JUN: KOM - PLZ 2:1

Juniorka těsně nestačila na Kometu

Junioři HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 2:1 (1:0, 1:0, 0:1). Plzeňská juniorka těsně prohrála na ledě brněnské Komety. Utkání bylo dramatické až do poslední minuty. Domácí si postupně vypracovali dvoubrankový náskok, který ale ztenčil nejproduktivnější hráč indiánů Schleiss. Nicméně Západočeši stíhací jízdu za vyrovnáním nedovršili a z Moravy si domů nevezou ani bod.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929

2:1
1:0, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 17. Buhaj (Wasserbauer), 28. Boček (Wasserbauer, Dujsík) - 48. Schleiss (Tulačka, Pacanda). Rozhodčí: Škach - Goňa, Wesley. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 20:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Kometa Brno

Klimeš - Šidák, Dujsík (C), Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Jenyš, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Lašák, Kusko, Boček, Wasserbauer, Buhaj.

Příhoda - Marcel, Šmíd, Kubík, Slavík (C), Andrlík, Holý, Ruprecht - Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Mašek, Schleiss, Zimmerman, Pacanda, Tulačka, Pašek, Langer.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

p>Úvodní minuty zápasu dvou modrobílých družin se nesly v hodně opatrném duchu, z čehož se výrazněji vymkl pouze Bastlův samostatný průnik, který ale hostující forvard zakončil jen do betonu brankáře Klimeše. Na druhé straně měl první větší šanci Mrázek, z těžkého úhlu ale po Raškově pasu nedokázal trefit branku.

V sedmnácté minutě už se ale skóre měnilo. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Tomáš Buhaj a Jan Wasserbauer. Prvně jmenovaný přihrál tomu druhému, který však namísto střely volil zpětný čas na svého spoluhráče. Buhaj pak už měl poměrně snadný úkol a nasměroval kotouč do sítě. Ještě do konce první třetiny mohl srovnat Tulačka, v přesilovce však napálil z voleje jenom tyč domácí branky.

Start druhé třetiny se více podařil domácímu týmu, který svou převahu také dokázal zužitkovat. Při signalizované výhodě rozjela Kometa kolotoč přihrávek v útočném pásmu. Ke střele se nakonec odhodlal Jan Boček a díky dobrému clonění vlastních spoluhráčů poslal puk až za záda Příhody.

Ještě veseleji mohlo být na domácí střídačce v třicáté páté minutě, kdy Šmíd fauloval ujíždějícího Beneše a bylo nařízeno trestné střílení. Namísto otřeseného faulovaného hráče se jej ujal Raška a se střelou na vyrážečku úspěch neoslavil. V závěru druhé periody měli slušné šance i hosté, Pacanda však v přesilové hře netrefil odkrytou branku a podobně si vedl po pěkném samostatném uvolnění i Schleiss. Po čtyřiceti minutách hry měli tedy domácí v zádech vedení o dvě branky.

Ve třetí třetině převzali hosté aktivitu a srdnatě bojovali o vyrovnání či otočení skóre zápasu. Jejich akce však naráželi na výborně chytajícího Klimeše, případně měli hosté v koncovce prostě smůlu. V čase 47:51 se ale Plzeňští přeci jen dočkali, když v přesilové hře dokázal Pacandovu střelu dorazit do brněnské svatyně Jan Schleiss.

I nadále hráli s pukem častěji hosté, domácí obránci je ale nepouštěli do vyložených šancí a postupem času se na hole Západočechů usadila i jistá nervozita. Necelé čtyři minuty před koncem navíc Pašek zbytečně fauloval brankáře Klimeše a připravil Plzeň o dvě minuty možného tlaku. V samotném závěru to tým Škody zkusil bez brankáře, avšak Brňané power-play dobře odbránili a zapsali si tak tři body na své konto.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): První třetina patřila hostům, v ní jsme byli pasivní. Naštěstí jsme v ní neinkasovali. Druhá třetina byla z naší strany výborná a dá se říct, že jsme v ní zápas rozhodli. Ve třetí periodě jsme někdy byli zase pasivní, trochu se mi zdálo, že nám docházely síly. Ve čtvrtek jsme odehráli náročný zápas na Kladně. I když jsme vyhráli 5:0, tak se hrálo ve velkém tempu. Myslím si, že dnešní vítězství je celkem zasloužené. Samozřejmě Plzeň byla zdatným soupeřem, v kádru má šikovné útočníky. Jsme tedy rádi za zisk všech bodů.

Václav Ruprecht: (HC Plzeň 1929): Povedla se nám první třetina, kdy jsme soupeře jasně přestříleli, a přesto jsme ji prohráli 1:0. V úvodu druhé třetiny bylo lepší Brno, pak jsme hru zase vyrovnali. Třetí dvacetiminutovka byla o tom, zda se nám podaří vstřelit branky a vyrovnat. Myslím si, že utkání bylo dost tvrdé a rozhodčí by některé zákroky z obou stran měl pískat. Mně se zdálo, že je moc neposuzoval.