SDO: SLA - PLZ 7:5

Starší dorost opět venku nebodoval, padl na Slavii

Starší dorostenci HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 7:5 (1:3, 3:1, 3:1). Plzeňský starší znovu neuspěl na ledě soupeře, tentokrát nestačil na celek Slavie. Na ledě sešívaných dlouho držel nadějný dvoubrankový náskok, ale nakonec stejným poměrem prohrál. Protáhl tak svou výsledkovou mizérii z venkovních kluzišť na sedm duelů.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

7:5
1:3, 3:1, 3:1

Branky a nahrávky: 6. Červený (Tejral, Havelka), 21. Zajíc (Červený), 26. Fortelka (Tejral, Havelka), 36. Fortelka (Patzelt), 42. Fortelka, 55. Zajíc (Drahorád, Havelka), 56. Suda (Drahorád, Saňa) - 5. Kristl (Michel, Indrák), 8. Michel (Indrák, Kristl), 16. Michel (Kristl, Indrák), 21. Kristl (Indrák), 51. Kepka (Polívka, Přikryl)

HC Slavia Praha

Sochůrek - Červený, Hyršl, Kottek, Saňa, Josefus, Havelka, Adam, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Tejral, Bureš, Zajíc, Fortelka, Suda, Mareček, Furch.

HC Plzeň 1929

Pacl - Polívka, Kaňák, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Indrák, Suchý, Jakubec, Starý, Kepka, Přikryl.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jindřich Pacl 59 44 7 37 84,09 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Beneš 0 0 0 -1 0
Jan Hůlka 0 0 0 -3 0
Miroslav Indrák 0 4 4 2 0
Jan Jakubec 0 0 0 -3 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 -3 0
Jiří Kepka 1 0 1 -3 0
Richard Kristl 2 2 4 2 0
Jan Lobo 0 0 0 1 0
David Michel 2 2 4 2 0
Patrik Opava 0 0 0 0 0
Matěj Polata 0 0 0 -1 2
Ondřej Polívka 0 1 1 1 2
Jan Prokop 0 0 0 -1 0
Roman Přikryl 0 1 1 -3 4
Dominik Starý 0 0 0 1 0
Filip Suchý 0 0 0 -1 0
Milan Švarc 0 0 0 0 0
Jiří Uhlík 0 0 0 0 0
Lukáš Vlček 0 0 0 0 0
Jan Walter 0 0 0 0 2

komentář

Utkání bohaté na góly začalo převahou hostujících hráčů. Ti si dělali se slávisty, co chtěli a byla jen otázka času, kdy se dostanou do vedení. V úvodních sekundách páté minuty se kotouč dostal ke kapitánovi Indiánů Richardu Kristlovi, který bez větších problémů dopravil kotouč do sítě. V zápětí hráli sešívaní přesilovku a podařila se jim využít. Patrik Červený, kapitán Slavie, vybojoval proti obránci kotouč a okamžitě ho poslal přesně k tyčce.

Slávistická radost z vyrovnání však netrvala dlouho, jelikož za necelé dvě minuty dostal David Michel přihrávku zpoza branky a z voleje ji poslal za záda Sochůrka. Zápas se poté trochu uklidnil a bojovalo se na obě strany, ne ale nadlouho. Ještě v první dvacetiminutovce se proháčkoval Přikryl až za obránce, v rozhodující moment mu však sjel kotouč z hole. Promarněná šance ho nemusela mrzet, jelikož ihned na to si Kristl vyjel z rohu kluziště a křižně nalezl perfektně postaveného Davida Michela, pro kterého nebyl problém poslat kotouč do odkryté klece.

V první část to ovšem nebylo stále vše. Šestasedmdesát sekund před koncem úvodního dějství ujel sešívaným hráčům Kristl, udělal parádní kličku Sochůrkovi a mířil do zcela prázdné branky. V rozhodující moment mu ale kotouč přeskočil hokejku. Od druhé třetiny se domácí výrazně zlepšili a bylo to znát hned od prvních sekund. V čase 20:19 se po přesné přihrávce trefil Marc Zajíc. Sešívaní to ale v zápětí podcenili a rychle inkasovali. Na konci útočné akce stál Richard Kristl a jeho přesný pokus.

Slavia se nevzdala a nadále bojovala ze všech sil. Vyplatilo se to v 26. minutě, kdy ujel Tejral společně s Michalem Fortelkou do úniku dvou na jednoho. Prvně jmenovaný poslal ideální přihrávku, kterou Fortelka usměrnil přesně do klece. V polovině duelu stáli při domácích všichni svatí, Kristl totiž z voleje pálil do odkryté branky, ovšem Sochůrek nechal na ledě beton, kterým Kristlovu ránu vyrazil.

To sešívané nabudilo a ve zbytku třetiny dominovali. Dokonce se dostali i do tlaku, který nakonec vyústil ve vyrovnávací trefu. Patzelt se procpal podél levého mantinelu, kotouč zatáhl až skoro za branku, stihl však před tím najít najíždějícího Michala Fortelku, který měl před sebou už jen prázdnou klec. Několik málo sekund nato se mohli Pražané dostat do vedení, Tejral svojí ranou hodně těsně tyčky vystrašil všechny Plzeňáky.

Třetí dějství začalo náporem červenobílých hokejistů. Poté se povedla plzeňskému obránci velká chyba, po které se puk dostal mezi kruhy na osamoceného Michala Fortelku a ten okamžitě pálil po ledě k tyčce. Slávistický útočník se tak mohl radovat z hattricku. Navýšit vedení mohl Zajíc, kdyby se mu však povedlo poslat kotouč do opuštěné svatyně a ne do rohu kluziště.

V oslabení neubránili slávisté Jiřího Kepku, který se z pomocí teče trefil od modré čáry. Pak přišel asi rozhodující moment celého střetnutí. Michel stál před Sochůrkem úplně sám a po přihrávce okamžitě střílel, napálil ale jenom slávistického brankáře, který si tak připsal veledůležitý zákrok.

V početní výhodě Drahorádovi rána od modré vůbec nesedla a puk se jen šoural po ledě mimo tři tyčky. Tam však stál Marc Zajíc, nastavil hokejku a přesnou tečí poslal sešívané do vedení. Ani ne minutu nato se opakovala podobná situace. Tentokrát už vypálil Drahorád přesněji a Pacl kotouč jen vyrazil před sebe, kde stál Martin Suda. Ten si kotouč vzal a hbitě ho vedle gólmana poslal do sítě. Plzeň se poté ještě snažila s výsledkem něco udělat, nepovedlo se, a Slavia si tak připisuje cenný skalp lídra tabulky.