MDO: PLZ - PIS 6:1

Mladší dorost doma jasně přehrál Písek

Mladší dorostenci HC Plzeň 1929 - IHC Písek 6:1 (2:0, 4:1, 0:0). Plzeňský mladší dorost na domácím ledě navázal na přesvědčivou výhru z ledu pražské Hvězdy a téměř stejným rozdílem vyškolil i Písecké. Indiáni byli po celý zápas jasně lepším týmem a hosté mohli jen děkovat Petříkovi, že neodjeli s vyšším počtem inkasovaných branek. Diváci viděli jen jednu přesilovku po technickém přestupku hostů, jelikož se hrálo zcela bez faulů.

HC Plzeň 1929 - IHC Králové Písek

6:1
2:0, 4:1, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Kučera (Kokoška, Monhart), 15. Kokoška (Monhart), 31. Monhart (Kokoška, Kučera), 37. Suchý (Kodýtek, Rubner), 38. Vavřička (Vracovský, Čechura), 40. Vracovský (Vavřička) - 29. Pokorný D. (Strnad). Rozhodčí: Markov - Malý, Kotyza. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 131. Střely na branku: 58:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Krasanovský - Dvořáček, Váchal, Bednář, Pokorný, Čechura, Ivanič - Vracovský, Vavřička, Krystl - Kantner, Kodýtek, Suchý - Monhart, Kokoška, Kučera - Rubner.

IHC Králové Písek

Petřík - Klochko, Turek, Dvořák, Pátek, Hanus, Stodolovský, Radoš, Šubrt, Bednařík, Pokorný J., Vanišová, Pixa, Javůrek, Hadrava, Strnad, Šándor, Klas, Polanský.

Tomáš Vracovský 1 1 2 2 0

Indiáni od úvodního hvizdu aktivitou zatlačovali soupeře hluboko do jejich pásma. Odměna přišla brzy, když po Kokoškově nahrávce otevřel skóre Tomáš Kučera. V 10. minutě Filip Suchý pláchl po levém křídle, kičkou si to osamocený namířil přímo do branky, ale Petřík souboj ustál. Další skvělý zákrok si písecký gólman připsal záhy, když měl Krystl chvilku času na rozmyšlenou na hranici brankoviště, ale pálil jen do Petříka. V úvodu 15. minuty indiáni své vedení navýšili. To Filip Kokoška dokázal doklepnout kotouč zblízka do branky.

Indiáni i v úvodu druhé části měli možnosti zvýšit náskok, avšak jednou zvonila tyčka a následně Kučera sám před brankou nezamířil přesně. A tak se po dlouhé době ozvali i hosté. Kapitán David Pokorný zůstal na chvilku nikým nehlídán a napálil vyražený kotouč bez váhání do sítě. Domácí ale jakékoli drama brzy odmítl. Nejprve v 31. minutě Kučera vybojoval puk za brankou, přihrál doprava na Kokošku, který situaci vyšperkoval střílenou nahrávkou na hůl Ondřeje Monharta. Ten v pádu usměrnil kotouč do sítě. O šest minut později duo Kodýtek a Suchý sice rychlý protiútok neproměnili, ale z pokračujícího útoku kapitán indiánů Filip Suchý nezaváhal. A aby toho pro Písecké nebylo málo, na cestu do kabin dostali přibalené ještě dvě branky. Jakub Vavřička té první dosáhl střelou z nehokejové pozice z minimálního střeleckého úhlu a následně Tomáš Vracovský zvýšil na rozdíl pěti branek 38 vteřin do druhé sirény.

Poslední část otevřel znovu neproměněný brejk indiánů dvou na jednoho, tentokrát v provedení Kokošky a Kučery. Plzeňští byli i nadále aktivnější, ale už se branky nedočkali. Poslední minuty už byly spíše dohrávané, a tak si domácí připsali zaslouženou výhru 6:1.

Ladislav Čihák (Plzeň): I přes vysokou absenci našich obránců jsme další utkání zvládli vítězně, ale to je bohužel celé. Výkon a nasazení některých hráčů stále není v mých očích dobré. Připravenost a koncentrace na jakékoliv utkání musí být ze strany hráčů stoprocentní. Právě na tomto musíme ještě zapracovat. Abych nebyl jen kritický, určitě byly pasáže, kde jsme předváděli útočnou a účinnou hru.