JUN: PLZ - OLO 2:7

Juniorka vítěznou sérii neprodloužila, prohrála s Olomoucí

Junioři HC Plzeň 1929 - HC Olomouc 2:7 (1:4, 0:1, 1:2). Plzeňští indiáni nenavázali na dobré výkony z předchozích utkání a doma prohráli s Olomoucí vysoko 2:7. Vaz srazila domácím už v úvodu nezvládnutá přesilovka, ve které inkasovali, a to dokonce dvakrát. Musí se ale z prohry rychle oklepat, neboť je už zítra čeká dohrávané střetnutí s Třincem.

HC Plzeň 1929 - HC Olomouc

2:7
1:4, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 8. Schleiss, 57. Houfek (Mašek) - 5. Lehečka (Jergl J.), 6. Novotný, 11. Beták (Schejbal, Šťastný), 20. Heža (Rašner, Jergl A.), 38. Kunce (Hes), 57. Heža (Jergl J.), 60. Heža (Jergl A., Jergl J.). Rozhodčí: Sýkora - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 70. Střely na branku: 34:39.

Příhoda (od 21. Karafiát) - Šmíd, Kubík, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Zimmermann, Noga, Pacanda, Houfek, Tulačka, Pašek, Langer.

HC Olomouc

Kochta - Škůrek, Brančík, Beták, Ostřanský, Kunce, Jergl A., Vaculín, Jergl J., Hes, Rašner, Zitka, Pšeja, Kovář, Hradil, Heža, Lehečka, Konečný, Šťastný, Schejbal, Novotný.

Josef Zimmermann 0 0 0 -2 0

Indiáni začali proti svému soupeři sebevědomě a vykoledovali si i první faul utkání, po němž měli k dispozici přesilovku. Ta se jim ale zle nepovedla. A možná dokonce ustálenému "zle nepovedla" dodali nový význam. Dva soupeři jim prchli do brejku dvou na jednoho, v němž kapitán Jakub Lehečka pohrdl přihrávkou na spoluhráče a vystřelil k tyčce. Příhoda na kotouč nedosáhl. A vteřinu před návratem vyloučeného Heži se Olomoučtí radovali dokonce podruhé v situaci jako přes kopírák. Brejk dvou na jednoho a střela Dominika Novotného, která byla nad Příhodovy síly. Indiáni však našli rychlou odpověď v 8. minutě. Jan Schleiss, jak je jeho častým zvykem, se ujal kotouče a projel s ním až do útočného pásma. Tam si bez ostychu nabruslil mezi kruhy a propálil Kochtu. Jenže Olomouc se brzy znovu vyhoupla do dvoubrankového vedení. To ve své přesilovce v jediné opravdu povedené akci propálil Příhodu Šimon Beták. A mohlo být s domácími ještě hůře, ale Aleš Jergl trefil jen břevno. Přesto ještě jeden puk skončil v plzeňské brance, když Oldřich Heža necelou minutu před sirénou vyhnal Příhodu z branky.

Ve druhé třetině brzy domácí svému soupeři nabídli přesilovku, jenže tu tentokrát Olomouc neproměnila. Následně zahozené příležitosti litovali indiáni. Kochta už byl překonaný a nedosáhl na puk, který se povaloval před ním. Následně mu do brankoviště navíc spadl vlastní hráč, takže měl situaci ještě ztíženou. Ale nikdo z trojice indiánů nedokázal puk zvednout a uklidit do sítě. Jenže to byla znovu Mora, kdo se radoval z branky. Karafiáta, který o přestávce nahradil Příhodu. Na začátku 38. minuty se radoval Miroslav Kunce.

Olomouc se strašně snadno dostávala do přečíslení. V jednom z nich nahrával Hes napříč pásmem Šťastnému. Ten však jen nechal vyniknout Karafiáta. A tak se indiáni dostali alespoň kýženého snížení. Ihned po vyhraném buly poslal Mašek přihrávku na modrou na Jakuba Houfka, který překonal Kochtu. Jenže přece jen měla Mora poslední slovo. A hned dvě. To totiž Heža v 57., respektive 60. minutě zkompletoval hattrick.

David Bruk (Plzeň): O dnešním utkání rozhodla první třetina. Začali jsme dobře, ale do kolen nás srazily dvě inkasované branky v naší přesilovce. Olomouc pak prokázala, že je silným týmem a spolehlivě si vedení pohlídala. V duelu se projevila znovu její výšková i věková převaha, na což jsme nedokázali správně zareagovat. Musíme zkonsolidovat síly a připravit se na zítřejší utkání s rovněž silným celkem Třince.