TRI-PLZ 3:2: Nadějné vedení Plzeň neudržela a prohrála

Hokejisté HC Lasselsberger Plzeň sice v úvodu druhé třetiny vedli již o dvě branky, ale branková smršť Ocelářů, která přišla vzápětí, je poslala do jednobrankového manka. Vyrovnat se už Plzni ani při power-play nepodařilo a modrobílí si tak připsali na své konto svou první letošní porážku. Branky Plzně stříleli Výborný a Sedlák, nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Dobroň.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

3:2
0:1, 3:1, 0:0

Branky a přihrávky: 23. Pletka (R. Král), 24. Jančařík (Skořepa), 29. Pavelek (Janků) - 7. Výborný (Nedoma), 21. Z. Sedlák (J. Straka, Andrašovský). Rozhodčí: Turčan - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 4449.

HC Oceláři Třinec

Lakosil - Jan Kudrna, Malinský, Hunkes, Jančařík, F. Štefanka, Žabka - Zadina, R. Král (41. Polanský), Pletka - Janků, Skořepa, Pavelek - Ivan, Melenovský, Meluzín

Barta - Dobroň, Jiří Hanzlík, Nedoma, Vobořil, Cartelli, Výborný - Andrašovský, J. Straka, Z. Sedlák - Dvořák, Krátoška, Matějovský - Vostřák, Hurtaj, Dobrovolný - Bílek, Švík, Důras

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
6:11 Martin Výborný Michal Důras Výborný, Důras, Cartelli, Bílek, Švík Hunkes, Jančařík, Janků, Skořepa, Pavelek
20:18 Zdeněk Sedlák Josef Straka Dušan Andrašovský Sedlák, Straka, Andrašovský, Hanzlík, Dobroň Kudrna, Malinský, Zadina, Král, Pletka
22:10 Václav Pletka Richard Král Pletka, Král, Zadina, Štefanka, Žabka Dobroň, Hanzlík, Bílek, Švík, Důras
23:05 Petr Jančařík Zdeněk Skořepa Jančařík, Skořepa, Janků, Pavelek, Hunkes Nedoma, Vobořil, Andrašovský, Straka, Sedlák
28:15 Zdeněk Pavelek Pavel Janků Zdeněk Skořepa Pavelek, Janků, Skořepa, Jančařík, Žabka Nedoma, Vobořil, Andrašovský, Straka
Plzeň přijela na led dlouholetého rivala z Třince dobře naladěna po vítězství nad Pardubicemi a od začátku utkání hrála velice aktivně. Nejprve sice musel Barta čelit velké šanci slovenského obránce Žabky, ale po několika plzeňských náznacích šance udeřilo. V 7. minutě vypálil z levé strany od modré Martin Výborný, brankář Lakosil puk vyrazil, ale touš se od zadního mantinelu odrazil na jeho záda a nakonec zapadl do sítě! Hned poté dostali domácí výhodu přesilové hry, když byl vyloučen Straka, ale Barta největší šanci Jančaříka kryl. Plzeňští hráli v pohodě, vedli a nechali tvořit hru Oceláře. V 19. minutě měl šanci domácí Melenovský, ale Libor Barta výborným zákrokem podržel modrobílé.

Hned v úvodu druhé části Plzeňští zvýšili své vedení. Hned po úvodním vhazování se dostali do přečíslení tří na jednoho, z levého křídla našel Josef Straka Zdeňka Sedláka a ten prostřelil Vlasimila Lakosila podruhé. Vstřelená branka však paradoxně Plzni ublížila. Oceláři se probudili a hodně jim pomohl i rychlý gól. Na začátku 23. minuty vysunul třinecký kapitán Richard Král Václava Pletku a ten z levého mezikruží překonal Libora Bartu. Uplynulo pětapadesát sekund a bylo vyrovnáno. Od modré čáry vypálil obránce Petr Jančařík a puk prošel až do sítě. O platnosti gólu musel rozhodovat až videorozhodčí.

Plzeň se ještě ani nevzapamtovala z vyrovnání a už na trestnou lavici putoval Michal Dvořák za hru vysokou holí. Obrovskou šanci mohl mít v přesilovce Richard Král, ale Zadina mu špatně přihrál. Ve 28. minutě byl vyloučen další plzenský hráč - Aleš Krátoška a tlak Třince pokračoval. Střelu Jančaříka ještě kryl, ale třetí branka Třince stejně za chvilku přišla. Pavel Janků objel Bartovu klec, přihrál volnému Zdeňku Pavelkovi a Barta byl bezmocný. Teprve poté začal rozhodčí vylučovat i domácí hráče, ovšem Plzni se příliš v početních výhodách nedařilo. Třinec mohl pak vedení ještě zvýšit, Barta vychytal nebezpečný bekhend Pavelka, při Meluzínově dělovce ho zastoupila horní tyč.

I ve třetí části mohli domácí své vedení pojistit. Hned v úvodu třetiny hráli Oceláři půlminutovou přesilovku pět na tři, ale nevyužili ji. Ve 46. minutě trefil Zdeněk Skořepa, kterého Třinec získal nedávno na hostování z Litvínova, horní tyč, od ní se pak puk odrazil na brankovou čáru, vzápětí přehodil poloprázdnou branku Zdeněk Pavelek. Vyrovnat mohla i Plzeň, dobrou příležitost měl Andrašovský. V 57. minutě byl pak vyloučen Malinský za hákování a Plzeň zkusila power-play. Několik střel však červené světlo za Lakosilem nerozsvítilo. V 59. minutě rozhodčí vyloučil Plzeňské za hru v šesti, neboť podle mínění hlavního sudího skočil šestý hráč na led ještě dříve, než Barta opustil led. Ve čtyřech se už Plzeň k závěrečnému náporu nedostala.

Pavel Marek (trenér Třince): "V úvodu jsme si vypracovali solidní tlak, který zastavil dost smůlovatý gól v naší síti. Po něm jsme znejistěli a nemohli se dostat do tempa. Hráči však i za nepříznivého stavu prokázali velkou bojovnost a třemi góly zápas otočili. Plzeň předvedla velmi kvalitní výkon a dokázala, že Pardubice neporazila náhodou. Tím větší má pro nás dnešní vítězství cenu. Richard Král dostal pukem do nohy, ale i když nedohrál, nemělo by to být snad nic vážného."
Rostislav Čada (trenér Plzně): "Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu. Vedli jsme 2:0, ale Třinec potom zvýšeným tlakem vývoj otočil. Hodně sil jsme však nechali také v oslabení a navíc jsme při nich vypadli z tempa. Síly nám v závěru chyběly a to bylo pravděpodobně rozhodující pro výsledek."