VSE-PLZ 2:1: Plzeň jede ze Vsetina s prázdnou

V s e t í n - Nepříliš pohledný hokej byl k vidění na vsetínském zimním stadionu. O vítězství Valachů se postaral svým prvním gólem v sezóně kapitán Josef Štraub. Plzeň zbývajících 38 minut bojovala o vyrovnání, několikrát k němu bylo hodně blízko, ale červené světlo za Bieglovou brankou už nikdo nerozsítil. Jedinou branku Plzně vstřelil v 18. minutě po Pospíšilově přihrávce Matějovský.

VHK ROBE Vsetín - HC Škoda Plzeň

2:1
1:1, 1:0, 0:0

Branky: 12. Jaškin (Stantien, Vak), 22. Štraub (Demel) - 18. Matějovský (Nedoma, D. Pospíšil). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6, navíc Vak (Vsetín) 10 min. Bez využití. Diváci: 2448.

VHK ROBE Vsetín

Biegl - Luža, J. Polák, Jaškin, Frolo, Kuboš, Němec - Hudec, Štraub, Demel - Dubec, Vak, Stantien - Ambruz, R. Hruška (41. Kovář), Hašek

Barta - Nedoma, Vobořil, Jiří Hanzlík, M. Výborný, Jindřich, Dobrovolný - Andrašovský, J. Straka, D. Pospíšil - Důras, Krátoška, Sedlák - Dvořák, Švík, Matějovský

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
11:16 Alexej Jaškin Marek Dubec Tomáš Vak Jaškin, Dubec, Vak, Stantien, Frolo Nedoma, Výborný, Důras, Krátoška, Sedlák
17:56 Radek Matějovský Milan Nedoma David Pospíšil Matějovský, Nedoma, Pospíšil, Jindřich Štraub, Demel, Luža, Polák
20:36 Josef Štraub Tomáš Demel Štraub, Demel, Luža, Polák, Hudec Nedoma, Vobořil, Andrašovský, Straka, Pospíšil
Dvě kola na vítězství čekající Vsetín vstoupil do utkání s viditelným nasazením. Byl to ale právě nejmladší tým ligy, v jehož obranné pásmu se odehrálo prvních pět minut zápasu. Biegla nejprve prověřil bývalý vsetínský bek Nedoma a po něm i plzeňský kapitán Pospíšil. Vsetínští se probudili až po pěti minutách hry, kdy branku hostů atakoval Marek Dubec. Ani jeho, ani Štraubovy pokusy však cestu za Bártova záda nenalezly. První branku střetnutí tak zaznamenal až ve dvanácté minutě ruský matador ve službách Vsetína Jaškin. Hosté si přes svoji převahu vypracovali gólovou příležitost až dvě minuty před koncem první části, kdy se trefil Matějovský.

Vstup do druhé třetiny se povedl lépe domácím, jejichž tlak vyvrcholil už v půli dvaadvacáté minuty. Vsetínský bojovník Demel vybojoval puk, přihrál jej spoluhráči Štraubovi, který domácí poslal do vedení. V následujících minutách se spíše vylučovalo, ale přesilovky nebyly silnou zbraní ani jednoho z týmů. Plzeňského brankáře pak zkoušeli překonat Hašek s Hudcem, Biegl musel naopak čelit náporu útoku Andrašovský - Straka - Pospíšil. V 37. minutě se již z vyrovnání radoval Andrašovský, jenže rozhodčí Smeták viděl stát v brankovišti Straku a gól neuznal.

Do posledního dějství vstoupili hosté a odhodláním vyrovnat. První minuty závěrečné třetiny tomu i odpovídaly. Nejprve se v gólové příležitost ocitl Důras a po něm i Straka a kapitán Západočechů Pospíšil. Na druhé straně kluziště se pohlednou šancí blýskl uzdravený Robin Kovář. Následně se na Bártu řítili Hašek se Stantienem, druhý jmenovaný však v rozhodující chvíli promáchl. Třicet vteřin před koncem pak Plzeňští zkoušeli hru bez brankáře, ale šestý hráč v poli je nespasil. Plzeň tak ze Vsetína odjíždí bez bodu.

Jiří Režnar (Vsetín): "Naše vítězství bylo hodně vydřené. V závěru nás velmi podržel Radovan Biegl, který chytil dvě jasné šance. Hráči si za velké nasazené zaslouží poděkování."

Rostislav Čada (Plzeň): "Viděli jsme rychlé a agresivní utkání s velkým nasazením na obou stranách. Udělali jsme stejně jako domácí minimum chyb v obraně, bohužel jsme z nich dostali dva góly. I když jsme si ve třetí části vynutili tlak, díky malému důrazu v útoku a výkonu Radovana Biegla jsme nezískali ani bod."