Domácí neporazitelnost je již minulostí

P L Z E Ň - Pouhé dva domácí zápasy nového ročníku vydržela domácí neporazitelnost hokejistů HC LASSELSBERGER PLZEŇ. Výborně bruslící a sebejistě hrající hokejisté ze Zlína již byli nad jejich síly a po zásluze jim domácí hokejisté podlehli 3:5. Hvězdou utkání byl hostující Ondřej Veselý, autor dvou branek. Velké jubileum slavil i Rostislav Vlach, který 250. brankou v soutěži vstoupil do klubu ligových kanonýrů.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

3:5
0:1, 2:2, 1:2

Branky: 30. Cartelli (Hurtaj), 32. Vostřák (Pospíšil, Dobroň), 55. Krátoška (Sedlák) - 5. Veselý (Leška), 31. Veselý (Vlach), 39. Leška (Hamrlík), 42. Jenáček (Nosek), 48. Vlach (Mokrejš, Barinka). Rozhodčí: Haškovec - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:6, navíc Barta - Veselý (oba 10 min.). Využití: 0:1. Diváci: 5477.

Barta - Dobroň, Hanzlík, Vobořil, Výborný, Cartelli, Dobrovolný - Vostřák, Straka, Pospíšil - Dvořák, Krátoška, Sedlák - Kracík, Hurtaj, Matějovský - Bílek, Švík, Důras

PSG Berani Zlín

Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Macholda, Zubíček, Tesařík, Nosek, Hučko, Zavrtálek - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Vlach, Mokrejš - Okál, Jenáček, Weissmann - Záhorovský, M. Čech, M. Čech ml.

Statistiky: Miroslav Houdek a Petr Naar
Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
4:51 Ondřej Veselý Petr Leška Veselý, Leška, Balaštík, Blaťák, Hamrlík Cartelli, Dobrovolný, Kracík, Hurtaj, Matějovský
29:45 Mario Cartelli Lubomír Hurtaj Cartelli, Hurtaj,Vobořil, Matějovský Zubíček, Tesařík, Okál, Weismann
30:06 Ondřej Veselý Rostislav Vlach Veselý, Vlach, Hučko, Zubíček Vobořil, Cartelli, Hurtaj, Matějovský
31:35 Pavel Vostřák David Pospíšil Michal Dobroň Vostřák, Pospíšil, Dobroň, Hanzlík, Straka Blaťák, Tesařík, Veselý, Barinka
38:36 Petr Leška Jaroslav Balaštík Martin Hamrlík Leška, Balaštík, Hamrlík, Tesařík, Veselý Vobořil, Výborný, Vostřák, Straka
41:36 Martin Jenáček David Nosek Jenáček, Nosek, Tesařík, Okál, Weismann Cartelli, Dobrovolný, Hurtaj, Bílek, Důras
47:49 Rostislav Vlach Petr Mokrejš Peter Barinka Vlach, Mokrejš, Barinka, Hučko, Zubíček Dobroň, Hanzlík, Straka, Pospíšil, Dvořák
54:50 Aleš Krátoška Zdeněk Sedlák Krátoška, Sedlák, Vobořil, Výborný, Švík Zubíček, Hučko, Barinka, Vlach, Mokrejš
Jaroslav Balaštík

David Tauš - Do utkání dvou tradičních exrtraligových rivalů vstoupili lépe hostující hokejisté, kteří svým pohybem a důrazem činili domácích hráčům velké potíže. Na světelné tabuli nesvítila ještě ani jedna odehraná minuta, když se v první velké šanci ocitl Barinka, který výborně vypálil ihned po buly. Plzeňský brankář Barta měl o chvíli později plné ruce práce i s ošemetným nahozením od modré Hamrlíka, které jen s námahou dokázal na dvakrát ztlumit. Plzeňští hokejisté se výrazněji osmělili až na začátku 4. minuty, kdy se pohotovou ranou zpoza kruhů prezentoval David Pospíšil. Z jeho dělovkou si však Altrichter poradil. Skóre se tak poprvé měnilo až v 5. minutě, když si Veselý dokázal dojet svoji Bartou vyraženou střelu, a poslal Zlín do vedení.
Domácí dostali v zápětí možnost početní výhody, když si šel na trestnou lavici sednout Okál, ale kromě individuální akce Straky, s ní naložili velice nepovedeně. Navíc se v oslabení opět mohli prosadit hosté, když se po chybě Sedláka dostala do úniku dvojice Leška Balaštík, ale ani jeden nedokázal výborného Bartu překonat. Hosté v této fázi hry byli lepším týmem, snadněji se dostávali do pásma soupeře, kde se také přesnými přihrávkami dokázali dostat do šance, tak jak tomu bylo i v osmé minutě v případě akce dvojice Leška Veselý. Plzeň se do dobré šance dostala až ve 12. minutě, a byl to asi nejlepší hráč domácích v utkání Straka, který střelou ihned po vhazování vystrašil zlínského brankáře. Vzápětí si plzeňští diváci mohli zhluboka oddychnout, že únik Veselého, který byl stažen Vostřákem skončil jen faulem, a nikoliv trestným střílením. Pět minut před první sirénou se domácím opět naskytla možnost přesilové hry, když si na trestnou lavici šel sednout Veselý, ale přesilovky zatím Plzni v tomto ročníku na domácím ledě příliš nejdou, a tak šli hosté do šaten s jedno brankovým vedením.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovou hru při vyloučení Hamrlíka. V dobré šanci se po akci Vostřáka, který unikl po pravém křídle, ocitl Pospíšil, ale prokázal málo důrazu v koncovce. Tempo druhé třetiny bylo o poznání pomalejší než v prvním dějství, a tak se plzeňští diváci většího vzruchu dočkali až na začátku 29. minuty, když se mezi kruhy úplně nekrytý ocitl hostující Tesařík, ale naštěstí pro domácí mu Barta včasným vyjetím zmenšil střelecký úhel. Plzeň následně přežila i oslabení při vyloučení Výborného a sama poté uhodila. V polovině zápasu se domácím podařilo vyrovnat, když výbornou práci odvedl Hurtaj, který si u mantinelu sebral puk, nalákal na sebe dva protihráče a přihrál volnému Cartellimu, který bombou propálil Altrichtera. Z vyrovnání se však domácí radovali jen několik sekund, když veterán Vlach našel před brankou úplně plzeňskými obránci ignorovaného Veselého a ten nadvakrát propasíroval puk za Bartu.
Ve 32. minutě dostali domácí možnost hrát dvacet čtyři sekund přesilovku pět na tři, kterou však ještě nedokázali využít, teprve při návratu vyloučeného Hamrlíka na led Vostřák po přenechání od Pospíšila propálil zlínského brankáře a srovnal stav utkání. Čtyři minuty před přestávkou mohli dokonce domácí ztrhnout vedení na svoji stranu, když se puk dostal před branku k Matějovskému, ale ten místo okamžité střely zvolil zpracování, a tím promeškal vhodný okamžik ke střele. To hosté si při přesilové hře o chvíli později počínala o mnoho lépe, ale je nutno poznamenat, že s velkou pomocí nedůrazné plzeňské obrany, která Leškovi do slova darovala třetí gól.

Třetí třetinu začala hosté stejně jak zakončili druhé dějství. Jenáček nikým nekryt sám před brankou z otočky poslal hosty již do dvou brankového vedení. Následně dostali domácí možnost trochu zkonsolidovat své řady, když na zimním stadionu zhaslo částečně osvětlení a deset minut se nehrálo. Domácím však pauza vůbec nepomohla a hostům naopak neubrala vůbec na elánu, ba naopak. Neustále jich bylo plné hřiště a chybující domácí zadáci nevěděli kam dřív skočit. Ve 48.minutě se na domácím ledě slavilo, bohužel pro domácí fandy, to však byli opět hosté, kteří se radovali. Dobroň udělal chybu u zadního mantinelu, puk se dostal přes Mokrejše k Vlachovi a ten nekompromisně vstřelil 250. ligovou branku v kariéře, čímž vstoupil mezi velikány českého hokeje.
Domácí následně přidali na bojovnosti, ale každý útok byl velice kostrbatý, a domácí hráči jen ztěží hledali recept na dobře bránící Zlín. Jiskřičku naděje vykřesal Plzni v 55. minutě Krátoška, který pohotově po vyhraném buly Sedláka propálil Altrichtera, ale to však již bylo ze strany Plzně vše. Hosté si tak po zásluze odvezli z plzeňského ledu tři body.

Rostislav Čada (Plzeň): "Po neúspěchu v Litvínově jsme moc toužili vyhrát, inkasovali jsme však laciné góly. Zlín velmi dobře bránil, v době našeho největšího tlaku jsme opět inkasovali a to nás srazilo. Tolik individuálních chyb jsme snad neudělali za celé mé dosavadní působení v Plzni."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Měli jsme z domácích respekt, hlavně jsme se obávali, že nás jejich čtyři útoky přebruslí. Snažili jsme se o pozornou obranu a podařilo se nám využít všech chyb v plzeňské obraně."