Také v Litvínově naprázdno

L i t v í n o v - Hokejisté Lasselsbergeru čekají na svůj první bod ze hřiště soupeře i po duelu v Litvínově. Nabuzení domácí hráči dokázali zareagovat na vedoucí branku Michala Dobroně a zvítězili 3:1. Do kolen srazila hosty branka chemiků v oslabení v 50. minutě. Své 600. utkání v nejvyšší soutěži sehrál obránce Milan Nedoma.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

3:1
1:1, 1:0, 1:0

18. Martínek (Hranáč), 23. Poživil (Prorok,Havel), 50. Trávníček - 10. Dobroň (Vostřák,Dvořák). Rozhodčí: Souček - Kareš, Bláha. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3855.

Pinc - Martínek, Hranáč - Poživil, Kroupa - Bombic, Ťupa - Rebolj - Balázs, Hübl, Žemlička - Prorok, Rolínek, Gombár - Trávníček, Martinec, Kubinčák - Kašpar, Petružálek, Klobouček.

Barta - Dobroň, Hanzlík - Nedoma, Vobořil - Cartelli, Výborný - Kubeš - Dvořák, Straka, Sedlák - Dobrovolný, Krátoška, Matějovský - Vostřák, Hurtaj, Pospíšil - Bílek, Švík, Důras.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
9:24 Michal Dobroň Pavel Vostřák Michal Dvořák Dobroň, Vostřák, Dvořák, Hanzlík, Straka Poživil, Kroupa, Rolínek, Martinec
17:09 Petr Martínek Jan Hranáč Viktor Hübl Martínek, Hranáč, Hübl, Žemlička, Balázs Dobroň, Výborný, Krátoška, Matějovský
22:40 Lukáš Poživil Ivo Prorok Lukáš Havel Poživil, Prorok, Havel, Hranáč, Rolínek Dobroň, Hanzlík, Bílek, Švík, Důras
49:40 Michal Trávníček Trávníček, Martínek, Hranáč, Martinec Vobořil, Výborný, Sedlák, Krátoška, Hurtaj
Po úvodním oťukávání se do první velké šance dostali domácí Poživil a Rolínek, po chvíli Bartu vystrašila střela Gombára. Aktivitu domácích přerušil v 10. minutě svým vyloučením Balázs a Plzeňané trestali. Po vyšachování domácí obrany se zblízka trefil Dobroň. Po návratu litvínovského útočníka začali domácí opět dotírat na Bartu. Odměny se dočkali při vyloučení Cartelliho, puk z hole Martínka prošel chumlem hráčů až do sítě. Do konce oslabení scházelo pouhých šest sekund.

I do prostřední části domácí vtrhli s aktivitou. Ta se jim vyplatila ve 23. minutě, kdy se od modré trefil přesně do růžku Poživil, 2:1. Obě mužstva přidala na důrazu, v šanci se opět objevil Rolínek. Nabídku vyrovnání přednesl Plzni vyloučením Hübl, ale nakonec to mohli být domácí, kdo se prosadil v přesilovce Plzně. Žemlička se řítil sám na Bartu, ale ten jeho pokus chytil. Do konce prostřední části hry diváci viděli několik vyloučení, ale celkově měli převahu domácí hráči, kteří zaslouženě vedli.

Třetí třetinu začali domácí nešťastně, když musel Hranáč za katr za vyhození puku do hlediště. Plzeň chemiky uzamkla v obranném pásmu, ale gól nepřicházel. Když už se zdálo, že je vyrovnáno, chytil Pinc zázračně střelu, která mířila pod horní tyčku. Ta nakonec i zazvonila, to se k jedovce odhodlal Dvořák. Nechtěným společníkem Plzně byla v těchto chvílích smůla. Do kolen hosty srazila vlastní přesilovka. Při vyloučení Balázse vypíchl puk Trávníček a střelou mezi betony. Z tohoto šoku se hosté již neprobrali a po zásluze odešli poraženi 3:1.