Zasloužená dělba bodů

V nepříliš pohledném zápase remizovali hráči HC LASSELSBERGER PLZEŇ s BÍLÝMI TYGRY z Liberce 2:2 po prodloužení. Domácí sice v utkání dvakrát vedli, ale hosté vždy dokázali využít okének v obraně Plzně a po zásluze si z plzeňského ledu vezou jeden extraligový bod.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

2:2p
1:1, 1:1, 0:0 - 0:0

14. Vostřák (Švík), 28. Pospíšil (Dvořák) - 18. Novák (Kašpařík), 37. Kašpařík (Čakajík)

Barta - Dobroň, Hanzlík, Cartelli, Vobořil, Kubeš, Dobrovolný - Dvořák, J. Straka, Pospíšil - Adamský, Krátoška, Sedlák - Vostřák, Hurtaj, Matějovský - Bílek, Švík, Důras Rozhodčí: Husička - Machálek, Čech

Bílí Tygři Liberec

Svoboda - Moravec, Nedvěd, Jiruš, Šmíd, Čakajík, Krstev - Rozsíval, M. Straka, Korhoň - Kropáč, Plodek, Procházka - Novák, Kašpařík, Verčík - Pabiška, Musil, Hájek

Statistiky: Petr Naar
Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
13:15 Pavel Vostřák Jan Švík Vostřák, Švík, Matějovský, Hanzlík, Dobroň Jiruš, Šníd, Korhoň, Straka, Rozsíval
17:56 Václav Novák Pavel Kašpařík Novák, Kašpařík, Jiruš, Krstev, Musil Dobroň, Hanzlík, Straka, Pospíšil, Sedlák
28:06 David Pospíšil Michal Dvořák Pospíšil, Dvořák, Straka, Hanzlík, Dobroň Čakajík, Krstev, Hájek, Musil, Pabiška
36:05 Pavel Kašpařík Václav Novák Novák, Kašpařík, Čakajík, Krstev, Verčík Dobrovolný, Kubeš, Matějovský, Švík, Důras

Reportáž

David Tauš - Utkání místy i podprůměrné extraligové úrovně začali aktivněji hosté z Liberce, kteří si počínali důrazněji v osobních soubojích a lépe se jim dařila kombinace v pásmu soupeře. Ve velmi dobré příležitosti se ve 3. minutě ocitl po spolupráci s Novákem Kašpařík, ale tváří tvář Bartovi neuspěl. Stejná dvojice se připomněla i v polovině první třetiny, když Kašpařík našel opět před brankou nepokrytého Nováka, ale ani ten nedokázal Bartu překonat. V této fázi utkání to byli hosté, kteří diktovali tempo zápasu. V 11. minutě se po chybě Cartelliho na útočné modré řítil přes celé kluziště na Bartu Korhoň, ale plzeňský brankář byl opět na místě. Když se pak o dvě minuty později neujala ani šance Michala Straky, byli to domácí, kdo poprvé v zápase uhodili. V 15. minutě dokázal Švík se štěstím propasírovat puk před branku hostů na volného Vostřáka, a ten již chladnokrevně překonal Svobodu. Plzeň krátce ožila, měla možnost hrát i přesilovou hru, ale vítr s plachet jí vzal pět sekund po návratu hostujícího Musila na led agilní Novák, který po sólovém úniku střelou pod víko překonal domácího brankáře.

V prvních deseti minutách druhá třetiny se ani jednomu týmu nedařilo. Obě mužstva kazila přihrávky, a dostat se do pásma soupeře a něco tam vymyslet, byl pro jedno i druhé mužstvo téměř nadlidský úkol. Změnu přinesla až 28. minuta, když se překrásnou akcí prezentoval domácí Dvořák, který si za brankou Liberce pohrál jako kočka s myší s Čakajíkem, naservíroval puk před branku na úplně volného Pospíšila, pro kterého již nebyl problém překonat desorientovaného Svobodu. O chvíli později mohla Plzeň vedení dokonce zvýšit, ale ani Důras ani Straka své šance nedokázali využít. Tyto neproměněné šance mohli Plzeň mrzet o to více, že čtyři minuty před druhou sirénou nechali plzeňští obránci před brankou zcela volného Kašpaříka, a ten na dvakrát propasíroval puk za Bartova záda.

Třetí třetinu začali aktivněji domácí hráči, hrající již od konce druhé třetiny bez zraněného Hurtaje (poraněné vazy) a Vostřáka (žebra). V dobré šanci se ocitl po přenechání puku Sedlákem Dvořák, ale jeho bomba minula branku. O chvíli později Švík vysunul fotbalovou uličkou rychlého Důrase, ale ten postrádal potřebný klid v koncovce. V polovině třetího dějství se pomalu zase začali připomínat hosté. Při přesilové hře Plzně chyboval Hanzlík a Kropáč se řítil sám na Bartu, který však zázračně kryl. Poté se domácí obrana dopustila další chyby, když do stoprocentní šance pustila hostujícího Nováka, ale Barta opět čaroval. Jenom jemu tak mohli domácí hráči děkovat, že zápas dospěl až do prodloužení, protože šance Kropáče či Nováka s Kašpaříkem po brance jen volali.

Prodloužení zahájila bomba Pospíšila, kterou Svoboda nedokázal dostatečně ztlumit, ale dojíždějící Straka neměl přesnou mušku. Na druhé straně bylo domácím fanouškům horko při minele Kubeše, kterého za brankou obral o puk nejlepší hráč hostů Kašpařík, našel před brankou volného Nováka, ale ten zbrkle minul. Minutu před koncem prodloužení korunoval nepovedený výkon obrany Plzně Hanzlík, který poslal do šance Kropáče. Barta však dokázal svým zákrokem zachránit pro Plzeň remízový stav 2:2.

Miroslav Přerost (Plzeň): Bylo to vyrovnané utkání, které zaslouženě skončilo nerozhodně. Rozhodující v utkání není počet gólových šancí. V situaci, ve které se nyní nacházíme vinou zranění šesti hráčů, jsme rádi za každý bod. Hurtajovo zranění kolena navíc bude zřejmě vážnějšího rázu.
Miroslav Dvořák (Liberec): Jsme rádi, že jsme bodovali, ale mohli jsme nakonec v závěru poslední třetiny získat plný počet bodů.