SDO: LIT - PLZ 1:0

Starší dorost znovu venku neuspěl, přesto zůstane první

Starší dorostenci HC Litvínov - HC Plzeň 1929 1:0 (0:0, 0:0, 1:0). Nejtěsnějším možným výsledkem skončilo čtvrté měření sil dorosteneckých výběru Plzně a Litvínova. Domácí spíše fotbalovou výhrou srovnali bilanci s indiány a připsali si výhru nad lídrem.
Plzeň nyní čeká v sobotu poslední utkání první části základní soutěže doma proti Kladnu. Rytíři jsou na druhém místě, ale protože v předposledním kole taktéž prohráli, jejich čtyřbodový odstup jim nedovolí bojovat o "malý primát".

HC Verva Litvínov - HC Plzeň 1929

1:0
0:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 46. Pospíšil (Stříbrný). Rozhodčí: Bžoch - Zajíc, Tichý. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 1:0.

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Kokeš, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Pospíšil, Šimeček, Sýkora, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Stříbrný.

Pacl - Polívka, Kaňák, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Krliš, Indrák, Čadek, Kepka, Sladký, Přikryl.

Jan Walter 0 0 0 0 2

V začátku první třetiny byl Stříbrný dobře bráněn hostujícím Hůlkou, i přesto si však našel místo na střelu, kterou zlikvidoval pohotový Pacl. O chvíli později Baránek našel volného Weitze na modré čáře, ale přihrávka byla moc prudká a kotouč odletěl na zakázané uvolnění. V 7. minutě přišlo první vyloučení na straně hostí a chemici si tak zahráli dvě minuty ve výhodě. Baránkova střela z modré čáry jen zaduněla o Paclovo beton a přesilová hra zůstala neproměněna. Ke konci třetiny zasáhl výborně Klečka, když se před ním objevila skrumáž hráčů a skvěle podržel svůj tým. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

V úvodu druhé třetiny přišlo jediné vyloučení domácích za celý zápas, kdy usedl na trestnou lavici Řezníček na dvě minuty za podražení. Domácí se úspěšně ubránili a šest sekund před návratem Řezníčka byl vyloučen hostující Lobo. V početní výhodě to od modré zkusil Kokeš, který střílel mimo tři tyče. Přesilovou hru tak nevyužili ani domácí. V závěru třetiny se hostující gólman Pacl blýskl pěkným zákrokem, kdy po prudké střele Stříbrného šikovně vymrštil svou lapačku a zakryl tak škvíru u levé tyče. Domácí uzamkli Plzeň před Paclem, ale nebylo jim to nic platné, protože branka nepadla ani v druhé části utkání.

Až ve 45. minutě přišla první a také poslední branka tohoto utkání a to v podání domácích. Stříbrný našel osamoceného Vlastimila Pospíšila, kterému nedělal žádný problém zasunout kotouč do odkryté branky. Dále přišly ještě dvě vyloučení na straně hostí, černožlutí ale svůj náskok nenavýšili. V poslední minutě si hosté vyžádali oddechový čas, kdy zůstal Pacl na střídačce a Plzeň hrála v šesti. Sedm sekund před koncem byla pískána přihrávka rukou a hosté už neměli čas a vyslali gólmana zpět do branky.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Myslím si, že dnešní výkon byl velmi dobrý z obou stran, protože Plzeň hrála výborně. Mají skvělej manšaft. Vůbec jsme nezaostávali, i když na začátku sezóny to nevypadalo , tak jak to vypadá teď. Myslím si, že jsme fyzicky i technicky vyrovnaní těm nejlepším manšaftům a můžeme porazit kohokoliv. Škoda jen, že jsme neudělali o pár bodů víc, třeba se Spartou nebo s jinými manšafty. Možná, že nám potom body budou chybět do toho konečnýho účtování, aby jsme se dostali na první pokus do play-off. Zatím nevíme výsledek Vary - Kladno, ale když budeme v druhé skupině, tak se pokusíme postoupit v druhým kole a potom play-off už je o něčem jiném. Chtěl bych pogratulovat všem klukům za dnešní výkon!

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Z naší strany jsme zápas sehráli dobře, měli jsme hromadu šancí. Měli jsme dát pětkrát do prázdné brány, takže jsme tlak měli. Litvínov bránil velice dobře a podržel je brankář. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že kdo dá gól vyhraje a domácí měli tři gólovky a pak přišel jeden brejk a dali góla.