JUN: TRI - PLZ 7:2

Juniorům utekla první třetina a manko proti Třinci už nedohnali

Junioři HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 7:2 (3:0, 1:1, 3:1). Plzeňským juniorům nevyšlo ani druhé utkání proti moravskému protivníkovi. Po domácí prohře nebodovali ani v dalekém Třinci. Indiánům utekla první třetina, když nabrali tříbrankové manko, které nebylo v jejich silách dohonit.

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929

7:2
3:0, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 6. Šjafotdinov, 10. Matuš (Hurtík, Běhal), 19. Jaroš (Hurtík, Matuš), 25. Jaroš (Matuš, Bajtek), 44. Hurtík (Běhal, Bajtek), 53. Bajtek (Hurtík, Běhal), 56. Mach (Šjafotdinov, Kasperlík) - 36. Tulačka (Němec ), 44. Zimmermann (Tulačka). Rozhodčí: Šír - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 6:2,

HC Oceláři Třinec

Svoboda - Běhal, Heider, Bezuška, Bajtek, Kasperlík, Mach, Kurzok, Pargáč, Šjafotdinov, Valíček, Ohera, Hurtík, Franek, Juhász, Matuš, Bartoň, Diviš, Foltýn, Jaroš.

Brabec (od 40. min Příhoda) - Marcel, Šmíd, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Noga, Indrák, Přikryl, Houfek, Kepka, Tulačka, Pašek, Langer.

Josef Zimmermann 1 0 1 0 2

Domácí byli od počátku aktivnějším týmem a hosty nepustili k žádné vážnější šanci. Jako první se do branky Indiánů trefil v páté minutě Kamil Šjafotdinov. Jeho první střelu plzeňský brankář chytil, ale na jeho dorážku už byl krátký. V polovině první dvacetiminutovky využili Třinečtí přesilovou hru, když Hurtík vybídl střílenou přihrávkou k teči Radima Matuše, ten nastavil svou hokejku přesně a zvýšil třinecké vedení na 2:0. Nechybělo mnoho a v další přesilové hře mohli domácí zvýšit své vedení. Plzeňský brankář ve skrumáži před svou svatyní obstál na výbornou. Brabec kapituloval potřetí hned po konci oslabení hostů, když se Tadeáš Jaroš dostal k odraženému puku a překonal bezmocného brankáře hostí. S následnou šancí Ocelářů si Brabec poradil, proto hráči do kabiny odcházeli za stavu 3:0.

Do druhého dějství vstoupili oba týmy opatrně. Domácí se postupně dostávali do varu a ve 25. minutě přišla nádherná akce domácích. Bajtek číhal na modré čáře, dostal přihrávku a v situaci tři na jednoho se neukvapil. Přihrávku poslal na Matuše a ten souhru ještě vyšperkoval nahrávkou na Tadeáše Jaroše, který se trefil přímo do víka plzeňské branky. V polovině utkání, ve vlastním oslabení, se ocitl třinecký Bajtek sám před plzeňským brankářem . Svou šanci nevyužil a místo toho putoval na trestnou lavici za krosček. Ve hře čtyři na čtyři obstál třinecký Svoboda ve stoprocentní šanci Zimmermanna. V 36. minutě brankář Ocelářů už takové štěstí neměl, když Vojtěch Tulačka zblízka střílí první branku hostů. Plzeňské gól nabudil a převzali iniciativu na své hole, zápas se jim však zdramatizovat nepodařilo.

Poslední dvacetiminutovku začali domácí s převahou hráče v poli. Do branky Indiánů se od začátku třetiny postavil Aleš Příhoda a ustál třinecký dvouminutový přesilovkový kolotoč. Následující přesilovku však nezkrotil poskakující puk před brankou a Pavel Hurtík jeho chybu potrestal. Hosté bleskově dokázali odpovědět, když se z bezprostřední blízkosti trefil za Svobodovy záda Josef Zimmermann. Ve čtyřminutové přesilové hře si Plzeňští nevytvořili vážnější šanci a Třinec se bez problému ubránil.

Třinečtí naopak využili již potřetí nabídnutou přesilovku a Filip Bajtek zvýšil na 6:2 tvrdou střelu zápěstím, která málem protrhla síť za brankářem Příhodou. Třinecký brankostroj se nechtěl zastavit. Šjafotdinov objel klec hostů a našel úplně volného Jakuba Macha, který puk zametl do brány. Třinec už nedopustil změnu skóre, které se zastavilo na 7:2.

Jiří Juřík (Třinec): Utkání se rozhodlo už v první třetině, kdy jsme získali tříbrankový náskok . Myslím si, že potom dobrým pohybem i efektivní koncovkou v přesilovkách jsme naše vedení upevnili a navýšili. Dneska se nám toto utkání povedlo po všech stránkách.

David Bruk (Plzeň): Gratulujeme Třinci k zasloužené výhře. Třinec byl dnes lepším týmem. My jsme měli problém v první třetině, protože pustit takového soupeře do tříbrankového vedení, je pomalu sebevražda. Třinec dnes výborně bruslil a byl důrazný před bránou. Prostě byl dnes lepší.