda), 47. Langer (Zimmermann, Bastl) - 17. Raška (Pospíšil, Janoušek), 20. Jenyš (Wasserbauer, Dittrich), 40. Jenyš (Wasserbauer, Buhaj), 57. Mrázek. Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Příhoda - Marcel, Šmíd, Slavík, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Noga, Indrák, Přikryl, Houfek, Kepka, Tulačka, Langer.

HC Kometa Brno

Zelenka - Šidák, Boček, Pecen, Pospíšil, Dujsík, Peslar, Račanský, Raška, Sedlák, Beneš, Mrázek, Lašák, Vojáček, Vágner, Kozlík, Jenyš, Wasserbauer, Buhaj, Dittrich, Janoušek.

Josef Zimmermann 0 1 1 0 0

Úvod utkání v Plzni vyšel lépe hostům, kteří byli od prvních minut aktivnějším týmem a tlačili se do útoku. Po dvou minutách řešil Příhoda první ošemetnou situaci, ale Račanského střelu našel ve své lapačce. Hra se vyrovnala po polovině dvacetiminutovky, kdy o sobě dali vědět i domácí. Plzeňský Kubík chytře nahazoval od modré čáry, k teči se sice ani jeden ze dvou spoluhráčů číhajících před brankou nedostal, ale následně se jej chopil Bastl, který pálil jen doprostřed branky. První přesilovka zápasu však šla ku prospěchu hostů, již ji sice nevyužili, ale skóre otevřeli pár okamžiků po návratu vyloučeného Andrlíka zpět do hry. V 17. minutě Příhoda Pospíšilovu střelu ještě kryl, jenže brněnský útočník ještě gólmana ještě "dohrál" a tomu vypadl kotouč. Pro Adama Rašku nebyl problém puk uklidit do nehlídané klece. Další přesilovou hru už Kometa využila. Schleissovo podražení v druhou branku zápasu proměnil Pavel Jenyš.

Indiáni si pohlídali vstup do druhé části, byli aktivnější, což hostům zprvu dělalo problémy a indiáni se dočkali své přesilové hry. S tou však nenaložila vůbec dobře a Kometa se s přehledem ubránila. Situace se poté opakovala i na opačné straně. Vše podstatné se pak odehrálo na samotném konci třetiny. Nejprve přihrávka mířila na plzeňského Zimmermanna, který byl na útočné modré připraven k brejku, avšak domácí útočník podklouzl a do všemi očekávaného protiútoku nevyjel. A tak útočili hosté, kteří s šancí naložili vysoce efektivně, když Wasserbauer přihrál Jenyšovi, jenž znovu v samotném konci třetiny prostřelil Příhodu.

Aktivita domácích se stupňovala, ve 42. minutě měl Mašek pěknou příležitost, ale Zelenka v brance hostů dál držel čisté konto. To však neplatilo o pět minut později, když domácí hráli další přesilovku, kterou už využili. Hluboko ze svého pásma indiáni rozjeli přesilovkovou akci - Houfek přihrál na Jana Schleisse, jenž po vlastní ose projel až do pásma a poradil si i se Zelenkou. Jako živá voda působila kontaktní branka na Plzeňské. Matěj Langer o 25 vteřin později vyslal jedovatou střelu na brněnského gólmana, který ji jen vyrazil vysoko nad a ta mu zapadla přes beton znovu do sítě. Ale i přes snahu domácích se drama nakonec nekonalo. Plzeň totiž propadla ve středním pásmu a pustila hosty do přečíslení dvou na jednoho. Petr Mrázek ani svému spoluhráči nepřihrál, sám vystřelil a Příhoda si sice sáhl na kotouč, ten si však stejně cestu za jeho záda našel. Indiáni přesto zkusili v šesti s odkrytou brankou pokusit štěstí, ale to jim nakloněné nebylo. Kometa tak vítězí v Plzni 4:2.

David Bruk (trenér Plzně): Úvod utkání nám nevyšel podle představ a Kometa byla lepší a využila převahu dvěma brankami. Přestože jsme se v druhé části zvedli, Brno nám uteklo v závěru na rozdíl tří branek. I když se nám povedlo dvěma slepenými brankami se se dostat na dostřel, na vyrovnání už jsme nedosáhli.