JUN: ZLN - PLZ 4:2

Juniorům moravská mise nevyšla, ve Zlíně neurvali ani bod

Junioři PSG Zlín - HC Plzeň 1929 4:2 (2:1, 1:0, 1:1). Plzeňská juniorka neveze z náročného dvojboje na Moravě domů ani bod. Po včerejší vysoké prohře na ledě Olomouce se jí nezadařilo ani ve Zlíně, kde prohrála 2:4.

PSG Berani Zlín - HC Plzeň 1929

4:2
2:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Kovařík (Popelka, Kundera), 12. Matula (Fořt), 22. Kovařík (Macharáček, Janota), 48. Fořt (Al-Muaqet, Kratochvíl) - 20. Schleiss (Ruprecht), 60. Tulačka (Šmíd). Rozhodčí: Husička – Schwarz, Bryška. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 36:36. Střely na branku: 36:36.

PSG Berani Zlín

Svoboda – Řezáč, Janota, Zbořil, Strojil, Talán, Macharáček – Kundera, Kovařík, Haloda, Matula, Popelka, Fořt, Janeba, Kratochvíl, Sedláček, Míka, Tomiga, Doležálek, Al-Muaqet.

Karafiát – Marcel, Slavík, Bastl, Pejchar, Šimandl, Andrlík, Mašek, Pašek – Šmíd, Kubík, Moravčík, Schleiss, Holý, Zimmermann, Noga, Ruprecht, Pacanda, Růžička, Tulačka, Langer.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

Do utkání vstoupili lépe domácí a hned ve druhé minutě šli do vedení. Popelka vytáhl kotouč z obranné třetiny, přihrál najíždějícímu Lubomíru Kovaříkovi mezi obránce, který se uvolnil a překonal Karafiáta – 1:0. O pár minut později měli hosté příležitost na srovnání, když se Schleiss probíjel před Svobodu, ale srovnat skóre utkání nedokázal. Indiáni svou nedisciplinovaností dali Zlínu příležitost dvojnásobné přesilové hry, kterou Ševci využili. Posila z Třebíče Tomáš Fořt našel před brankou úplně volného Dominika Matulu a ten neměl problém skórovat – 2:0. Domácí mohli přidat i další branku, ale situaci dva na jednoho nevyřešil Janeba s Matulou ideálně. Plzeň dokázala alespoň snížit v závěru první části. Jan Schleiss po krásné individuální akci obehrál obránce a ještě dokázal zakončit nad rameno domácího brankáře Svobody – 2:1.

Ideálná vstup do druhé třetiny měli opět hráči ve žlutomodrém. Popelka znovu našel najetého Lubomíra Kovaříka a ten se nemýlil před Karafiátem – 3:1. Domácí znovu vedli o dvě branky, pozorně bránili a když si hosté vytvořili nějakou šanci, tak se domácí defenzíva mohla spolehnout na spolehlivě chytajícího Svobodu. Navíc hosty oslabil Daniel Růžička, který si za nesportovní chování vykoledoval desetiminutový osobní trest.

Ve třetí části byli hodně aktivní hráči Plzně a svírali Berany v jejích obranné třetině. Domácí defenzívu zaměstnával především aktivní Schleiss a na modré byl jistotou Růžička. Po velkém tlaku hostů to byli, ale hráči ve žlutých dresech, kteří přidali další branku. Marius Al-Muaqet z rohu přihrál před branku na Tomáše Fořta a ten zvýšil vedení domácích – 4:1. Výhodu přesilovky pět proti třem měli i hosté, ale pouze krátkou. Trenér Plzně si vzal oddechový čas, ale branku jeho svěřenci vstřelili až v poslední minutě. Výsledek korigoval Vojtěch Tulačka,když překvapil jinak výborně chytajícího Svobodu nahozením, které zapadlo až do sítě – 4:2.

David Bruk (Plzeň): Troufám si říct, že oproti minulému zápasu v Olomouci, kde jsme neměli nárok, jsme sehráli lepší duel. O to je horší, že domů nevezeme ani bod, přestože jsme domácím byli často více než vyrovnaným soupeřem. Někdy jsme ne zcela souhlasili s výroky hlavního sudího, ale takový už je hokej. Zmenšuje se nám náskok na třinácté místo, a tak přes pauzu musíme potrénovat a po Vánocích zabrat.