SDO: PLZ - VIT 3:1

Dorostenci potvrdili domácí formu, dokázali přehrát i Vítkovice

Plzeň - Plzeňští starší dorostenci potvrdili vynikající formu v domácím prostředí a porazili na svém ledě i silný vítkovický tým. I když tomu výsledek neodpovídá, domácí měli téměř celý zápas herní převahu a mohou litovat několika neproměněných šancí, především v úvodní třetině zápasu. I tak si nakonec vypracovali dvougólový náskok a v zápase dokázali zvítězit.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Ridera

3:1
1:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 20. Švarc (Beneš, Krliš), 39. Beneš (Švarc), 54. Indrák (Michel) – 30. Volný. Rozhodčí: Sýkora - Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Pacl - Polívka, Andrlík, Hůlka, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Opava, Michel, Uhlík, Krliš, Indrák, Kepka, Sladký, Přikryl

HC Vítkovice Ridera

Mizera . Puzič, Ballner, Schwarz, Chutý, Jáchym, Stránský, Sysala, Kafka, Krenželok, Škutchan, Šrámek, Ollender, Gellnar, Kalpetek, Stanke, Pop, Šendera, Fajkus

Jan Walter 0 0 0 2 0

Úvod utkání patřil domácímu týmu. Mizeru v brance Vítkovic prověřili indiáni už po necelé půlminutě a po 44 vteřinách byl hostující gólman poprvé překonán, jenže Krlišovu střelu zastavila tyč. Další šanci měli domácí až při přesilové hře po vyloučení Churého, Michel ale dostal po sprintu puk do těžké pozice a nemohl tak úplně přesně zamířit. Hosté se osmělili až v patnácté minutě, kdy se po zaváhání domácích hráčů dostal k puku Klapetek, ale výborně proti němu zasáhl Pacl. Úvodní branka zápasu tak padla až v poslední minutě, když se domácí dostali do přečíslení proti dvěma obráncům, které po přihrávce Krliše a zadovce Beneše proměnil Milan Švarc - 1:0! Ve zbývající necelé minutě už se hosté k odpovědi nedostali a tak byl stav po první třetině 1:0.

Hosté mohli hned po návratu z kabin srovnat, Ballner získal puk po obrovské chybě obránců, ale s šancí si neporadil dobře. Další šanci měl až ve 25. minutě Kristl, který si stáhl puk ze vzduchu a ihned bekhendem zakončoval, ale Mizeru nepřekvapil. Domácí pak dostali výhodu přesilové hry, tu ale nejen že nevyužili, vteřinu po jejím skončení dokonce inkasovali vyrovnávací gól. Dominik Volný se dostal zcela sám do úniku a dvanáct vteřin před polovinou hrací doby přesnou střelou pod břevno vyrovnal - 1:1! Domácím mohl vzápětí vrátit vedení Beneš, proti němu ale dobře zasáhl Mizera. Martin Beneš se ale nakonec prosadil! Ve 38. minutě mu Milan Švarc vrátil gólovou nahrávku a Beneš zamířil přesně - 2:1!! Toto vedení už domácí do druhé přestávky uhájili.

I ve třetí části měl první velkou šanci Ballner, ale i tentokrát byl lepší plzeňský gólman Pacl, který jeho pokus vytěsnil nohou a uchránil vedení svého týmu. Změnu ve skóre nepřinesly ani přesilové hry, dvě na straně Vítkovic, jedna domácí. A tak se na další branku čekalo až do času 54:00, kdy důležitý zásah přidal domácí Miroslav Indrák. Ten si počkal na ideální nahrávku mezi kruhy a prudkou střelou zamířil přesně pod břevno, kam Mizera nemohl dosáhnout - 3:1! Hosté si situaci ještě víc zkomplikovali vyloučením v čase 55:06. Jenže v oslabení opět všem ujel aktivní Ballner, ale ani v tomto případě se mu nepodařilo na Pacla vyzrát a domácí už pak své vedení uhájili do závěrečného hvizdu.

Radek Kampf (Plzeň):
Od začátku toho zápasu jsme měli šance, jen v první třetině jsme neproměnili asi čtyři gólovky. Když jsme vedli, tak jsme soupeře měli neustále pod tlakem, jen je škoda, že při naší přesilovce jsme dostali gól na 1:1. Věřili jsme ale, že to vyhrajeme. Kluci hráli disciplinovaně, dobře v obranném pásmu, i si vytvořili dost šancí. Při přesilových hrách hrajeme s jedním obráncem nahoře a dvě z nich jsme nesehráli dobře, z toho byl ten gól a přečíslení v závěru. Moc jsme si tam hráli s pukem a přihrávky nechodily tak rychle, jak by měly.