Ani čestný úspěch

O s t r a v a - Vzhledem k obrovské marodce Plzně dostali ve Vítkovicích příležitost Milan Volák, hostující v Havířově, a jeho spoluhráč, obránce Patrik Rimmel. V první třetině zápas skončil pro Aleše Krátošku, který inkasoval trest 5+TDK. Těžce zkoušený tým Plzně vzdoroval téměř 40 minut. Domácí dokázali do posledních 90 sekund druhé třetiny vtěsnat dva góly, vítězství v poslední části dalšími dvěma góly zisk tří bodů ještě pojistili. Z Ostravy tak odjíždí Plzeň téměř již tradičně s vysokou porážkou.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

4:0
0:0, 2:0, 2:0

Branky: 39. Irgl (Ficenc, Hubáček), 40. Burger (Kaděra, Krayzel), 52. Ficenc (Chmelíř), 55. Irgl (Hubáček). Rozhodčí: Nečas - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc Krátoška (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3032.

HC Vítkovice Ridera

Trvaj - Seman, Černošek, Kowalczyk, Zápotočný, Ficenc, Chmelíř, od 23. minuty navíc Dresler, Pavel Kumstát - Kaděra, Burger, Krayzel - I. Padělek, A. Padělek, Olesz - Irgl, Hubáček, M. Tomášek - od 23. minuty navíc Míka, Hulva, Krenželok

Barta - Dobroň, Jiří Hanzlík, Cartelli, Vobořil, Kubeš, Rimmel - Dvořák, J. Straka, D. Pospíšil - Adamský, Krátoška, Z. Sedlák - Důras, Švík, Matějovský - Dobrovolný, R. Bílek, Volák

Aktivně začala Plzeň ve vítkovické hale proti domácímu týmu. Po první hrozbě z hole Kaděry se do dvou příležitostí dostali hosté. Pospíšil svoji střelu namířil pouze do lapačky gólmana Trvaje, Krátoška namazal Adamskému, ale Trvaj se proti jeho střele dokázal rychle přemístit. V 10. minutě pozvedl domácí prapor Olesz, který obelstil Hanzlíka a bekhendem zkoušel překonat Bartu, již ležícího na ledě. Do své první šance v zápase se dostal Irgl, kterého ideálně našel Hubáček, ovšem puk se odrazil od betonů plzeňského gólmana. V polovině 12. minuty se poprvé vylučovalo, za katr odkráčel Patrik Rimmel, dnes hráč Plzně. Barta musel zakročit proti střele kroků Černoška z bezprostřední blízkosti. Ale ani Trvaj se při přesilovce Vítkovic nenudil, vystrašila jej střela Kubeše zpoza obránce. Dvakrát to na plzeňského gólmana zkoušel Kaděra, ale obrovská šance přišla na druhé straně. Na Trvaje se řítil Adamský, ale vracející se Padělek nakonec znemožnil plzeňskému forvardovi zakončit. Jeden z důležitých okamžiků zápasu se odehrál na konci 17. minuty. Krátoška fauloval u hrazení domácího obránce Zápotočného, inkasoval za svůj přestupek trest 5+TDK a Vítkovice měly k dispozici dlouhou přesilovku. Úvodní část zakončila dobrá střelecká pozice Chmelíře, ale do šatny se šlo za nerozhodného stavu.

Rozdělenou přesilovku nedokázali domácí využít ani ve druhé části. Střely Burgra, Irgla ani Zápotočného se do branky nevešly, ovšem domácí se dostali do tempa. Vytvářeli si tlak, po většinu času však platonický. Výbornou příležitost ke skórování měl Burger, ale sám u pravé tyčky nepropasoval puk do sítě. Plzeň zvedla hlavu až při prvním vyloučení domácího hráče v polovině utkání. Nadějnou pozici nevyužil i kvůli pohotovému Trvajovi Švík. V další přesilovce Plzně domácí na poslední chvíli zabránili šanci Matějovského, když Trvaj lapil i střelu Dvořáka, zůstávalo stále bezbrankové skóre. To se změnil 90 sekund před koncem druhé části. Ficenc vyslal do úniku Irgla, který si položil Bartu a zavěsil. Za několik desítek sekund domácí zvýšili. Barta vyrazil puk, který na něj mířil po akci Kaděry, ale ve vzduchu touš dokázal trefit Burgr a bylo rázem 2:0 pro domácí.

Vstřelit kontaktní gól se hostům nepodařilo ani v dohrávané přesilovce na začátku třetí třetiny. Ostrou ránu Dvořáka opět chytil jistý Trvaj, hosté začali více tlačit, ale přibrzdilo je vyloučení Milana Vobořila v polovině závěrečné části hry. Domácí faul potrestali a utkání prakticky rozhodli, a to při singalizovaném vyloučení dalšího hráče Plzně. Bartu prostřelil obránce Chmelíř, 3:0. Utkání zdramatizovat se pokusil Matějovský, ale opět byl Trvaj vynikající. Jako opakování zlého ostravského snu Plzně z loňské sezóny to začalo vypadat v závěru zápasu. V plzeňské síti se zatřepetala střela Irgla, který tak zaznamenal druhý gól v zápase, 4:0. Zápas nabral na nervozitě, šarvátku Rimmela a Kaděry ocenil hlavní rozhodčí dvěma minutami pro obě strany. Utkání zakončila šance Hubáčka, který mezi kruhy pátý gól nevstřelil, což byla pro Plzeň velmi slabá náplast bolest z vysoké prohry.

Aleš Tomášek (Vítkovice): "Mysleli jsme si, že utkání rychle rozhodneme, ale naše čekání na gól se protáhlo. Za stavu 0:0 byl zápas ještě vyrovnaný, do soupeře jsme se ale tlačili trochu bezhlavě. Po prvním gólu už jsme byli lepší a převahu vyjádřili dalšími góly."

Rostislav Čada (Plzeň): "Přijeli jsme bez sedmi hráčů a náš záměr bodovat nám nevyšel. Do prvního gólu jsme byli Vítkovicím vyrovnaným soupeřem. Pak jsme ale po individuální taktické chybě inkasovali podruhé a z naší hry už se vytratil potřebný důraz. V oslabení jsme dostali ještě třetí gól a to už nešlo zvrátit."