SDO: PLZ - LIT 7:0

Sedm branek pro chemiky a starší dorost vítězí

Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Litvínov 7:0 (1:0, 3:0, 3:0). Plzeňský starší dorost po ztraceném utkání v Karlových Varech doma zabral a připsal si plný počet bodů. Galapředstavení plzeňské elitní letky Přikryla, Kepky a Uhlíka, která vstřelila pět branek, podpořil standardně spolehlivým výkonem gólman Pacl, jenž si připsal první nulu v sezóně.

HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov

7:0
1:0, 3:0, 3:0

Branky a nahrávky: 18. Kepka (Uhlík, Přikryl), 26. Kristl (Kaňák, Hůlka), 27. Vlček (Kristl), 40. Kepka (Uhlík, Přikryl), 47. Uhlík (Přikryl, Kepka), 51. Přikryl (Kepka, Uhlík), 58. Kepka (Přikryl). Rozhodčí: Kostourek - Martinec, Rovaš. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 72. Střely na branku: 24:15. Průběh utkání: 7:0.

Pacl - Polívka, Kaňák, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Krliš, Jakubec, Starý, Kepka, Sladký, Přikryl.

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Šefl, Šimeček, Sýkora, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Střibrný.

Jan Walter 0 0 0 1 2

Utkání otevřelo vyloučení hostujícího Wiedemanna a indiáni se k první vážnější příležitosti propracovali až na samotném závěru přesilovky. To po střele od modré byl kotouč sražen klubkem těl a jen tak tak se se vykutálel mimo klec. Litvínovští se krátce po ubránění oslabení rozkoukali a sami začali útočit, čímž si vykoledovali Vlčkův faul. Ale ani chemici nebyli v přesilovce úspěšní. Přestože domácí prohospodařili další početní výhodu, byli to oni, kdo se radoval. Uhlík dobře viděl Jiřího Kepku, který si dělal v mezikruží prostor, a poslal na něj přesný pas. Ten prokázal pověst střelce a poprvé překonal Klečku. Druhý trest ve dvacetiminutovce si následně připsal Wiedemann, ale indiáni jej znovu nepotrestali.

I druhá část přinesla hned zkraje plzeňskou přesilovku, jež už ale byla využita! Hosté naivně nechali Richarda Kristla dvakrát dorážet a plzeňský kapitán se trefil přesně k tyčce. Uběhlo něco málo před minutu a půl a indiáni slavili znovu. Rychlý brejk dvou na jednoho přesně zakončil po Kristlově nahrávce Lukáš Vlček. Plzeňští si vybrali i trošku štěstěny, když ve 34. minutě za Paclem zazvonila tyčka. A poté, co hosté pohrdli další přesilovkou, Západočeši navýšili svůj náskok na čtyři branky, když se trefil Jiří Kepka.

Tentokrát třetí třetina začala litvínovskou přesilovkou, na jejímž konci se Pacl vytáhl proti Kučerově dorážce z bezprostřední blízkosti. Plzeň se nepoučila a dál faulovala, jenž Litvínov nebyl schopný prokletí přesilovek prolomit. Krátce poté, co se na led vrátil vyloučený Walter, domácí znovu úřadovali. Spolupráci efektivní plzeňské lajny zakončil za Klečkova záda Jiří Uhlík. A modrobílá elitní letka o sobě znovu dala vědět za necelé čtyři minuty, kdy Roman Přikryl využil Kepkovy nahrávky a mohl se radovat. A aby toho na chemiky nebylo málo, i Jiří Kepka tři minuty před poslední sirénou zkompletoval svůj hattrick a zakončil plzeňskou jízdu na skóre 7:0.

Radek Kampf (Plzeň): Začátek zápasu byl z naší strany špatný, a to ze strany všech hráčů. Poté se nám podařilo zlepšit hru v předbrankovém prostoru, a proto jsme dali i góly. Přesto nemůžeme být spokojení. Na nějakou dobu se k nám vrátili z juniorů naši hráči Kepka s Přikrylem a ostatní kluci asi čekali, že tihle dva to všechno odehrají a zápas uhrají sami! Tato lajna dala pět branek a utkání se jim povedlo, na to však nejde spoléhat. Nechali jsme v průběhu zápasu dokonce sedět čtyři naše hráče, aby si uvědomili, že takhle hrát nelze.