JUN: OLO - PLZ 7:2

Junioři na Moravě neuspěli a z Olomouce se vracejí s debaklem

Junioři HC Olomouc - HC Plzeň 1929 7:2 (2:1, 4:1, 1:0). Západočeši se rychlou brankou dostali v Olomouci do vedení, rychle o něj ale přišli. Domácí tým hrál celý zápas ve velké pohodě, trestal chyby Plzeňanů a střílel jednu branku za druhou. Ve druhé třetině modrobílým Hanáci definitivně odskočili a následně už si Olomouc výsledek utkání jen pohlídala.

HC Olomouc - HC Plzeň 1929

7:2
2:1, 4:1, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Králík (Kunce, Lukáš), 5. Číp (Machala), 23. Machala, 25. Lehečka (Jergl A., Číp), 34. Vaculín (Schejbal J.), 35. Králík (Jergl J., Vondra), 59. Novotný (Brančík) – 4. Schleiss (Tulačka, Pacanda), 32. Schleiss (TS). Rozhodčí: Hradil R. – Šimčík, Vožda. Vyloučení: 6:6, navíc TS pro PLZ. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2.

HC Olomouc

Lukáš – Jergl J., Vondra, Kovář, Brančík, Schejbal J., Hradil Z. – Jergl A., Číp, Lehečka – Kunce, Králík, Šťastný – Vaculín, Novotný, Ostřanský – Machala, Zítka.

Příhoda (35. Karafiát) – Marcel, Šmíd, Kubík, Slavík, Moravčík, Andrlík, Holý, Ruprecht, Růžička – Bastl, Pejchar, Šimandl, Mašek, Schleiss, Noga, Zommermann, Pacanda, Tulačka, Pašek, Langer.

Josef Zimmermann 0 0 0 -2 0

Utkání začalo aktivněji mužstvo ze západu Čech, které už ve čtvrté minutě otevřelo skóre utkání. Na pokus Vojtěcha Tulačky sice domácí gólman dosáhl, na dorážku z hole Jana Schleisse už byl ale krátký. Jednobrankové manko Hanáci ovšem okamžitě smazali, trefil se Lukáš Králík.

A aby toho nebylo málo, radovali se Olomoučtí ani ne po půl minutě znovu. Vedoucí branku Kohoutů vsítil na konci páté minuty Radek Číp. Do konce první dvacetiminutovky měla obě mužstva možnost početní výhody, stav se už ale neměnil.

Další změna skóre nastala ve třiadvacáté minutě, kdy se domácímu celku podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Patrik Machala převzal puk ve středním pásmu, zavezl jej až před brankoviště a střelou pod horní tyčku zavěsil. O dvě minuty na to se Mora radovala počtvrté, když Jakub Lehečka po obdržené přihrávce do volného prostoru pálil do prázdné klece.

Západočechům se podařilo snížit náskok soupeře v polovině utkání, kdy nařízené trestné střílení proměnil ve svou druhou branku v utkání Jan Schleiss. Naděje plzeňských hokejistů na případný zvrat vzaly za své ani ne po dvou minutách. Richard Vaculín povedenou tečí nedal hostujícímu brankáři šanci.

Hanákům se navíc už potřetí v utkání podařilo vsítit dvě rychle po sobě jdoucí branky, v pětatřicáté minutě stanovil konečnou podobu výsledku po dvou částech Lukáš Králík.

Do třetí třetiny se tak nastupovalo za rozhodnutého stavu, nic na něm nezměnilo ani polevení olomouckých hráčů, kteří měli v zádech čtyřbrankové vedení. Skvěle chytající Jan Lukáš útočníkům západočeského mužstva nic nedovolil. Naopak v samotném závěru inkasoval poprvé v utkání Daniel Karafiát, který nastoupil po šesté inkasované brance. Gólový účet zápasu uzavřel Dominik Novotný.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Po delší době jsme začali utkání se čtyřmi lajnami, takže úvod utkání byl ospalejší. Od konce první části až do konce zápasu jsme hráli ve vysokém tempu. Odehráli jsme parádní utkání. Musím klukům poděkovat za přístup k posledním zápasům a tréninkům. Na ledě se to určitě projevuje.

David Bruk (HC Plzeň 1929): První třetinu jsme odehráli poměrně slušně. Na druhou stranu Olomouc hrála výborně, ovšem drželi jsme s ní krok. Ve druhé části nás domácí přehráli a utekli nám o tři branky. V poslední části si to už pohlídali. Olomouc trestala naše chyby, byla produktivní. Navíc jí dobře zachytal gólman.